مرغ عشق

چگونه دریابید که آیا نگهداری از مرغان عشق برای شما مناسب است یا خیر

مرغان عشق، طوطی های کوچک و با رنگ روشن می باشند که صداهای بلند و شخصیت زیادی دارند. آن ها پرنده های خانگی دلربا و جذابی هستند و مراقبت از آن ها در مقایسه با بسیاری از طوطی های بزرگ تر آسان تر می باشد. با این حال، مراقبت از یک مرغ عشق هنوز یک تعهد بزرگ است. قبل از خرید و یا قبول کردن یک مرغ عشق، تعیین کنید که آیا از منابع مناسب برای مراقبت صحیح از پرنده خانگی خود برخوردار هستید یا خیر. محیط خانه خود را ارزیابی کنید و در نظر بگیرید که آیا این محیط برای یک مرغ عشق مناسب است یا خیر. سرانجام، تصمیم بگیرید که آیا شخصیت موذی و برون گرای مرغ عشق برای شما مناسب است یا خیر.

 

روش ۱

منابع خود را ارزیابی کنید

 

بودجه برای نگهداری مرغ عشقبودجه خود را تعیین کنید. در حالی که مرغان عشق برای خرید نسبتا ارزان هستند، هزینه مراقبت از هر پرنده می تواند به سرعت افزایش یابد. مدت زمانی را وقت بگذارید تا هزینه مسکن، تغذیه و خرید اسباب بازی و لوازم مرغ عشق خود را تعیین کنید. همچنین لازم است هزینه های درمان و بررسی های دامپزشکی را در نظر بگیرید.

 • در ایالات متحده، هزینه آغازین برای منابع، مواد غذایی و بررسی های اولیه دامپزشکی برای یک پرنده کوچک خانگی می تواند نزدیک به ۲۰۰۰ دلار باشد، البته به استثنای هزینه خود پرنده.

 

به دنبال یک دامپزشک پرنده در منطقه خود باشید.به دنبال یک دامپزشک پرنده در منطقه خود باشید. اگر می خواهید یک مرغ عشق نگه دارید، باید به پشتیبانی دامپزشکی دسترسی داشته باشید. فروشگاه پرنده خانگی شما می تواند یک دامپزشک را که توانایی درمان مرغان عشق را داشته باشد، توصیه کند. همچنین می توانید به وب سایت انجمن دامپزشکان پرنده مراجعه کرده و در مورد دامپزشک مرغ در منطقه خود جستجو کنید.

 

هزینه نگهداری مرغ عشقتصمیم بگیرید که آیا می توانید تعهد زمانی داشته باشید یا خیر. مرغان عشق هم به صورت روزانه و هم در دراز مدت به صرف زمان زیادی نیاز دارند. اکثر مرغان عشق می توانند تا ۱۲ سال زندگی کنند (در حالی که برخی از انواع آن ها می توانند تا ۲۰ سال زندگی کنند!)، بنابراین پرنده شما برای مدت طولانی با شما خواهد بود. بعلاوه، شما باید وقت خود را به صورت منظم اختصاص دهید:

 • دادن غذای تازه و آب شیرین (۳ بار در روز).
 • تعامل و معاشرت با مرع عشق خود (هر روز).
 • شستن مرغ عشق خود با آب و یا ارائه یک ظرف برای حمام کردن (حداقل یک بار در هفته).
 • تمیز کردن ظروف غذا و آب مرغ عشق و تغییر کاغذ روکش قفس (هر روز).
 • تمیز کردن و ضد عفونی کردن قفس، نشیمن گاه و اسباب بازی (یک بار در هفته).
 • بریدن بالهای مرغ عشق (۸ تا ۱۲ هفته پس از شروع هر چرخه مالت).
 • اطمینان حاصل کردن از اینکه پرنده شما در زمان تعطیلات، در خارج از شهر برای کار یا غیره، در معرض مراقبت قرار گرفته باشد.

 

روش ۲

فراهم کردن محیط مناسب

 

سازگاری با دیگر حیوانات خانگی گربه و مرغ عشقتصمیم بگیرید که آیا سایر حیوانات خانگی در خانه شما با یک مرغ عشق سازگار هستند یا خیر. اگر حیوانات خانگی دیگری در خانه دارید، در مورد چگونگی تعامل آن ها با یک مرغ عشق فکر کنید. برای مثال، یک سگ یا گربه تهاجمی می تواند به راحتی یک طوطی کوچک را مجروح یا از بین ببرد. مرغان عشق همچنین می توانند پرخاشگر باشند، و اگر سعی کنید آن ها را با گونه های دیگر پرنده ها هم خانه کنید، مقابله خواهند کرد.

 

قفس مرغ عشقفضای موجود را تخمین بزنید. مرغان عشق فضای زیادی را به خود اختصاص نمی دهند، اما برای کشف و بازی به اتاق نیاز دارند. یک جفت مرغ عشق به قفسی نیاز دارند که حداقل دارای ابعاد ۳۲ در ۲۰ در ۲۰ اینچ (۸۱ در ۵۰ در ۵۰ سانتی متر) باشد. قفس همچنین باید به فاصله تقریبی ۶ فوت (۱٫۸ متر) از کف و نزدیک یک دیوار باشد، که به پرنده (پرندگان) کمک می کند تا احساس امنیت بیشتری داشته باشند.

 

گرمای دمای هوا برای مرغ عشقمطمئن شوید که می توانید مرغان عشق خود را به اندازه کافی گرم نگه دارید. مرغان عشق در دماهای مختلف از ۶۰-۷۰ درجه فارنهایت (۱۵٫۶-۲۱٫۱ درجه سانتی گراد) در طول روز، و تا حدود ۴۰ درجه فارنهایت (۴٫۴ درجه سانتی گراد) بهترین شرایط را دارند. یک مرغ عشق بیمار یا مجروح ممکن است حتی نیاز به محیط گرم تری داشته باشد. مرغان عشق همچنین در خانه ای که دمای آن کنترل نمی شود، یا اگر در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرند، می توانند احساس گرمای بیش از حد داشته باشند. اگر خانه شما در ماه های تابستان خیلی طاقت فرسا می باشد و یا بسیار گرم می شود، ممکن است محیط مناسبی برای یک مرغ عشق نباشد.

 

باز بودن پنجره و برق برای پرندگان خانگی خطرناک استخانه خود را برای خطرات احتمالی بررسی کنید. مرغان عشق کنجکاو می باشند و دوست دارند در کارها سرک بکشند. اگر می خواهید پرنده شما در خارج از قفس خود به اکتشاف و بازی بپردازد، باید آماده باشید که خانه خود را برای پرنده آماده کنید. خطرات احتمالی شامل موارد زیر می باشند:

 • سطوح گرم مانند اجاق گاز و رادیاتور
 • ریسمان و سیم برق در معرض دید
 • پنجره ها و درهای باز
 • گیاهان مسموم خانه
 • ظروف آب باز
 • محصولات دخانیات و دود سیگار
 • مواد شیمیایی خانگی

 

استرس برای مرغ عشقمشخص کنید که آیا خانه شما برای یک مرغ عشق استرس زا خواهد بود یا خیر. استرس می تواند باعث ایجاد مشکلات سلامتی برای مرغ عشق شود. پرندگان می توانند با سر و صدای بیش از حد، دست زدن به بیش از حد یا حرکت سریع یا ناگهانی زیاد استرس بگیرند. كودكان كوچك، حیوانات خانگی دیگر، موسیقی با صدای بلند یا تلویزیون، یا قدم زدن زیاد ممكن است منبع استرس پرنده شما باشند، به خصوص اگر آن ها نتوانند به راحتی در یك منطقه آرام پنهان شوند یا عقب نشینی كنند. [۳]

 

روش ۳

درک شخصیت مرغ عشق

 

صدای مرغ عشق زیاد استانتظار داشته باشید که مرغ شما پر سر و صدا باشد. مرغان عشق بسیار وراج هستند و صداهای بلند و زیر و بمی دارند. مرغان عشق در طول روز مخصوصا در اوایل صبح و بعد از ظهر سر و صدا ایجاد می کنند. مرغان عشق همچنین دوست دارند بازی کنند و می توانند سر و صدای زیادی در تعامل با اسباب بازی های خود ایجاد کنند و یا اینکه کاغذ را در قفس های خود خرد کنند. اگر از این نوع سر و صداها رنج می برید، یک مرغ ممکن است انتخاب مناسبی برای شما نباشد.

 • اگرچه مفغان عشق از ایجاد صداهای صوتی لذت می برند، اما گوینده های خوبی نیستند. مرغان عشق کودک و نوجوان، بیشتر از پرندگان بالغ که در جامعه انسانی قرار نگرفته اند، احتمالا بیشتر از گفتار انسان تقلید می کنند.

 

بعضی وقتها مرغ عشق کاغذ هارو پاره میکنهبرای رفتار مخرب آماده باشید. مرغان عشق از جویدن چیزها لذت می برند و خرد کردن کاغذ یکی از فعالیت های مورد علاقه آن ها می باشد. اگر تصمیم دارید یک مرغ عشق را به خانه خود بیاورید، باید مراقب هر چیزی که ممکن است آن را جوید یا خرد کرد، از جمله کتاب، مبلمان، سیم و مقالات مهم باشید. [۴]

 

نیاز های مرغ عشقتصمیم بگیرید که آیا می توانید نیازهای اجتماعی مرغ عشق را برآورده کنید یا خیر. مرغان عشق پرندگان بسیار اجتماعی می باشند. آن ها زمانی که در کنار جفت خود نگهداری شوند، خوشبخت هستند، اما اگر توجه کافی انسان را به خود جلب کنند، می توانند به تنهایی زندگی کنند. اگر علاقه مند به داشتن پرنده ای هستید که بتوانید با آن بازی کنید، به دنبال یک مرغد عشق جوان باشید.

 • اگر می خواهید پرنده ای اهلی و دارای معاشرت خوب می خواهید، باید هر روز وقت زیادی را صرف آموزش و تعامل با پرنده خود کنید. این روند به صبر و شکیبایی نیاز دارد، زیرا برای ایجاد اعتماد بین شما و مرغ زمان نیاز است.
 • آگاه باشید که مرغان عشق با یکدیگر و با انسان ها می توانند پرخاشگر باشند. مرغان که استرس دارند یا نادرست معاشرت می کنند، ممکن است نوک بزنند.

 

مشورت قبل از گرفتن مرغ عشقدر مورد داشتن یک مرغ عشق با دیگران در خانه خود صحبت کنید. اگر با افراد دیگر زندگی می کنید، آن ها باید در تصمیم گیری برای گرفتن یک مرغ عشق نظر بدهند. حتی اگر اطمینان دارید که مرغ عشق نسبت به شما و خانه شما عشق و علاقه مناسب نشان دهد، بررسی کنید که سایر افراد خانواده شما در همان حالت قرار دارند یا خیر.

 • در مورد اینکه هرکس چه مسئولیت هایی در مراقبت از مرغ عشق (مرغان عشق) باید داشته باشد صحبت کنید. سعی کنید قبل از خرید یا قبول پرنده به توافق برسید.
 • اگر در خانه خود فرزندان کوچک دارید، اطمینان حاصل کنید که آن ها بتوانند به صورت مناسب با مرغان عشق ارتباط برقرار کنند.

 

 

 

ونیسا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید