طرز تهیه رنگ موی گیاهی تیره در خانه با مواد طبیعی

چگونه در خانه رنگ موی گیاهی رنگ تیره درست کنیم؟

برای تهیه رنگ مو گیاهی تیره در خانه می توانید از مواد طبیعی مانند کنجد سیاه، پوست گردو، حنا، روناس و … استفاده کنید. با ترکیب این مواد می توانید انواع رنگ موی گیاهی تیره مانند قهوه ای و شکلاتی تیره، فندقی تیره، دودی تیره، مشکی و … درست کنید.

تنوع رنگ های گیاهی که توسط مواد طبیعی در منزل برای رنگ کردن یا پوشاندن سفیدی موها و یا تغییر رنگ آن ها بکار برده میشود، خیلی کمتر از رنگ موهایی است که در سالن های زیبایی برای شما استفاده میکنند. تغییر رنگ مو در تنوع به زندگی روزمره تاثیرگذار است و برای زیبایی بیشتر شما در میهمانی ها ، مجالس عروسی بسیار طرفدار دارد. در این مقاله شما را با چند روش یا چند فرمول طرز تهیه رنگ موی گیاهی تیره در خانه آشنا میکنیم تا بتوانید به سادگی در خانه موهایتان را خوش رنگ و زیبا کنید و لذت ببرید.

از فواید این رنگ موها این است که به سلامت مو آسیبی نرسانده و باعث سوختگی موهایتان نمیشود و از همه مهمتر در استحکام موها موثر است.

طرز تهیه رنگ مو گیاهی تیره با مواد طبیعی در خانه

در قدیم مادرها و مادربزرگها موهایشان را با مواد طبیعی گیاهی موجود در خانه رنگ می کردند. رنگ های طبیعی موجب آسیب و ریزش مو نمی شوند، بلکه برای تقویت مو موثر است. در ادامه به معرفی چند روش عالی و منحصربفرد برای تیره کردن مو با مواد طبیعی در خانه میپردازیم. رنگ کردن مو با مواد طبیعی سفید شدن مو را به تاخیر می اندازد.

حنا بهترین رنگ طبیعی برای رنگ کردن مو است. رنگ کردن مو با حنا اگر با مواد طبیعی دیگر مخلوط شود، قرمز نمیشود.

طرز تهیه رنگ موی گیاهی تیره

طرز تهیه رنگ موی گیاهی تیره با حنا

چهار قاشق حنا را با آب جوش مخلوط کنید و لایه لایه روی موهای خود بمالید و یک پلاستیک تمیز روی سر خود کشیده و پس از دو ساعت مو خود را آبکشی کنید.

طرز تهیه رنگ موی تیره گیاهی با وسمه

چهار قاشق وسمه (رنگ حنا) را خیس کنید و لایه لایه روی موهایتان بگذارید و پلاستیک تمیز روی سرتان بکشید و پس از دو ساعت مو خود را آبکشی کنید.

روش تیره کردن مو با تنباکو

چهار قاشق تنباکو را با مقداری آب نیم ساعت بجوشانید و صبر کنید تا سرد شود و بعد از خنک شدن روی موهایتان به آرامی ماساژ دهید تا موهای سفیدتان تیره شود.

تیره کردن گیاهی مو با برگ کنجد، سنا مکی و حنا

یک قاشق برگ کنجد، یک قاشق سنای مکی و یک قاشق حنا را پودر کرده و با آب جوش مخلوط کنید تا بشکل خمیری شود سپس لایه لایه روی موهایتان بمالید و دو ساعت صبر کنید پس از 2 ساعت آبکشی کنید.

طرز تهیه رنگ موی گیاهی تیره با حنا و تخم مرغ

یک قاشق غذاخوری روغن زیتون، دو قاشق حنا و چهار قاشق وسمه را با یک لیوان آب جوش خمیری کنید و یک زرده تخم مرغ به آن اضافه کنید و لایه لایه به موهایتان بمالید و بعد از دو ساعت موها را آبکشی کنید.

نحوه تیره کردن مو با گل شقایق و پوست گردو

برای رنگ کردن مو با پوست گردو، دو قاشق پودر گل شقایق، دو قاشق پودر پوست گردو را با آب جوش مخلوط کنید و لابه لای موهایتان بمالید پس از دو ساعت آبکشی کنید.

طرز تهیه رنگ مو گیاهی تیره مو با پوست گردو

اگر طرفدار موهایتان مشکی هستید، موهایتان را با پوست گردو ماساژ دهید. ابتدا پوست گردو را آسیاب کنید و در آب جوش حل کنید و لابه لای موهایتان بمالید پس از دو ساعت ابکشی کنید.

طرز تهیه رنگ موی قهوه ای تیره گیاهیطرز تهیه رنگ موی گیاهی تیره

 • یک قاشق چای خوری چای را در یک لیوان آب جوشانده سپس از صافی رد میکنیم تا تفاله هایش جدا شود.
 • یک قاشق پودر حنا و دو قاشق روغن زیتون را با هم مخلوط کنید پس از چند ساعت مقداری پودر گل میخک  اضافه کنید و لابه لای موی خود بمالید، پس از دو ساعت آبکشی کنید.
 • در روش دیگری پودر پوست گردو، پودر زاج، پودر حنا، زرده تخم مرغ را با آب مخلوط کنید و لایه به لایه به موهایتان بمالید و پلاستیک روی سرتان بکشید و پس از دو ساعت مو خود را بشویید.
 • اما در فرمول دیگری برای رنگ کردن گیاهی مو یک قاشق حنا، یک قاشق پودر قهوه را با آب جوش مخلوط کنید وقتی خمیری و سرد شد، یک عدد زرده تخم مرغ اضافه و کامل مخلوط شود و لایه به لایه  به موهای خود بمالید سپس موهایتان را بشویید.

طرز ساخت رنگ موی گیاهی قهوه ای بلوطی تیره

پودر حنا را با قهوه ترکیب و لایه به لایه روی موهایتان بمالید و پس از دو ساعت موهایتان آبکشی کنید.

چگونه رنگ موی گیاهی شرابی تیره بسازیم؟

 • یک عدد چغندر را در آب بجوشانید و با دو قاشق حنا ترکیب کنید و لایه لایه روی موهای تان بگذارید و پس از دو ساعت آبکشی کنید.
 • در روش دیگری، دو قاشق حنا، یک قاشق رنگ حنا، سه قاشق روناس، دو قاشق گل ریواس را با آب لبو قرمز ترکیب کرده و لایه لایه روی موهای تان بگذارید و پس از دو ساعت آبکشی کنید.
 • پنج قاشق روناس را با آب بجوشانید، پس از سرد شدن، صاف کنید و لایه لایه روی موهای تان بگذارید و پس از دو ساعت آبکشی کنید.

روش ساخت رنگ موی گیاهی قرمز تیره

حنا را با آب یا عرق بهارنارنج ترکیب کرده و لایه لایه روی موهای تان بمالید و پس از دو ساعت آبکشی کنید.

رنگ موی گیاهی مسی تیره

چهار قاشق گل ریواس، چهار قاشق گل بابونه، چهار قاشق حنا را  در آب بجوشانید و بعد موها را با خمیر حاصله ماساژ دهید و بعد از دو ساعت آبکشی کنید.

در فرمول دیگری، حنا، وسمه، روناس، آب آلبالو، قهوه را مخلوط کنید و لایه لایه روی موهای تان بمالید و پس از دو ساعت آبکشی کنید.

رنگ مو گیاهی قهوه ای تیره با رزماری

استفاده از محلول رزماری و مریم گلی به طور شگفت انگیزی مو را تیره می کند. مریم گلی و رزماری را درون قابلمه ای حاوی آب میریزید در جدی که تا دو بند انگشت روی گل ها را بپوشاند و حرارت را کم کرده تا بجوش و 5-6 ساعت یواش یواش جوش بزند

سپس از صافی رد کنید و در حمام کنار شامپو خودتان بگذارید و پس از استفاده از شامپو، با این محلول مویتان را آبکشی کنید.

طرز تهیه رنگ موی گیاهی قهوه ای تیره با حنا و قهوه

روش اول: پودر قهوه را به آب جوش اضافه کنید، صبر کنید 10 دقیقه بماند. در یک کاسه دیگری پودر حنا را با قهوه جوشیده شده ترکیب کنید تا خمیر صافی حاصل شود و صبر کنید 1 ساعت در دمای اتاق بماند.

از ریشه های مو به سمت انتهای مو لایه لایه این خمیر را بمالید و بر روی آن پلاستیک بکشید صبر کنید پس از 3 تا 4 ساعت موهایتان را آبکشی کنید.

روش دوم: پودر قهوه را به آب جوش اضافه کنید، و ریوند چینی را به آن اضافه کرده، صبرکنید تا 1 ساعت بماند.

در یک کاسه دیگری ای پودر حنا را به قهوه و ریوند چینی اضافه کنید و خوب هم بزنید تا خمیر صافی حاصل شود، درب ظرف را محکم ببندید تا 1 ساعت در دمای اتاق بماند.

از ریشه های مو به سمت انتهای مو لایه لایه این خمیر را بمالید و بر روی آن پلاستیک بکشید صبر کنید پس از 3 تا 4 ساعت موهایتان را آبکشی کنید. در نهایت مو ها را با آب گرم و شامپو آبکشی کنید.

برای حنا و قهوه از کاسه پلاستیکی استفاده نکنید، زیرا باعث بد رنگ شدن ترکیب می شود. قهوه داغ در آزاد شدن رنگ حنا تاثیر زیادی دارد. پودر قهوه رنگ قوی تری را برای شما ایجاد میکند.

خاصیت حنا و قهوه و بابونه برای مو

 • به مو ها آسیب نخواهد زد بلکه باعث تقویت و افزایش رشد مو و درخشان شدن رنگ مو می شود.
 • کافئین در قهوه در تقویت و افزایش رشد مو و نرم شدن و درخشان شدن مو کمک می کند.
 • بابونه هم برای تقویت و افزایش رشد مو و درمان شوره سر مفید است.

طرز تهیه رنگ مو گیاهی مشکی با روناس

ابتدا چهار قاشق روناس را با آب درون ظرفی بریزید و روی گاز قرار دهید تا بجوشد سپس آن را از روی گاز بردارید و صبر کنید تا محلول روناس سرد شود سپس به آرامی هر بار بعد از شامپو زدن، موهایتان را با این محلول ماساژ دهید.

رنگ موی مشکی با کنجد سیاه

کنجد سیاه دارای مواد مغذی و ویتامین برای سلامت مو موثر و مفید است.

کنجد سیاه را خیس کرده و داخل مخلوط کن ریخته تا له شود، خمیر به دست آمده را روی موهایتان بمالید، این روش علاوه بر تیره کردن موهایتان، باعث تقویت و رشد موها نیز میشود.

چند نکته ی مهم قبل از رنگ مو گیاهی در خانه

 • قبل از رنگ کردن، قسمت کمی از موی خود را با خمیر حاصله رنگ کنید تا نتیجه نهایی خمیری که درست کردید را ببینید.
 • اگر می خواهید رنگ موهایتان تیره تر شود چندین مرتبه تکرار کنید. رنگ های تیره با تکرار، تیره تر می‌شود.
 • مدت زمان ماندن خمیر روی سر شما به رنگ اولیه مو، جنس مو و قدرت رنگ پذیری موی وابسته است.
 • بهتر است دمای محیط، 37 درجه سانتی گراد باشد.
 • برای موهای آسیب دیده از زرده تخم مرغ یا انواع روغنهای گیاهی مانند روغن زیتون یا نارگیل به مخلوط نهایی استفاده کنید.
 • کیفیت رنگ، میزان مواد، نحوه ترکیب مواد به جنس و رنگ موی هر فرد و زمان ماندن خمیر روی مو بستگی دارد و دقت داشته باشد این عوامل باعث شده طیف های متفاوتی از رنگ با یک نوع خمیر روی موهای افراد متفاوت ایجاد شود.
 • اگر موهایتان دکلره و رنگ سالنی شده است، توجه کنید که رنگ های گیاهی به سادگی در خانه نتیجه مطلوب را نمی دهد. دقت کنید، اگر از رنگ طبیعی گیاهی استفاده کنید تا چندماه رنگ مویتان قابل تغییر نیست و حتی رنگ موهای شیمیایی هم بدرستی روی موهایتان رنگ اصلی خودش را نشان نمیدهد.
 • با کمک ترکیبات گیاهی که در این مقاله به شما معرفی کردیم، خواهید توانست در خانه موهایتان را رنگ کنید و موهای سفیدتان را تیره کنید یا موهای اصلی خود را رنگ گیاهی تیره کرده و زیبایتان را صدچندان کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.