نحوه تقسیم بندی مو برای رنگ
بهترین روش سرمایه گذاری برای کودکان

رنگ کردن موها گرچه کار ساده ای به نظر می رسد اما برای اینکه بهترین نتیجه را از رنگ کردن بگیرید باید تمامی اصول رنگ کردن مو را بشناسید. قبل از شروع به رنگ کردن موها بهتر است موها را تقسیم بندی کنید تا رنگ کردن آن ساده تر شود. آموزش تقسیم بندی مو برای رنگ کردن را در ادامه خواهید دید. روش تقسیم بندی مو برای رنگ کردن برای هر شخصی می تواند متفاوت باشد و هر شخصی ممکن است تقسیم بندی موی سر برای رنگ را به روش خودش انجام دهد.

چیزی که مهم است این است که تقسیم کردن موها به چند بخش قبل از رنگ کردن به شما کمک می کند رنگ کردن موها سریعتر انجام شود و نتیجه نهایی کیفیت بیشتری داشته باشد و با این روش مطمئن می شوید که رنگ به همه قسمت های موی شما رسیده و هیچ بخشی از موها از قلم نیفتاده اند.

نحوه تقسیم بندی مو برای رنگ

برای شروع تقسیم بندی موها برای رنگ کردن به نوع مو و بلندی و کوتاهی آن دقت کنید. به عنوان مثال برای موهای کوتاه تقسیم بندی مو برای رنگ کردن می تواند به ۴ قسمت محدود شود و در مورد موهای بلند و پرپشت تقسیم بندی مو ریزتر شده و ممکن است پیچیده تر باشد. می توانید تقسیم بندی موها برای رنگ کردن را به صورت خطی و صاف و یا اریب و کج انجام دهید.

آموزش تقسیم بندی مو برای رنگ کردن موهای کوتاه

قبل از شروع به تقسیم بندی موها برای رنگ موها را شانه کنید. از قسمت وسط سرتان یعنی دقیقا جایی که چتری هایتان شروع می شود (بالای گوش ها) موها را به سمت پایین بریزید و به کمک شانه دم باریک آن ها مرز موها را صاف کنید و آن ها را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید. هر قسمت را با یک کلیپس پلاستیکی روی سرتان محکم کنید.

همچنین ببنید: ۴۰ مدل رنگ موی زیتونی و فرمول ساخت رنگ موی زیتونی

طریقه تقسیم بندی مو برای رنگاموزش تقسیم بندی مو برای رنگ

موهای پشت سرتان را نیز به دو قسمت مساوی تقسیم کنید و به کمک گیره پلاستیکی آن ها را ثابت نمایید.

تذکر: علت اینکه برای تقسیم بندی موها برای رنگ کردن از گیره پلاستیکی استفاده می شود این است که گیره فلزی با رنگ واکنش داده و سیاه می شود.

آموزش تقسیم بندی مو برای رنگ کردن موهای پرپشت و بلند

اگر مویی که قصد رنگ کردن آن را دارید خیلی بلند است و یا حجم زیادی دارد بهتر است تقسیم بندی بیشتری روی آن انجام دهید. روش تقسیم بندی مو برای رنگ کردن موهای پرپشت شبیه به روش قبل است با این تفاوت که تقسیم بندی بعد از اینکه موها را به ۴ قسمت تقسیم کردید ادامه پیدا می کند.

  1. مانند روش قبل مو ها را به ۴ قسمت مساوی تقسیم کنید.
  2. هر بخش از مو را به دو قسمت مساوی دیگر تقسیم کنید.
  3. حالا این ۸ قسمت را می توانید باز هم محدودتر کرده و به بخش های کوچکتر تقسیم کنید تا ۱۶ قسمت داشته باشید.

این روش تقسیم بندی مو برای رنگ ریشه نیز کاربرد دارد. یعنی اگر اول ریشه ها را رنگ می کنید هم می توانید به این شکل موها را تقسیم بندی کنید تا روند کار شما شاده تر شود.

برای بخش بندی کردن موها قبل از رنگ کردن شما می توانید موها را به صورت خطی تقسیم بندی کنید و یا به صورت اریب و کج، تقسیم بندی موها می تواند برای مواقعی که حساسیت بیشتری دارید مانند دکلره، آمبره، سامبره، بالیاژ و … پیچیده تر از این باشد در ادامه عکس هایی تقدیمتان می کنیم که می توانید با نگاه کردن به آن ها با سایر روش های تقسیم بندی مو برای رنگ کردن آشنا شوید.

عکس روش تقسیم مو قبل از رنگ کردن

بعد از تقسیم بندی موها از پایین ترین قسمت یعنی نزدیک گردن شروع به رنگ کردن موها کنید و به ترتیب هر قسمت را باز کنید و آن را رنگ کنید.

روش تقسيم بندی مو براي رنگ كردنآموزش نحوه تقسيم بندی مو براي رنگ كردن

در عکس زیر تقسیم بندی ریزتری انجام شده این روش تقسیم بندی کمی پیچیده تر است.

تقسیم بندی مو برای هایلایت

در عکس زیر تقسیم بندی موها به شکل اریب انجام شده که ممکن است برای بعضی ها روش ساده تری باشد.

تقسیم بندی مو برای رنگ، مش، هایلایت
آموزش تقسیم بندی مو برای رنگ کردن

تقسیم بندی ساده و ۴ تایی 

تقسيم بندي مو براي رنگ كردن

آموزش تقسیم بندی موها برای رنگ کردن

آموزش تقسيم بندی مو براي رنگ كردن

تقسیم بندی موها قبل از رنگ کردن الزامی نیست و شما می توانید بدون بخش بندی موها هم موها را رنگ کنید اما برای موهای بلند و حجیم بهتر است تقسیم بندی مو برای رنگ صورت گیرد تا نتیجه نهایی کیفیت بیشتری داشته باشد. امیدواریم آموزش تقسیم بندی مو قبل از رنگ کردن برای شما مفید بوده باشد.

ونیسا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید