چگونه در زمستان خانه را خوشبو کنیم؟

راه هاي خوشبو كردن خانه در فصل زمستان

در فصل زمستانبه دلیل بسته بودن پنجره ها و روشن بودن وسایل گرمایشی ممکن است بوی خانه کمی تغییر کند و باب میل شما نباشد. اما نگران نباشید شما می توانید با چند روش ساده خانه خود را در زمشتان خوشبو کنید. در این نوشته راه هاي خوشبو كردن خانه در زمستان به شما پیشنهاد می شود.

دوست دارید که خانه تان بوی خوبی بدهد؟ آیا به دنبال روش هایی برای خوشبویی خانه هستید؟ چگونه خانه مان را خوشبو کنیم همه این ها سوال هایی است که معمولا برای خانم های خانه دار پیش می آید، اگر به دنبال این هستید تا خانه ای خوشبو در زمستان داشته باشید بهتر است که این مقاله را تا آخر مطالعه کنید چرا که موثرترین روش ها برای خوشبو کردن خانه در زمستان را در اختیار شما دوستان عزیز قرار خواهیم داد.

روش های موثر برای خوشبو کردن خانه در زمستان

خوشبو بودن خانه حس بسیار خوبی میدهد و باعث میشود تا افراد حس خوبی داشته باشند و حتی زمان بیشتری را به خانه بودن تمایل داشته باشند. می توانید از روش های مختلف و موثری برای خوشبو کردن خانه خود استفاده کنید. برخی مواقع بوی ضخم غذا و … داخل خانه می مانند که میتوانید از روش های زیر استفاده کنید تا هم بوی بد را از محیط خانه دور کنید و هم بوی خوش و معطری را در خانه پخش کنید.

در ادامه روش های موثر و کارآمد برای خوشبو کردن خانه در زمستان را معرفی خواهیم کرد.

شمع های معطر و خوشبو

یکی از بهترین و آسان ترین کاری که میتوان انجام داد این است که، از شمع های خوشبو و معطر استفاده کنید. شمع های معطر با سوختن و آب شدن بوی بسیار خوبی را در محیط پخش می کنند و همین موضوع کمک شایانی به خوشبو شدن خانه میکند. شمع های معطر را هم میتوانید خریداری کنید و هم از طرفی می توانید خودتان به صورت دست ساز درست کنید.

استفاده از عود ها با رایحه های متنوع

ستفاده از عود ها با رایحه های متنوع
استفاده از عود ها با رایحه های متنوع

برای خوشبو شدن خانه در زمستان ساده ترین راه استفاده از عود است. عودها علاوه بر بوی بسیار خوبی که در محیط پخش می کنند با پخش دود زیبایی خاصی به خانه و محیط میدهند. بوی عود در واقع در محیط خانه ثابت می ماند.

 خوشبو شدن هوای خانه با بوی لیمو 

می توانید لیمو را دو نصف کنید و هر نصف را با فاصله 3 الی 4 متر در خانه قرار دهید تا بوی لیمو در محیط خانه پخش شود.

از طرفی می توانید پوست لیمو و پرتقال را جدا کنید و با یک الی 2 لیوان کوچک آب بجوشانید و بوی معطر و خوش در هوا پخش خواهد شد.

 خوشبو نگه داشتن خانه در زمستان با پخش بوی وانیل

می توانید از وانیل استفاده کنید که تا با روشن شدن برق های خانه تان بوی خوبی بدهد.

  • ابتدا چراغ ها را خاموش کنید و اجازه دهید لامپ ها سرد شوند.
  • عصاره وانیل را داخل لامپ بریزید. ( فقط چند قطره)
  • پس از روشن شدن برق ها، بوی تازگی در محیط پخش میشود.

همچنین می توانید مقداری پنبه را به عصاره وانیل آغشته کرده و آن را در نقاط مختلف خانه مانند پشت یک عکس در یک اتاق یا پشت میکسر خود در آشپزخانه قرار دهید. این بو باعث می شود خانه شما بوی بسیار خوبی بدهد.

پوست نارنگی یک خوشبو کننده خانه طبیعی

پوست نارنگی ها را بیرون نیاندازید
چگونه در زمستان خانه را خوشبو کنیم؟

پوست نارنگی ها را برداشته و بر روی بخاری قرار دهید. پوست نارنگی با بخار شدن و خشک شدن بوی تازه و خوشی را در محیط پخش می کنند.

اکالیپتوس یک خوشبو کننده هوای عالی در زمستان

گیاه اکالیپتوس را در حمام قرار دهید و بگذارید در آن جا بمانند چرا که با بخار حمام و آب عطر هایی از گیاه اکالیپتوس پخش میشود که بسیار بوی خوبی دارند و از طرفی، بسیاری از مشکلات تنفسی مانند آسم و سینوزیت را درمان می کنند و از طرفی ماندگاری بسیاری دارند.

خوشبو کردن خانه در زمستان با میخک

میخک یکی از گل و گیاهانی است که بوی معطر و خوشی را دارد و اگر آن را با مقداری آب داخل قابلمه به آهستگی بجوشانید میتوانید از انتشار بوی خوب آن لذت ببرید.

از روغن های خوشبو استفاده کنید

روغن های خوشبو
روغن های خوشبو

بسیاری از روغن ها هستند که به منظور خوشبو کننده هوا تهیه میشوند و آماده شده اند که میتواند مقداری پنبه را به آن روغن های آغشته کنید و در محیط قرار دهید و یا می توانید روغن خوشبو مد نظر خودتان را را کمی آب و یا کمی الکل مخلوط کنید و گاهی در هوا اسپری کنید.

خوشبو شدن خانه در زمستان با دستگاه بوخور

دستگاه های بوخور
دستگاه های بوخور

دستگاه های بوخور میتوانند کمک شایانی به خوشبو کردن خانه کنند و خوبی آن ها این است که زحمت بسیاری ندارند و به سادگی می توانید آن ها را روشن کنید و کارشان را بکنند. می توانید داخل مخزن دستگاه بوخور عصاره ها ، روغن ها و… را قرار دهید. دستگاه بوخور با آب آن ها را مخلوط کرده و بخار آب خوشبو را در محیط خانه پخش می کند.

برای خوشبو شدن خانه از فر کمک بگیرید

همه ما بوی کلوچه و شیرینی تازه را دوست داریم می توانید ترکیبات دو قاشق چای خوری دارچبن و میخک را بر روی ورق خالی پخت قرار دهید و اجازه دهید تا نیم ساعت در فر با دمای 200 درجه قرار دهید. پس از نیم ساعت درب فر را باز نگه دارید تا بوی تازگی در محیط  خانه پخش شود.

خوشبو نگه داشتن خانه با استفاده از گیاهان

باید گفت که وجود گیاهان طبیعی در خانه علاوه بر زیبایی و حس شادابی و نشاط را در خانه پخش می کنند از طرفی بوی تازه و خوب یرا هم در خانه انعکاس میدهند. سعی کنید خانه تان را با گیاهان زیبا تزئین کنید. استفاده از گیاهان آپارتمانی برای تصفیه هوا نیز مناسب است.

دم کردن قهوه یک روش موثر برای انتشار بوی خوب در خانه

چگونه در زمستان بوی طبیعی خانه خود را خوشبو کنیم؟ به سادگی با دم کردن قهوه. صبح خود را با یک فنجان قهوه شروع کنید. وقتی قهوه دم می کشد، خانه شما بوی فوق العاده ای خواهد داشت.

یک اسانس سوز بخرید

اگر دودی که عود و یا شمع های معطر ایجاد می کنند برای شما خوشایند نیست می توانید از اسانس سوز استفاده کنید. کافی است مقداری اسانس در آن ریخته تا پس از گرم شدن هوای خانه خوشبو شود.

با استفاده از جوش شیرین فرش و مبلمان را خوشبو کنید

جوش شیرین یکی از مواد طبیعی است که برای از بین بردن بو مناسب است به همین دلیل از آن برای از بین بردن بوی بد یخچال و لباسشویی استفاده می شود. روی فرش و مبلمان خود جوش شیرین بپاشید. بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند. سپس جوش شیرین را جاروبرقی بکشید.

از رطوبت گیر استفاده کنید

اگر خانه شما رطوبت زیادی دارد، ممکن است باعث ایجاد بوی بد در خانه شود. استفاده از رطوبت گیر ضروری است.

 

در پایان

این پست برای پاسخ به این سوال که برای خوشبو شدن خانه در زمستان چه کنیم نوشته شده است. برخی از روش های خوشبو کردن خانه در زمستان را معرفی کردیم. قبل از اینکه این روش ها را امتحان کنید علت بوی بد خانه را بیابید، در روز برای دقایقی هم که شده پنجره ها را باز بگذارید، تمیز کردن خانه با مواد شوینده خوشبو بهترین روش طبیعی برای خوشبو نگه داشتن خانه است سپس می توانید روش های دیگر را امتحان کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.