لباس هایمان را چگونه در چمدان بگذاریم

چگونه لباس ها را در چمدان بگذرایم

اگر می خواهید سفر کنید و تصمیم به بستن چمدان با لوازم زیادی دارید بهتر است بدانید که دیگر چیدن لباس ها و لوازم مانند قدیم کارآمد نیست و فضای زیادی را می گیرد و اگر می خواهید از تمامی فضای چمدان استفاده کنید و در عین حال لوازم بیشتری با خودببرید باید نکاتی را رعایت نمایید. در اینجا به شما می گوییم که لباس هایمان را چگونه در چمدان بگذاریم.

اگر قصد سفر دارید و بستن چمدان و جای دادن تمام لوازم در چمدان برایتان یک مساله خسته کننده و دشوار است در این مطلب به شما می گوییم که لباس هایمان را چگونه در چمدان بگذاریم تا فضای بیشتری داشته باشیم. با دانستن این نکات بستن چمدان برای شما کاری ساده و آسان می شود و می توانید حرفه ای چمدان خود را ببندید.

چگونه لباس های بیشتری در چمدان بگذاریم

نحوه بستن چمدان یکی از دانستنی های سفر و یکی از کم هیجان‌ترین کارهایی است که باید هنگام رفتن به تعطیلات انجام داد. ناگفته نماند که خیلی هم سخت است که همه چیز را در چمدان خود جا دهید، ما در این مطلب نکات بستن چمدان برای بسته بندی لباس ها و لوازم به شما می گوییم تا بدانید چگونه فضایی بیشتر برای جایگذاری لوازم اضافی در چمدان ایجاد کنید.

 • یک چمدان با اندازه مناسب انتخاب کنید. 

چمدان مناسب برای بسته بندی لباس ها، باید سبک و با فضای کافی برای تمام وسایلی که نیاز دارید باشد. چمدان ها قدیمی که فضای محدودی دارند سنپین هستند گزینه ای مناسبی برای لوازم زیاد نیستند. همچنین انتخاب چمدان چرخ دار برای لوازم زیاد مناسبتر است.

 • به صورت لایه ای کار کنید.

یک راه عالی برای صرفه جویی در فضا و سازماندهی همزمان این است که چمدان خود را چند لایه در نظر بگیرید. یک لایه از وسایل رول شده سنگین‌تر، مانند شلوار جین، ژاکت و.. را در سطح زیرین قرار دهید. اگر اقلام شکننده ای دارید آنها را در مرکز چمدان در بالای لایه اول قرار دهید تا از اقلام در برابر شکستن محافظت کنید.

 • لباس هایی که چروک می شوند تا کنید.

روی لایه زیرین وسایل سنگین، اقلام ظریف یا رسمی را که باید تا شده باقی بمانند، قرار دهید. اینکار امکان دسترسی آسان تر به آنها را در بدو ورود برای باز کردن و آویزان کردن فراهم می کند. همچنین می‌توانید این موارد را در یک پلاستیک قرار دهید تا  از چین و چروک شدن آن جلوگیری کنید.

 • لباس هایی را که نیازی به تا زدن ندارند رول کنید. 

لایه بعدی باید از وسایل سبک تری مانند تی شرت و لباس زیر تشکیل شده باشد که برای جلوگیری از باز شدن بسته بندی شده اند. رول کردن به جمع و جور نگه داشتن این اقلام و بسته بندی آسان کمک می کند.

 • فضا را با وسایل کوچک پر کنید.

هر اقلام سبک وزن اضافی مانند لباس زیر، کمربند، جوراب و سایر اقلام کوچکتر باید در هر گوشه یا جای خالی در چمدان گذاشته شود تا به تثیبت وسایل کمک کند. همیشه از زیپ ها و گوشه های کوچک اضافی در چمدان خود استفاده کنید تا بیشترین استفاده را از آن ببرید.

 • لوازم آرایش خود را در بالا قرار دهید. 

کیف لوازم آرایش خود را روی لباس ها قرار دهید، سپس درب چمدان را ببندید. در صورت لزوم از فشار استفاده کنید اما مراقب باشید که زیپ پاره نشود.

 • مراقب محدودیت وزن چمدان خود باشید. 

قبل از بستن چمدان، از حداکثر وزن مجاز چمدان در خطوط هوایی مورد نظر مطلع شوید. برخی از خطوط هوایی فقط یک چمدان چک شده را با وزن مشخصی مجاز می دانند و برای اضافه وزن نیز هزینه های اضافی دریافت می کنند.

 • پرکاربردترین اقلام را در بالا قرار دهید.

بهتر است مهم ترین لوازم را در دسترس قرار دهید تا بتوانید بدون نیاز به باز کردن همه چیز به سرعت آنها را بردارید.

 • لباس ها را بر اساس استفاده گروه بندی کنید.

لباس ها را بر اساس نوع و استفاده خودتان گروه بندی کنید تا در صورت لزوم به راحتی آنها را بیابید.

 • لباس هایی که چندکاره هستند بردارید.

مسلما نمی توانید همه لباس های داخل کمد خود را داخل چمدان  بگذارید. برای همین لازم است تا لباس هایی را انتخاب کنید که کاربرد بیشتری دارند. و چند منظوره هستند. اگر می توانید سعی کنید فقط یک جفت کفش به همراه داشته باشید. استفاده از کفش های اضافی فضای زیادی را اشغال می کند و می تواند چمدان شما را پر کند.

 • مقدار زیادی لباس زیر بیاورید. 

هر کجا که می‌روید و برای هر مدت اقامت، برای هر روز سفر به جوراب و لباس زیر کافی نیاز دارید. ممکن است نتوانید لباس ها را بشویید بنابراین بهتر است تا چند دست لباس زیر برای خود ببرید.

 • آب و هوا را در نظر بگیرید.

قبل از سفر آب و هوا را بررسی کنید تا متناسب با آن لوازم خود را جمع کنید.

برای دیدن هتل های در دل طبیعت ایران کلیک کنید
 • لوازم بهداشتی را فراموش نکنید. 

تمام وسایل ضروری بهداشتی و حمام خود را ببرید ممکن است نتوانید آنها را پیدا کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.