طرز تهیه شربت آلبالو (به دو روش)؛ خوشرنگ و خوشمزه

شربت آلبالو از شربت های مفید و بین المللی می باشد. این شربت برای روزهای گرم سال پیشنهاد فوق العاده ای است. در مینویسم و در این پست با طرز تهیه شربت آلبالو آشنا می شوید.

همانطور که می دانید بهترین انتخاب برای خنک شدن بدن در روزهای گرم سال، سرو کردن نوشیدنی های خنک مانند شربت آلبالو می باشد. شربت آلبالو از دسته شربت هایی است که در تابستان تهیه و سرو می شود و بدن را تا حد زیادی خنک نگه می دارد. از خواص آلبالو می توان به مواردی مانند درمان جوش، روشن کننده و جوان کننده پوست، درمان فشار خون و غیره اشاره کرد. به همین دلیل شربت آلبالو شربتی مفید بوده و خوردن آن به بسیاری از افراد توصیه می شود. شربت آلبالو را می توان به دو روش شربت آلبالو بدون هسته و با هسته یا بدون مربا تهیه کرد که در این مطلب طرز تهیه شربت آلبالو به دو روش را با شما درمیان گذاشته ایم.

دستور تهیه شربت آلبالو

مطمئنا در فصل گرم افراد به دنبال طرز تهیه شربت های مختلفی هستند تا در منزل تهیه کرده و برای جشن ها و مهمانی هایشان استفاده کنند. در بین انواع نوشیدنی و شربت، شربت آلبالو یکی از رایج ترین و پر طرفدارترین شربت ها برای استفاده در هوای گرم می باشد. در ادامه طرز تهیه شربت آلبالو خوش رنگ و خوش طعم را می آموزید.

برای درست کردن آب آلبالو نیز می توانید از مینویسم کمک بگیرید.

مواد لازم جهت تهیه شربت آلبالو

آلبالو2000 گرم ( 2 کیلو گرم)
شکر1900 گرم

زمان لازم برای تهیه شربت آلبالو، 40 دقیقه است.

روش تهیه شربت آلبالو

 1. آماده کردن آلبالو

  آلبالو ها را از هسته جدا کرده (روش آسان درآوردن هسته آلبالو) و می شوییم. در آبکش می ریزیم و زمان می دهیم تا کمی آب آن کشیده شود. سپس آن را در قابلمه ای می ریزیم.

 2. اضافه کردن شکر

  شکر را به آلبالو ها اضافه کرده و درب قابلمه را می گذاریم. اینکه شکر را زودتر اضافه کنیم، باعث می شود شربت آلبالو خانگی، قوام بهتری داشته باشد.

 3. استراحت دادن آلبالو

  قابلمه را در یخچال قرار داده و اجازه می دهیم برای 9 ساعت استراحت کند. در این زمان شکر به خورد آلبالو ها رفته و نیز، باعث آب انداختن آلبالو ها می شود.

 4. تهیه مربا آلبالو خوشمزه

  قابلمه را از یخچال خارج کرده و روی حرارت ملایم قرار می دهیم. مقدار خیلی کم آب اضافه می کنیم. اجازه می دهیم بپزد. وقتی کمی غلیظ شد خاموش می کنیم. بهتر است غلظت شربت آلبالو خیلی زیاد نباشد.

 5. صاف کردن شربت آلبالو

  محتویات داخل قابلمه را از الک تقریبا درشت رد می کنیم. این کار باعث می شود، آلبالو و شربت آلبالو از هم جدا شود. آلبالو ها نیز به عنوان مربا آلبالو قابل سرو است. نوش جان

نکات کلیدی برای تهیه شربت آلبالو

 • در صورتی که آلبالو های شما مزه ی ترش داشت، شکر بیشتری را بریزید.
 • می توانید 10 دقیقه مانده به آخر، کمی گلاب به شربت اضافه کنید که در اینصورت شربت آلبالو با گلاب را دارید.
 • توجه کنید که حرارت شعله را ملایم کنید زیرا در صورت کم بودن رنگ آن تیره و در صورت زیاد بودن طعم آن بد می شود.
 • در صورتی که به جای شکر از همان میزان عسل استفاده کنید، شما شربت آلبالو با عسل را خواهید داشت.
 • نام دیگر همین رسپی از شربت آلبالو، طرز تهیه شربت آلبالو سن ایچ می باشد.
 • توجه کنید در هنگام پخت، دائم کف روی شربت را بگیرید.

روش تهیه دمنوش آلبالو

فیلم طرز تهیه شربت آلبالو


طرز تهیه شربت آلبالو بدون مربا

این روش کمی با طرز تهیه شربت آلبالو که در بالا بیان شد، متفاوت است. در این روش نیازی به جدا کردن هسته های آلبالو نیست و قرار است مراحل تهیه را به روشی که در زیر ارائه می دهیم، پیش ببریم. نام دیگر این روش پخت شربت آلبالو، طرز تهیه شربت آلبالو با هسته نیز می باشد.

مواد لازم برای تهیه شربت آلبالو بدون مربا

آلبالو2 کیلوگرم
شکر2 کیلو گرم

زمان لازم برای تهیه شربت آلبالو بدون مربا، 50 دقیقه است.

دستور تهیه شربت آلبالو با هسته

 1. آماده کردن آلبالو : آلبالو را می شوییم. در آبکش ریخته و کنار می گذاریم.
 2. پختن آلبالو : آلبالو را در قابلمه ای ریخته و روی آن ها به اندازه ای که سطح آن پوشیده شود، آب می ریزیم. سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم. بعد از اینکه جوشید، به اندازه ای که آلبالو ها له نشود، هم می زنیم. زیرا اگر له شود باعث کدر شدن شربت آلبالو می شود.
 3. تهیه آب آلبالو : یک پارچه نخی را برداشته و آلبالوها را به همراه آب درون قابلمه از آن پارچه رد می کنیم. این کار باعث می شود که آلبالو ها از آب جدا شود. آلبالو ها را کنار می گذاریم زیرا ما برای این شربت به آب آن احتیاج داریم.
 4. تهیه شربت آلبالو : آب آلبالو را در قابلمه ای ریخته و شکر را اضافه می کنیم. روی حرارت ملایم قرار داده و مدام هم می زنیم تا به قوام مورد نظر برای شربت البالو خوشمزه برسد.
 5. آماده کردن شربت آلبالو : بعد از اینکه شربت کمی غلیظ شد، آن را از روی حرارت برداشته و در جایی خنک قرار می دهیم. نوش جان

نکات مهم در تهیه مربای آلبالو بدون شربت

 • برای خوش طعم تر شدن شربت آلبالو خوشرنگ، کمی وانیل در آن بریزید.
 • در صورتی که به آلبالو دسترسی ندارید می توانید از آب آلبالو استفاده کنید و از اواسط مراحل کار را پیش ببرید.

فیلم طرز تهیه شربت آلبالو بدون شربت

همچنین بخوانید :

دستور تهیه ترشی آلبالو نپخته

لواشک آلبالو

ترشی آلبالو

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.