پوست کندن گردو با آب جوش و چند روش کاربردی دیگر

پوست کندن گردو با آب جوش یکی از روش های متداول پوست کندن گردو تازه می باشد. در این متن پوست کندن گردو با آب جوش را به همراه روش های دیگر پوست کندن گردو سبز به شما عزیزان آموزش می دهیم.

همانطور که می دانید گردو تازه دارای یک پوست سبز رنگ است که لازم است ابتدا این پوست را جدا کرده و سپس گردو را بشکنید. چالشی که برای پوست کردن گردو داریم این است که این پوست باعث سیاه شدن دست هایمان می شود و از این رو می خواهیم از بین ترفند های جدید آشپزی، روش پوست کندن گردو با آب جوش را به شما بیاموزیم که انجام این روش میزان سیاه شدن دست ها را به حداقل می رساند.

پوست کندن گردو با آب جوش

گردو تازه را با آب جوش پوست کرده و از زیادی سیاه شدن دست های خود خودداری کنید. علاوه بر این روش، روش های دیگری نیز برای پوست کندن گردو تازه وجود دارد که در اینجا به آن ها اشاره خواهد شد.

مطالب پیشنهادی : روش پاک کردن رنگ پوست گردو از دست

نحوه پوست کردن گردو تازه با آّب جوش

 1. جوشاندن آب

  در قابلمه ای آب ریخته و روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا بجوشد.

 2. اضافه کردن گردو

  در این مرحله از روش پوست کندن گردو با آب جوش، بعد از اینکه آب جوشید، حرارت را کم کرده و گردو تازه را درون آب جوش می ریزیم.

 3. پوست کندن گردو

  بعد از اینکه گردو برای 1 دقیقه داخل آب جوش ماند. گردو را در آبکش می ریزیم و با دستکش شروع به پوست کندن گردو می کنیم.

روش پوست کندن گردو(روی آسفالت)

 1. آماده کردن گردو : گردو را روی آسفالت یا جایی سخت که بتوان به آن فشار وارد کرد، قرار می دهیم.
 2. له کردن گردو : سپس با کف پا به گردو فشار وارد می کنیم.
 3. جدا کردن پوست گردو : چند بار پایمان را عقب و جلو می کنیم تا پوست گردو جدا شود و سپس گردو را بر می داریم و با دست بقیه پوست گردو را جدا می کنیم. در این روش پوست گردو کمی سخت تر از روش پوست کندن گردو با آب جوش، جدا می شود.

روش پوست کندن گردوی سبز(با پارچه)

 1. برش دادن پوست گردو : با چاقویی تیز چندین برش عمودی روی پوست گردو ایجاد می کنیم.
 2. پوست کندن گردو تازه : حال با پارچه ای گردو را برداشته و پوست سبز آن را با همان پارچه و بدون تماس دست جدا می کنیم. همانطور که ملاحظه کردید این روش از روش پوست کندن گردو با آب جوش متفاوت است.
روش پوست کندن گردو تازه با آب جوش
روش پوست کندن گردو تازه با آب جوش

طرز پوست کندن گردو تازه(با آب)

 1. آماده کردن سطل آب : در سطلی بزرگ مقداری آب می ریزیم.
 2. ریختن گردو : حال گردو ها را در سطل آب ریخته و می گذاریم 2 دقیقه بماند.
 3. پوست کندن گردو سبز : حال دست هایمان را درون سطل می بریم و هر گردو را با دست در همان آب درون سطل نکه می داریم و پوست آن را می کنیم. این روش کمی شبیه به روش پوست کندن گردو با آب جوش می باشد.

طریقه پوست کندن گردو سبز(به کمک خاک)

 1. آماده کردن گردو : گردو ها را روی سطحی صاف می ریزیم.
 2. خاک ریختن روی گردو ها : مقدار لازم خاک یا ماسه روی آن ریخته و می گذاریم بماند.
 3. جدا کردن پوست گردو : بعد از تقریبا 5 الی 6 ماه می توانیم پوست کندن گردو را آغاز کنیم. توجه کنید که مهمترین تفاوت این روش با روش پوست کندن گردو با آب جوش این است که اگر عجله ای در پوست کندن گردو و مصرف آن ندارید این روش کمک کننده است.

نحوه پوست کندن گردو سبز(ریختن در گودال)

 1. آماده کردن گردو : گردو را در گودالی ریخته و روی گودال را می پوشانیم.
 2. پوست کندن گردو : بعد از تقریبا 2 هفته گردو را برداشته و شبیه به مرحله آخر روش پوست کندن گردو با آب جوش که در بالا ارائه دادیم، شروع به پوست کندن گردو می کنیم.

نکات پوست کندن گردو با آب جوش و روش های دیگر

 • توجه کنید که بعد از پوست کندن گردو و برای راحت تر شکسته شدن و قالبی در آمدن مغز گردو، گردو را به مدت 1 روز در آب گرم بریزید و کنار بگذارید و سپس با چند ضربه روی پوست گردو، پوست به راحتی جدا می شود.
 • این مغز گردو که از پوست کندن گردو با آب جوش یا روش های دیگر به دست آمد، برای 9 ماه در یخچال ماندگاری دارد و همچنین 2 سال در فریزر می ماند.
 • توجه کنید که برای پوست کندن گردو حتما از دستکش استفاده کنید.
 • همچنین لکه پوست گردو روی لباس می ماند و سخت پاک می شود و به همین دلیل لازم است هنگام پوست کندن گردو با آب جوش و بقیه روش ها، روی لباس خود پارچه یا پلاستیکی پهن کنید.
 • اگر قرار است مغز گردو ها را در دمای محیط نگهداری کنید، بعد از پوست کردن آن ها در آب جوش بریزید و بعد از 15 دقیقه از آن خارج کنید و سپس تا چند هفته در دمای محیط می ماند.
 • برای آنکه مغز گردو قالبی خارج شود، لازم است گردو تازه 24 ساعت در آب و نمک قرار دهید و سپس پوست آن را جدا کنید که برای این روش نیازی به تکرار مراحل مربوط به روش پوست کندن گردو با آب جوش نیست.
 • موادی همچون آستون، اکسیدان رنگ مو، برگ درخت گردو، وایتکس، شیر و آبغوره، جوش شیرین، کرم لایه بردار، نمک و آبلیمو، خمیر دندان و سرکه برای از بین بردن لکه پوست گردو موثر هستند.
 • یکی دیگر از روش های پوست کندن پوست گردو سبز این است که گردو تازه را روی پارچه ای و در مقابل آفتاب پهن می کنند و بعد از اینکه پوست گردو چروکیده شد، شروع به پوست کندن گردو می کنند.

همچنین بخوانید : خواص پوست سبز گردو

خواص خوردن مغزیجاتی نظیر گردو

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
 1. Majid می گوید

  باسلام
  ماخودمون توی کار گردو هستیم این روش اب جوش اصلا درست نیست اونم توحجم بالای چندین به باد دادن کل سرمایه و هزینهاتونه.
  اول آب پوست سبز گردو به داخل گردو و به مغزگردو نفوذ میکنه و مغز گردو سیاه یا در اصطلاح خرمایی رنگ میشه
  دوم اب پوسته سبز گردو تلخه که بعد از نفوذ به مغز گردو طعم و مزه گردو را عوض و بد مزه و تلخ میکنه و طعمی متفاوت بد پیدا میکنه
  سوم نفوذ خود اب به داخل گردو باعث کپک زدکی در داخل گردو میشه و عملا غیر قابل استفاده
  چهار گردویی که با این روش پوست کنده بشه اصلا قابل نگهداری نیست
  برای اثبات این موارد میتونید امتحان کنید ولی اگر واقعا هزینش مهمه واستون اصلا این کارو توصیه نمیکنم.