طرز تهیه شیرینی با موز

دستور پخت شیرینی موزی خانگی

طرز تهیه شیرینی با موز بدون فر در خانه

موز منبع غنی از کربوهیدراته که عمدتاً به صورت نشاسته در موز نارس و قند در موز رسیده وجود داره. در حالی که آنها بومی آسیای جنوب شرقیه اما در سراسر جهان در دسترس هستند. اگه به طعم این میوه علاقه مندید پیشنهاد می کنم این مطلب آشپزی رو مطالعه کنید. ما در این مطلب طرز تهیه شیرینی با موز را با شما به اشتراک می گذاریم که بسیار ساده و راحته و نیازی به فر نداره. حتما از طرز تهیه شیرینی بهشتی و طرز تهیه شیرینی دانمارکی نیز بازدید نمایید.

طرز تهیه شیرینی با موز

مواد لازم شیرینی با موز

روغن دو قاشق غذا خوری
شیر دو قاشق غذا خوری
شکر دو قاشق غذا خوری
 آرد نصف پیمانه
وانیل و بکینگ پودر نصف قاشق چای خوری

دستور پخت شیرینی با موز 

برای تهیه این شیرینی با موز بدون فر نیاز به یک ساندویچ ساز دارید. البته اگر ساندویچ ساز هم نداشته باشید می توانید داخل فر و قابلمه هم درست کنید.

برای تهیه این شیرینی ساده در ابتدا باید ساندویچ ساز را روشن کنیم تا گرم شود. سپس 1 عدد موز را پوست کنید و با چنگال آن را پوره کنید، یک عدد تخم مرغ را داخل کاسه بریزید و هم بزنید و بعد موز پوره شده را به تخم مرغ اضافه کنید.

حالا روغن، شیر، شکر را در یک ظرف جداگانه بریزید و خوب هم بزنید و بعد نصف پیمانه آرد و کمی بکینگ پودر و وانیل را هم به آن اضافه کنید و دوباره هم بزنید تا جایی که کاملا مواد یک دست شود.

بعد از اینکه مطمئن شدید ساندویج ساز خوب گرم شده، مواد را با قاشق بریزید داخل آن و در ساندویچ ساز را ببندید و چند دقیقه زمان بدید تا کاملا شیرینی موزی ها پخته شود. باید تا جایی داخل ساندویچ ساز قرار بگیرند که شکل پفتکی و کامل نرم داشته باشند.

برای طرز تهیه شیرینی با موز و گردو کافیه که به دستور فوق 1 الی 2 قاشق غذاخوری گردو آسیاب شده اضافه کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.