چکار کنیم قارچ موقع پخت سیاه نشود

حتما متوجه سیاه شدن قارچ بعد از پخت شده اید. پختن قارچ کار خیلی راحتی است و در زمان کوتاهی انجام می شود، اما باید چکار کنیم که قارچ موقع پخت سیاه نشود و همچنان ظاهر سفید خود را حفظ کند. در ادامه با ذکر نکاتی در مورد پخت قارچ به شما می گوییم که چکار کنیم قارچ موقع پختن سیاه نشود. همراه مینویسم باشید.

چه کار کنیم قارچ موقع پخت سیاه نشود

قارچ را میتوان به روش های مختلفی مصرف کرد اما ساده ترین روش، پختن قارچ است، چون علاوه بر اینکه سالم ترین روش برای مصرف قارچ است، مدت زمان پخت قارچ کوتاه است و زود آماده می شود. تنها نکته مشکلی که وجود دارد سیاه شدن قارچ بعد از پخت است که کاملا طبیعی است، اما با رعایت نکاتی در مورد پخت قارچ، می توان از سیاه شدن قارج موقع پخت جلوگیری کرد.

در مورد اینکه چکار کنیم قارچ موقع پختن سیاه نشود چند راه حل وجود دارد:

1 – برای اینکه قارچ ها هنگام پختن سیاه نشود، می توانید برای تمیز کردن آنها را با آب پرفشار بشویید و سپس بخوبی قارچ ها را خشک کنید.

2 – بعد از خشک کردن قارچ ها، آنها را در اندازه دلخواه برش بزنید و داخل تابه بریزید. برای جلوگیری از آب انداختن قارچ، آن ها را روی حرارت زیاد قرار دهید.

3 –  برای جلوگیری از سیاه شدن قارچ هنگام پخت، بعد از ریختن قارچ داخل تابه کمی آبلیمو به آنها اضافه کنید و اجازه دهید شعله گاز همچنان زیاد باشد تا قارچ شما پخته شود.

طرز تهیه غذای رژیمی با قارچ (۳ دستورپخت غذای کم کالری با قارچ)

چکار کنیم که قارچ موقع پخت سیاه نشود

روش دوم برای پختن قارچ بدون سیاه شدن

1 – برای جلوگیری از سیاه شدن قارچ هنگام پخت، قارچ ها را بخوبی شسته و آنها را برش بزنید.

2 – مقداری آب را روی حرارت قرار دهید و پس از جوشیدن آب، قارچ های خرد شده را به آب اضافه کنید.

3 – 10 دقیقه بعد، قارچ ها را از آب جوش خارج کنید و روی آنها آب سرد بریزید.

4 – اجازه دهید قارچ ها بطور کامل خشک شوند.

5 – بعد از خشک شدن قارچ ها می توانید کمی آبلیمو به قارچ ها اضافه کنید و با حرارت زیاد تفت دهید.

چند نکته برای جلوگیری از سیاه شدن قارچ هنگام پخت:

بعد از ذکر نکاتی در مورد پخت قارچ، چند نکته کلیدی را هم اضافه می کنیم تا بخوبی متوجه شویم، چکار کنیم که قارچ موقع پخت سیاه نشود.

  • برای سفید نگه داشتن قارچ، می توانید بعد از چند دقیقه شستن قارچ ها با آب سرد، آنها را حلقه حلقه کنید. کمی لیمو به قارچ ها اضافه کنید. به این شکل می توانید قارچ ها را بدون اینکه سیاه شوند، در فریزر هم نگهداری کنید.
  • نحوه نگهداری قارچ در سیاه شدن آنها نیز موثر است، اینکه قارچ ها تحت فشار قرار نگیرند و بدرستی حمل شوند.
  • برای جلوگیری از سیاه شدن قارچ هنگام پخت، قبل از پختن آنها را در مجاورت رطوبت و آب قرار ندهید و اگر آنها را شسته اید بلافاصله خشک نمایید.
  • برای سفید ماندن قارچ هنگام پخت، باید قارچ ها را با دمای بالا تفت دهید.
  • از جمله فوت و فن پخت قارچ به شکلی که سیاه نشود این است که از ماهیتابه ای به اندازه حجم قارج ها و روغن کافی برای تفت دادن قارچ استفاده کنید.
فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید