چگونه شارژ موبایل را بیشتر نگه داریم؛ با نکات ساده و پیشرفته

چکار کنیم شارژ گوشی زود تمام نشود؟ در این نوشته نکاتی برای بیشتر نگه داشتن شارژ موبایل ارائه شده تا بدانید چگونه شارژ موبایل را بیشتر نگه داریم.

گوشی های هوشمند نیز درست مانند انسان ها می توانند کارهای بزرگی انجام دهند اما اگر همیشه با نهایت سرعت کار کنند، خیلی سریع از کار می افتند. و هیچ چیزی بدتر از آن نیست که به موبایل خود نگاه کنید و ببینید که شارژش بسیار کم یا بدتر از آن، کاملاً تمام شده است. پیش از آن که ناامیدانه به دنبال شارژر باشید یا از دیگران شارژر بخواهید، نکات ارائه شده در این مقاله برای بیشتر نگه داشتن شارژ گوشی موبایل را امتحان کنید.

نکات ساده برای بیشتر نگه داشتن شارژ گوشی

خالی شدن باتری موبایل در مواقعی که به شارژر دسترسی نداریم یکی از بدترین اتفاقاتی است که با آن مواجه می شویم. اما چکار کنیم شارژ گوشی بیشتر بماند؟ رعایت برخی نکات ساده تاثیر زیادی در بیشتر نگه داشتن شارژ موبایل دارد. احتمالا از خیلی از آن ها خبر دارید برای یادآوری ادامه مطب را بخوانید.

نور موبایل خود را کم کنید

یکی از راحت ترین روش ها برای افزایش شارژ موبایل، کم کردن نور صفحه نمایش است. می دانم که این نکته کاملاً واضحی است اما ثابت شده است که کم کردن نور صفحه واقعاً در نگه داشتن شارژ موبایل برای مدت زمان طولانی تاثیرگذار می باشد. بنابراین، اگر تاکنون این کار را نمی کردید، اکنون وقت آن رسیده که تغییری ایجاد کنید! علاوه بر این، مطمئن شوید که گزینه «روشنایی خودکار» گوشی فعال باشد تا اگر در محیط تاریک هستید، صفحه به طور خودکار کم نور شود.

همچنین بخوانید: نحوه مراقبت از تلفن هوشمند

به اپلیکیشن های خود توجه کنید

بسیاری از اپلیکیشن ها برای مصرف سریع شارژ گوشی شهرت دارند، به خصوص اپلیکیشن هایی که شامل ویدیو یا گرافیک سنگین هستند. بازی های ویدیویی، به خصوص نسخه های رایگان همراه با تبلیغات نیز شارژ زیادی مصرف می کنند. بنابراین، وقتی شارژر همراه خود دارید، angry Birds بازی کنید.

و به خاطر داشته باشید که اپلیکیشن های خود را ببندید. اپلیکیشن هایی که در پس زمینه در حال اجرا هستند، شارژ موبایل را کم می کنند. برای انجام این کار، دو مرتبه بر دکمه خانه ضربه بزنید تا اپلیکیشن هایی که در حال اجرا هستند را ببینید. سپس، یکی از آیکون ها را تا زمانی نگه دارید که شروع به تکان خوردن بکند. بر علامت «-» در بالا گوشه سمت چپ هر آیکون اپلیکیشن برای بستن آن ضربه بزنید.

اپلیکیشن ذخیره باتری دانلود کنید

اگر دیگر اپلیکیشن های بازی در گوشی خود ندارید اما همچنان شارژ موبایلتان سریع خالی می شود، ممکن است برنامه های دیگری مقصر باشند. استفاده از اپلیکیشن هایی ازقبیل BetterBatteryStats یا Battery HD+ را امتحان کنید. این اپلیکیشن ها بر عملکرد گوشی شما در یک دوره چند روزه نظارت دارند و تجزیه و تحلیل می کنند که کدام اپلیکیشن ها بیشتر از همه شارژ موبایل را کم می کنند.

اتصال وای فای را خاموش کنید

وقتی اتصال وای فای روشن است، موبایل به دنبال نقاط اتصال می گردد. در حالی که اتصال به نزدیک ترین سیگنال وای فای یک روش عالی برای صرفه جویی در هزینه اینترنت دیتاست اما می تواند شارژ موبایل را خالی کند. اتصال وای فای را خاموش کنید و تنها در وقت نیاز، آن را روشن نمایید.

حالت هواپیما را روشن کنید

روشن کردن حالت هواپیما تنها برای زمانی که سوار هواپیما هستید، نمی باشد. آن یک روش عالی برای نگه داشتن بیشتر شارژ گوشی به شمار می رود. تنها مشکل این است که دیگر نمی توانید تماس بگیرید یا تماسی را پاسخ دهید، پیامی ارسال کنید یا به اینترنت وصل شوید. اما وقتی واقعاً به شارژ بیشتر نیاز دارید، روشن کردن حالت هواپیما می تواند یک روش بسیار موثر باشد.

علاوه بر این، حالت هواپیما یک روش عالی برای زمانی است که دسترسی به سرویس ندارید (در مترو یا زیرزمین). در نتیجه، گوشی موبایل بی جهت برای جستجوی سیگنال، شارژ مصرف نمی کند.

چگونه شارژ موبایل را بیشتر نگه داریم با نکات پیشرفته

اگر از گوشی اندرویدی استفاده می کنید خواندن مقاله نرم افزار برای کاهش مصرف باتری اندروید به شما کمک می کند با نصب برنامه شارژ گوشی خود را برای مدت طولانی تری ذخیره کنید.

سرویس لوکیشن را غیرفعال کنید

سرویس لوکیشن از تکنولوژی GPS برای تعیین مکان دقیق شما استفاده می کند. اگر در یک منطقه ناآشنا هستید، اجازه دادن به گوشی هوشمند برای پیدا کردن مکان دقیق بسیار مفید است اما می تواند شارژ موبایلتان را نیز خالی کند. مطمئن شوید که تنظیمات سرویس لوکیشن گوشیتان غیرفعال است و تنها زمانی که واقعاً به آن نیاز دارید، روشنش کنید.

ایمیل خود را فچ کنید

وقتی گوشی موبایل به طور مستمر در حال بررسی ایمیل جدید است، شارژ زیادی مصرف می کند. شارژ موبایل خود را با فچ کردن ایمیل بیشتر نگه دارید.

پوش نوتیفیکیشن اپلیکیشن ها را کم کنید

دریافت اعلان وقتی که یک پیام جدید در فیسبوک یا یک منشن در توییتر دارید، یک روش عالی برای حفظ ارتباط با دیگران است. اما اگر تعداد این اعلان ها زیاد باشند، شارژ باتری سریع تر خالی می شود. اعلان ها را خاموش کنید یا آن ها را تنها به اپلیکیشن های مهم محدود نمایید.

لوازم جانبی خود را بکار ببرید

اگر دائماً در حال حرکت کنید، لوازم جانبی دومنظوره ای بخرید که به عنوان شارژر گوشی عمل می کنند. این لوازم جانبی بسیار متنوع هستند و می توانند عمر باتری گوشی هوشمندتان را افزایش دهند. شما می توانید آن ها را در هنگام نیاز روشن کنید.

همچنین بخوانید: برای افزایش سلامت باتری ایفون چه کنیم

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.