چگونه محیط کار خود را جذاب کنیم؟ روش های جدید برای جذاب کردن محیط کار

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که محیط کار زیباتری داشته باشید؟ یا اینکه چگونه محیط کار زیبایی را برای خود فراهم کنید؟ اگر به دنبال این هستید که محیط کار زیبا و جذابی داشته باشید، بهتر است که این مطلب را تا آخر مطالعه کنید چرا که قصد داریم تمام راه حل ها و روش هایی که میتوانید محیط کار خود را جذاب کنید را معرفی کنیم و توضیح دهیم.

چگونه محیط کار خود را زیبا و جذاب کنیم؟

قبل از اینکه راه و روش هایی را برای جذاب تر کردن محیط کار توضیح دهیم و معرفی کنیم بهتر است این موضوع را بررسی کنیم که چرا باید محیط کار جذابی داشته باشیم؟ محیط کار جذاب چه تاثیری میتواند بر روی کار کرد افراد بگذارد؟

همانطور که میتوانید حدس بزنید افراد با داشتن محیط کار جذاب و زیبا اشتیاق بیشتری برای ادامه کار خواهند داشت. محیط کار و اطراف تاثیر مستقیمی بر روی عملکرد ذهن و کارکرد آن خواهند داشت. قطعا کار کردن در محیطی شلوغ و بی نظم عملکرد پایین تری خواهد داشت و از طرفی، فرض کنید که در محیط مرتب و منظم کار می کنید، راحت تر می توانید تمرکز کنید و استرس و نگرانی را از دور خود کنید پس این نکته مهمی است که شما محیط کار خود را دوست داشته باشید و در ان احساس راحتی کنید. ممکن است نتوانید تغییرات بزرگی در محیط کار خود ایجاد کنید اما از تغییرات کوچک برای جذاب تر کردن محیط کار خود غافل نشوید.

کارهای زیادی می توانید انجام دهید تا محیط کار جذاب و زیبایی داشته باشید. در این پست قصد داریم تا به این سوال پاسخ دهیم که ” چگونه محیط کار خود را جذاب کنیم؟ ” پس با ما همراه باشید.

به خواسته های خود توجه کنید

سعی نکنید به محیط نامناسب عادت کنید شما باید به بدن خود احترام بگذارید و شرایطی را فراهم کنید که در آن احساس راحتی داشته باشید. از کوچکترین موارد غافل نشوید. ممکن است تغییر نور اتاق محل کار شما تاثیر بسزایی در جذاب تر شدن محیط کار شما داشته باشد. یا استفاده از یک اسپری خوشبو کننده یا قرار دادن گل های طبیعی روی میز کار، یا استفاده از لوازم تحریر دلخواه و دوست داشتنی تان. از یک ماگ زیبا برای نوشیدن آب یا چای یا هر نوشیدنی دیگر غافل نشوید و سعی کنید میز خود را شخصی سازی کنید.

روش های جدید برای جذاب کردن محیط کار

روش های جدید برای جذاب کردن محیط کار
روش های جدید برای جذاب کردن محیط کار

در ادامه راه ها و روش ها جدید و موثر برای جذاب تر کردن محیط کار معرفی کرده ایم که هم کارفرمایان و هم کارمندان میتوانند از آن استفاده کنند.

راهکارهای جلوگیری از فرسودگی شغلی که هر کارمندی باید بداند

 • اطلاعات و منابع

فراموش نکنید که یک کارمند برای آنکه بازدهی کار بالایی داشته باشد احتیاج به مجموعه ای از اطلاعات دارد که بتواند به وسیله آن ها کار خود را بهتر انجام دهد. پس این نکته را هرگز فراموش نکنید که به کارمندان خود اطلاعاتی که لازم دارند اجازه دسترسی بدهید. از طرفی کارمندان احتیاج به رشد دارند و اگر میخواهید کارکرد و بهره وری آنها افزایش پیدا کند بهترین کار این است که آموزش هایی را در اختیارشان قرار دهید. پس به فکر توسعه دانش و مهارت های خود در محیط کاری خود باشید.

 • دفتر به روز داشته باشید

سعی کنید در طراحی دفتر کارمندان، از مد استفاده کنی، البته بدین معنی نیست که کاملا محیط کاری را به محیط فشن تبدیل کنید بلکه تنها کافی است که از رنگ های شاد و روشن استفاده کنید. استفاده از رنگ های روشن و شاد در محیط کار انرژی بیشتری را در بین کارکنان ایجاد می کند که به مرور زمان و با بازدهی کار آن ها متوجه این موضوع خواهید شد. می توانید از ایده برای میز تحریر و اتاق کار دیدن کنید.

 • از تکنولوژی استفاده کنید

در عصر امروز که همه فعالیت ها با تکنولوژی قابل انجام است، باید دسترسی به تکنولوژی برای همه کارمندان فراهم باشد. سعی کنید از هر گونه نرم افزار، سخت افزار و هر ابزار دیگری که مربوط به تکنولوژی است و برای دقت و کار کارمندان واجب است فراهم کنید.

 • امکانات

محیط کار جذاب و تاثیر آن
محیط کار جذاب و تاثیر آن

وجود امکانات متفاوت و با کیفیت برای کارمندان بسیار مهم است. شاید به زبان آن را بیان نکنند اما شما میتوانید متوجه تاثیر امکانات خوب در عملکرد و بازدهی کار آن ها بشوید. به طور مثال، وجود قهوه ساز، مبل های زیبا و راحت برای زمان استراحت، غذای خوب و… همه این ها تاثیر مستقیمی بر روی بازدهی کار افراد دارد. تنها به این موضوع فکر نکنید که کارمندان را استخدام کرده اید تا برای شما فقط کار کنند و سود بدهند و نگاه ماشینی به آن ها نداشته باشید.

 • شور و اشتیاق

به کارمندان و همکاران خود شور و اشتیاق بدهید. اجازه دهید همه افراد روز خود را با انرژی شروع کنند و به همه نکات مثبت شغلی خود توجه کنید.

چگونه به برنامه ریزی هایمان عمل کنیم؟ راهکارهایی برای شروع کارها

 • تعامل اجتماعی

چگونه محیط کار خود را جذاب کنیم؟1
چگونه محیط کار خود را جذاب کنیم؟1

افراد باید با یکدیگر ارتباط بگیرند و تعامل داشته باشند. فراموش نکنید که انسان ها به صورت ذاتی اجتماعی هستند و به همین منظور باید در محیط کاری و خارجی هم کارمندان با یکدیگر تعامل مثبت و خوبی داشته باشند.

 • همکاری

سعی کنید بین کارمندان و همکاران خود همکاری ایجاد کنید و حس رقابت بین آن ها وجود نداشته باشد.

 • خوشگذرونی

اجازه بدید به کارمندانتان و خودتان کمی خوش بگذرد. سپری کردن اوقات خوش و لذت بخش در یک محیط می تواند کمک شایانی داشتن محیط کار جذاب کند.

 • یادتون نره که خودتان را تشویق کنید

پس از انجام هر کدام از تسک هایتان به خودتان پاداش دهید. این پاداش کمک میکند که با انگیزه بیشتری کارهای خود را ادامه دهید.

 • ورزش کنید

روش های جدید برای جذاب کردن محیط کار
روش های جدید برای جذاب کردن محیط کار

شاید باورتان نشود که ورزش کردن استرس را کاهش میدهد. روزی 30 الی 45 دقیقه ورزش کنید تا استرس را از خود دور کنید.

 • به مقدار کافی آب بخورید

زمانی که آب کافی نخورده باشید دچار سردرد هایی میشوید که همین موضوع تمرکز شما را کاهش میدهد. سعی کنید آب کافی بنوشید تا خستگی شما از بین برود. اگر فراموش می کنید آب بنوشید بهتر است از یک نرم افزار یادآوری نوشیدن آب کمک بگیرید.

 • دفتر خود را با گل و گیاه تزئین کنید

گیاهان حس بسیار مثبت و انرژی زیادی در محیط پخش می کنند. محیط کار خود را با گیاهان تزئین کنید.

 • وسایل تزئیناتی که دوست دارید را خریداری کنید

سعی کنید میز و دیوار محیط کار خود را با وسایل تزئینی که از آن ها انرژی می گیرید را تزئین کنید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.