طرز تهیه ۶ معجون برای کاهش چربی خون (کاهش چربی خون به روش طبیعی)

چربی های موجود در خون به دو گروه تری گلیسیرید و کلسترول تقسیم می شوند. میزان طبیعی چربی خون از 200 میلی گرم در دسی لیتر خون کمتر است. در حالت طبیعی باید تری گلیسیرید باید از 0.15 کمتر باشد و  چربی بد خون (LDL) از 130 کمتر باشد. چربی خون بین 200 تا 239 چربی خون مرزی است و بالاتر از 240 چربی خون بالا تفسیر می شود.

برای تنظیم و کاهش چربی خون می توانید از مواد طبیعی کمک بگیرید. همه چیز در مورد کلسترول بالا را بخوانید و در این مطلب با طرز تهیه 6 معجون برای کاهش چربی خون  و یا روش های طبیعی کاهش چربی خون  آشنا شوید.

با 20 درمان خانگی ترش کردن معده آشنا شوید

معجون های ضد چربی خون

ار جمله معجون های برای کاهش چربی خون ، آب کرفس ، معجون لیمو ترش و جعفری ، معجون توت فرنگی و مرکبات ، معجون هویج، جعفری و اسفناج و معجون سیب،جعفری و اسفناج می باشد که در ادامه طرز تهیه هر یک را بصوت جداگانه شرح می دهیم.

1. آب کرفس

طرز تهیه معجون آب کرفس برای کاهش چربی خون
طرز تهیه معجون آب کرفس برای کاهش چربی خون

آب کرفس موجب کاهش اوره خون، قند خون، چربی خون، ضدعفونی کننده مجاری ادراری، تصفیه و قلیایی کردن خون می شود. برای تهیه معجون آب کرفس باید ابتدا برگ های کرفس را از ساقه جدا کنید و خوب ساقه آن را بشویید سپس با آب دستگاه میوه گیری خانگی آب آن را بگیرید. می دانید که این معجون برای از بین بردن کبودی بعد از عمل دماغ بینی بسیار موثر است.

2. معجون لیمو ترش و جعفری

یکی از روش های طبیعی کاهش چربی خون  ؛ تهیه معجون لیمو ترش و جعفری می باشد. معجون لیمو ترش و جعفری یک معجون قوی برای مبارزه با افزایش کلسترول بد خون می باشد. برای تهیه این معجون قوی لازم است سه عدد لیموترش را با جوش شیرین تمیز کنید تا ضدعفونی شود. دو لیتر آب را بجوشانید و بگذارید تا خنک شود تا زمانی که  آب خنک می شود لیموها را ورقه ورقه کنید. جعفری ها را ریز خرد کنید.

سپس لبمو های ورقه شده و جعفری های خرد شده را داخل آب جوشیده و خنک شده بریزید. درب ظرف را بگذارید و آن را به مدت یک روز داخل یخچال بزارید. و روزانه آن را هم بزنید و یک لیوان بنوشید.

معرفی 8 درمان خانگی برای کاهش کراتین خون

3. معجون توت فرنگی و مرکبات

معجون توت فرنگی و مرکبات
طرز تهیه معجون توت فرنگی و مرکبات برای کاهش چربی خون

از خواص معجون توت فرنگی و مرکبات می توان به مقابله با کلسترول بد خون اشاره کرد. خاصیت فوق العاده ا دیگر افزایش سیستم ایمنی بدن می باشد. این معجون به کاهش نیز وزن کمک می کند.

برای تهیه معجون توت فرنگی و مرکبات ابتدا باید یک فنجان توت فرنگی، ۲ عدد پرتقال و یک عدد کیوی شسته شده را آماده کنید. آب پرتقال ها را بگیرید و کیوی را پوست بگیرید. همه مواد را داخل مخلوط کن بریزید و حدود چند دقیقه با هم مخلوط کنید. به مدت دو هفته هر روز یک لیوان از این معجون میل کنید.

بیشتر بدانید: دیس لیپیدمی چیست؟

4. معجون هویج، جعفری و اسفناج

معجون هویج، جعفری و اسفناج یکی دیگر از معجون های مفید برای کاهش چربی خون محسوب می شود. خوراکی های سبز رنگ مانع افزایش کلسترول بد خون می شود و سلامت قلب و عروق را بهبود می دهد. آب 4 عدد هویج را به همراه 3 دسته جعفری و چند برگ اسفناج داخل مخلوط کن بریزید و خوب ترکیب کنید. به مدت دو هفته هر روز بعد از هر وعده غدا یک لیوان از این معجون میل کنید.

مصرف سیگار فشار خون را بالا می برد یا کاهش می دهد؟

5. معجون سیب، جعفری و اسفناج

طرز تهیه معجون سیب، جعفری و اسفناج
طرز تهیه معجون سیب، جعفری و اسفناج برای کاهش چربی خون

از خواص این معجون می‌توان به کاهش کلسترول بد، دفع ساده و سریع چربی ها و تقویت بدن اشاره کرد.

برای تهیه معجون سیب، جعفری و اسفناج، ۴ عدد سیب را همراه مقداری برگ اسفناج و یک مشت جعفری داخل مخلوط کن بریزید و حدود یک دقیقه با هم مخلوط کنید هر روز یک لیوان از این نوشیدنی ضد کلسترول میل کنید.

6.معجون کلم و سیر

سیر و جعفری به آسانی بدن را پاکسازی می کنند و به دفع مازاد چربی و کلسترول خون بسیار کمک می کنند. این معجون باعث ارتقاء سلامتی می شود.

برای تهیه این معجون نصف یک کلم متوسط را خرد کنید و به همراه 2 حبه سیر له شده  داخل مخلوط کن بریزید و خوب مخلوط کنید.روزانه یک فنجان از این معجون بنوشید تا کلسترول خونتان از بین برود .در مصرف این معجون زیاده زیاده‌روی نکنید چرا که مصرف زیاد و طولانی از کلم می‌تواند باعث حساسیت غده تیروئید شود.

چربی خوب و بد چیست؟ انواع چربی و ارتباط آن ها با بیماری های قلبی

خوراکی های ضد چربی خون

 • آرتیشو(کنگر فرنگی)
 • آویشن
 • اسفناج
 • جومینگ (گیاهی بسیار موثر در کاهش چربی ،کلسترول و قند خون)
 • چای پور(معروف ترین انواع چای چینی با خواص بسیار قوی کاهش چربی و کلسترول)
 • دم کرده پوست نارنگی و زنجبیل
 • زنبان (انیسون بری) و عناب
 • سماق
 • سیر
 • سویا،گشنیز و شوید و جعفری
 • عصاره برگ مرزه
 • عصاره برنج قرمز
 • غذاهای دریایی
 • کاهو
 • کدو
 • کرفس
 • کلم
 • هویج

خوراکی های بالا برنده چربی خون

از جمله خوراکی های بالا برنده میزان چربی خون می توان به پنیر  ،زرده تخم مرغ ، سوسیس های دودی ، گوشت گاو ، گوشت قرمز ، گوشت اردک و میگو اشاره نمود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.