طرز تهیه جوانه ماش در شیشه

جوانه ها یکی از منابع غذایی غنی برای انواع ویتامین ها هستند و کاربرد غذایی بسیار دارند. یکی از مفید ترین انواع جوانه ها جوانه ماش می‌باشد که منبعی غنی برای ویتامین ها و مواد معدنی است و در پیشگیری از بسیاری بیماری ها کاربرد دارد. در ادامه میخواهیم به آموزش طرز تهیه جوانه ماش در شیشه یا همان بطری شیشه ای بپردازیم. با آموزش درست کردن جوانه ماش در شیشه با مینویسم همراه باشید.

طرز تهیه جوانه ماش در شیشه

 • دانه های ماش را در یک کاسه ریخته و خوب بشویید.
طرز تهیه جوانه ماش در بطری
طرز تهیه جوانه ماش در شیشه بطری
 • ماش ها را در ظرف شیشه ای ریخته، روی آن ها را بپوشانید و اجازه دهید دو ساعت خیس بخورد.

  طرز تهیه جوانه ماش خانگی در شیشه
  طرز تهیه جوانه ماش خانگی در شیشه
 • مقداری از آب ظرف را خالی کرده و سر ظرف شیشه ای را با پارچه ای توری ببندید و دور ظرف شیشه ای و روی پارچه ی طوری را کش ببندید. حالا درب فلزی ظرف را گذاشته و آن را برعکس کنید طوری که ماش ها در آب موجود در ظرف غوطه ور باشند.

  طرز تهیه جوانه ماش خوش مزه در شیشه
  طرز تهیه جوانه ماش خوش مزه در شیشه
 • ظرف شیشه ای را به همین شکل، یعنی برعکس، به مدت سه روز در یک جای تاریک، نگهداری نمایید. هر روز صبح روی ماش ها آب ریخته، سپس آبکش نمایید و دوباره آب روی آن ها ریخته، ظرف را سر جایش برگردانید.

  طرز تهیه جوانه ماش در بطری شیشه ای
  طرز تهیه جوانه ماش در بطری شیشه ای
 • بعد از سه روز جوانه ماش شما آماده است. زمانی میتوانید از جوانه ها استفاده کنید که حداقل 2/5 سانتی متر رشد کرده باشند.
  طرز تهیه جوانه ماش در شیشه در سه روز
  طرز تهیه جوانه ماش در شیشه در سه روز

  خواص جوانه ماش

  جوانه ماش همانطور که گفتیم جزو بهترین منابع غذایی سرشار از ویتامین و مواد معدنی است که در پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی و پوکی استخوان کاربرد دارد. همچنین خوردن جوانه ماش باعث کاهش وزن می شود و برای جوان سازی پوست صورت نیز مفید است. نکته قابل توجه این است که زنان باردار نباید جوانه‌ ماش مصرف کنند و مصرف این نوع جوانه برای آنها ممنوع میباشد همچنین کودکان و سالمندانی که سیستم ایمنی بدنشان  ضعیف است بهتر است که از این جوانه ها استفاده نکنند.

با آموزش طرز تهیه جوانه ماش در شیشه (ظرف شیشه ای) با شما عزیزان بودیم. جوانه ماش را میتوانید به عنوان یک میان وعده سالم مصرف کنید. از جمله موارد مصرف جوانه ماش می توان به لاغری، غذا برای کودک و غذا برای طوطی عروس هلندی اشاره کرد.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید