چگونه ژله طوسی درست کنیم

طرز تهیه ژله طوسی

در این پست بخوانید که چگونه ژله طوسی درست کنیم

ژله یکی از دسرهای پر طرفدار و خوشمزه است که به راحتی میتوان آن را در منزل تهیه کرد. معمولا از ژله برای دسرهای بعد از غذا در انواع مختلف طعم و مزه استفاده می شود. اگر دوست دارید در منزل این دسر راحت را در رنگ ها و طرح های گوناگون درست کنید، اصلا نگران نباشید. اگر برای شما این سوال پیش امده که چگونه ژله طوسی درست کنیم، با مینویسم همراه شوید.

چگونه میتوان ژله طوسی رنگ درست کنیم

مواد لازم برای تهیه ژله طوسی

 ژله بی رنگ یا آلوورا یک بسته
بستنی لیوانی وانیلی یک عدد
رنگ خوراکی مشگی به میزان لازم
آب حوش یلیوان
بیشتر بخوانید: طرز تهیه کیک ژله ای

دستورالعمل تهیه ژله طوسی

  • ابتدا یک کاسه بزرگ انتخاب کنید.
  • پودر ژله را در کاسه بریزید و به آن یک لیوان آب جوش اضافه کنید. خوب بهم بزنید تا دانه های ژله خوب حل شود. برای بهتر حل شدن پودر ژله در آب، آن را روی بخار کتری قرار بدهید تا به روش بنماری رنگ ژله شفاف شود.
  • بعد از این که پودر داخل آب جوش حل و شفاف شد، بستنی وانیلی آب شده در دمای محیط را به آن اضافه کرده و دوباره خوب هم برنید. میتوانبد به جای بستنی از شیر هم استفاده کنید.
  • رنگ خوراکی مشگی را به آن اضافه کنید. در اضافه کردن رنگ خوراکی محتاط باشید. کم کم رنگ اضافه کنید تا رنگ دلخواه بدست بیاید. اگر بیش از اندازه رنگ به آن اضافه کنید، در این صورت ژله شما سیاه خواهد شد.
  • قالب مورد نظر را از قبل چرب کنید. یا این که می توانید قالب را با اسپری اب پاشی کنید و برای چند دقیقه داخل یخچال بگذارید و بعد این که خوب سفت شد از یخچال بیرون بیاورید و سپس مایع ژله را داخل قالب بریزید.
  • قالب را داخل یخچال بگذارید تا خوب سفت شود.
  • برای این که راحت ژله را از قالب در بیاورید، باید اول دور تا دور ژله را به کمک یک چاقوی نازک،  آن را داخل آب جوش قرار دهید. حالا روی قالب ظرف مورد نظر را قرار داده و با احتیاط قالب را برگردانید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.