چگونه آناناس را پوست بگیریم؟ (آموزش ساده و تصویری)

چگونه آناناس را پوست بگیریم؟ برای جدا کردن پوست اناناس مانند مراحل ذکر شده در این نوشته عمل کنید تا به ساده ترین روش بتوانید پوست آناناس را جدا کنید.

پوست کندن آناناس یک کار شیرین و لذت بخش است اما ممکن است ندانید پوست کندن اصولی آناناس چگونه است. شما از طعم این میوه تازه و آبدار بیشتر از کنسرو آناناس لذت خواهید برد و می توانید تصمیم بگیرید که برش ها چگونه باشند. برای کندن پوست آناناس بعد از این که قسمت بالایی و پایینی آناناس را جدا کردید، کافی است پوست ضخیم آن را برش دهید. سپس، از آناناس تازه خود لذت ببرید! در ادامه به صورت مرحله به مرحله و با عکس خواهیم گفت چگونه آناناس را پوست بکنیم؟

چگونه آناناس پوست بگیریم: بخش اول

انتخاب آناناس رسیده

با یک آناناس رسیده که رنگ آن بیشتر زرد است تا سبز، شروع کنید. آناناس را به آرامی فشار دهید تا احساس کنید میوه زیر دست شما قرار می گیرد. سپس، قسمت زیرین آناناس را بو کنید تا ببینید که میوه معطر و شیرین است. اگر اصلا بویی حس نمی کنید، میوه به اندازه کافی نرسیده است.
اگر از یک تخته برش پلاستیکی استفاده می کنید، یک حوله آشپزخانه را زیر آن قرار دهید تا احتمال لغزش در حین برش را به حداقل برسانید.

سر آناناس را جدا کنید

چگونه پوست آناناس را بکنیم

آناناس را به پهلو قرار دهید و (3/1 سانتیمتر) از زیر برگ‌ ها را برش دهید.

آناناس را محکم روی تخته برش بگیرید و مواظب انگشتان خود باشید تا هنگام برش به آن ها صدمه نزنید. با استفاده از یک چاقوی بزرگ انتهای میوه را همراه با برگ ها جدا کنید. برگ ها را تاج می نامند.

از یک چاقوی سرآشپز یا چاقوی دندانه دار مخصوص نان استفاده کنید.

نکته: اگر می خواهید بشقاب میوه خود را تزئین کنید، تاج میوه را نگه دارید. شما می توانید آن را در مرکز یک بشقاب میوه بزرگ قرار دهید و آناناس بریده شده و سایر میوه ها را دور آن بچینید.

ته آناناس را نیز جدا کنید

پوست کندن آناناس
 • ته آناناس را نیز برش دهید تا میوه صاف بر روی تخته برش قرار گیرد.
 • ته آناناس را به پهلو قرار دهید و (3/1 سانتیمتر) از زیر برگ‌ ها را برش دهید.
 • آناناس را 180 درجه بچرخانید و آن را با دست خود محکم نگه دارید. قسمت زیرین را نیز مانند مرحله قبل 2/1 اینچ یا 3/1 سانتیمتر برش دهید.
 • اکنون آناناس صاف بر روی تخته برش قرار می گیرد و برش دادن و پوست کندن آن راحت تر می شود.

همچنین بخوانید: طرز تهیه ترشی آناناس

بخش 2: پوست کندن آناناس

جدا کردن پوست آناناس با چاقو
 1. آناناس را به صورت عمودی نگه دارید و یک چاقو نزدیک لبه بالایی آن قرار دهید. آناناس را طوری بر روی تخته برش قرار دهید که عمودی باشد و آن را محکم نگه دارید. یک چاقوی بزرگ را در قسمت بالایی قرار دهید، جایی که لبه صاف آن با طرفی که پوست آن قرار دارد، برخورد می کند.
 • فرقی نمی کند که کدام انتهای آناناس در بالا قرار گیرد.
 1. پوست کناری آناناس را از بالا تا پایین ببرید به گونه ای که یک نوار از پوست آن جدا شود. به آرامی چاقوی خود را به سمت جلو و عقب حرکت دهید تا به انتهای میوه برسید. سعی کنید پوست میوه را بدون برداشتن لایه زیادی از خود میوه جدا کنید.
 • برای این که کمترین هدر رفت از میوه را داشته باشید، حدود 4/1 اینچ (64/0 سانتیمتر) از اطراف میوه را پوست بکنید.

نکته: از آنجایی که آناناس در نزدیکی دو انتها انحنادار است، قوس طبیعی میوه را هنگام برش دنبال کنید.

 1. پوست را به طور کامل از میوه جدا کنید. آناناس را کمی بچرخانید تا بتوانید نوار دیگری از پوست آن را جدا کنید. این کار را ادامه دهید تا وقتی که پوست کل آناناس را برداشته باشید.
 • اکنون پوست آناناس را گرفته اید، اما همچنان دوایر زبری را روی میوه مشاهده می کنید که با نام چشم های آناناس شناخته می شوند.
 • پوست آناناس را دور بریزید یا در کمپوست خود نگه دارید.

بخش 3: برداشتن دوایر زبر از روی میوه آناناس

نحوه پوست کندن اناناس

همچنین بخوانید: آیا آناناس برای نوزادان ضرر دارد

 1. ردیف دوایر را بر روی میوه آناناس پیدا کنید. آناناس را به صورت عمودی بر روی تخته برش قرار دهید و به دقت به آن دوایر نگاه کنید. مشاهده خواهید کرد که این دوایر در خطور مورب قرار دارند، به همین دلیل برش دادن آن ها راحت است.
 • اگرچه می توانید این دوایر را بر روی میوه باقی بگذارید، اما به دلیل زبر بودن خوردن آن ها تجربه خوشایندی نخواهد بود.
 1. در کنار یک ردیف از دوایر یک خط مورب برش دهید. یک چاقوی کوچک بردارید و میوه آناناس را با زاویه 45 درجه برش دهید. در کنار 2 یا 3 دایره یک برش مورب بلند بزنید.
 • شما می توانید خط مورب را در بالای ردیف دوایر یا پایین آن برش دهید.
 1. یک خط مورب دیگر را بر روی سمت دیگر دوایر ایجاد کنید. چاقو را طوری حرکت دهید که بر روی سمت دیگر دوایر قرار گیرد و یک خط با زاویه 45 درجه برش دهید. این کار باعث می شود که یک شیار V شکل ایجاد شود که دوایر درست در وسط آن قرار دارند.

نکته: اگر نمی خواهید میوه آناناس دارای برش هایی بر روی پوست خود باشد، می توانید با استفاده از چاقوی کوچک هر یک دوایر را از آن خارج کنید. این روش باعث می شود که بیشتر میوه به صورت دست نخورده باقی بماند، اما برش آن بیشتر زمان بر است.

 1. دوایر را بردارید و دور بیندازید. اگر خطوط موربی که برش می دهید با هم برخورد داشته باشند، برداشتن بخش V شکل میوه حاوی دایره کار راحتی است. از انگشت خود برای بیرون آوردن و دور انداختن آن استفاده کنید.
 • شما می توانید بخش هایی از میوه را که بین دوایر قرار دارند برش دهید و مصرف کنید یا کل آن را دور بیندازید.
 1. به بریدن ردیف های دوایر در سراسر آناناس ادامه دهید. یک ردیف دیگر از دوایر را درست در زیر ردیفی که برش داده اید، برش دهید. هنگامی که تمام دوایر را در یک سمت برش دادید، میوه آناناس را بچرخانید و دوایر سمت دیگر را نیز خارج کنید.
 • آناناس به دلیل این برش ها ظاهری مارپیچ پیدا می کند.
 1. آناناس را به صورت حلقه ای یا مثلثی شکل برش دهید. برای این که میوه را به صورت حلقه ای برش دهید، آناناس را بر روی پهلو قرار دهید و به ضخامت دلخواه خود آن را برش دهید. از یک کاتر گرد کوچک برای برش دادن آناناس استفاده کنید. اگر می خواهید آن را به صورت مثلثی شکل برش دهید، آناناس را از طول به چهار قسمت تقسیم کنید. سپس، بخش میانی سخت آن را به صورت مثلثی برش دهید.
 • اگر می خواهید تکه های بزرگ برش دهید، یکی از برش ها را بردارید و به صورت متقاطع برش دهید تا عرض دلخواه شما را داشته باشد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.