روش پاک کردن لکه لاک از لباس برای انواع جنس پارچه

چگونگی پاك كردن لكه لاك از روي لباس

مالیده شدن لکه لاک روی لباس اتفاقی است که ممکن است برای خیلی از خانم ها پیش بیاید. اگر لباستان با لاک کثیف شده و به دنبال راهی برای پاک کردن لكه ي لاك از روي لباس هستید، این مطلب را دنبال کنید.

به سادگی ممکن است لکه لاک بر روی لباس بیفتد. اما آیا روش پاک کردن آن را می‌دانید؟ با ما در این مقاله در مورد روش پاک کردن لکه لاک از روی لباس همراه باشید. مهم نیست عجله داشته باشید یا دستانتان می‌ لرزند، افتادن لکه لاک بر روی لباس بسیار رایج است. خوشبختانه، روش‌ های مختلفی برای پاک کردن لکه‌ های لاک از روی لباس وجود دارد. کافی است این مقاله در مورد نحوه‌ پاک کردن لکه لاک از روی لباس را بخوانید و بهترین روش را انتخاب نمایید.

پاك كردن لكه ي لاك از روي لباس

روش‌ های مورد استفاده برای پاك كردن لكه لاك روي لباس، بسته به نوع پارچه‌ ای که لک برداشته است، متفاوت می‌ باشند. آیا تک تک روش‌ ها موثر هستند و بدون آسیب رساندن به لباس، لکه لاک را از بین خواهند برد. فقط مطمئن شوید که پیش از شروع، برچسب مراقبت روی لباس را به منظور شناخت نوع پارچه به دقت مطالعه کنید.

هنگام استفاده از موادی مانند لاک‌ پاکن به منظور از بین بردن لکه‌ روی لباس، این نکته حائز اهمیت است که لباس مورد نظر را پس از آن بشویید تا باقیمانده‌ لکه نیز از بین برود. از یک نوع ماده‌ شوینده‌ با خواص از بین برنده‌ لکه استفاده کنید و ابتدا برچسب مراقبت از لباس را به دقت بررسی نمایید.

همچنین می توانید با روش پاک کردن لکه آب انار از روی لباس آشنا شوید.

مواد لازم برای پاك كردن لكه ي لاك از روي لباس

شما به موارد زیر نیاز پیدا خواهید کرد:

 • قاشق
 • پارچه یا یک پد
 • استون یا لاک‌ پاکن

پاک کردن لکه لاک از لباس های قابل شستشو

پاک کردن لاک ناخن از روی لباس‌ های قابل شستشو آسان‌ تر از لباس‌ هایی است که تنها باید خشکشویی شوند. برای دستیابی به نتایج بهتر، این روش را برای لباس‌ های قابل شستشو امتحان کنید.

 1. مقدار اضافی را به کمک ابزار سخت غیربرنده بردارید: به دقت مقدار اضافی لاک ناخن را به کمک یک ابزار سخت غیربرنده مانند قاشق بردارید.
 2. از یک لاک‌ پاک‌کن استونی بر روی یک تکه‌ی کوچک از پارچه استفاده کنید: سپس، لاک پاک‌کن استونی بردارید و آن را بر روی یک تکه پارچه‌ای که هنگام پوشیدن لباس قابل مشاهده نیست، تست کنید تا مطمن شوید که رنگ پارچه را نمی‌برد.
 3. پارچه را با استون یا پد خیس کنید و سپس، در ناحیه‌ لکه‌دار قرار دهید.

توصیه می‌شود که از انجام حرکت‌های سخت بپرهیزید تا به پارچه آسیب وارد نشود.

 1. در صورت باقی ماندن لکه، همین کار را با یک پارچه‌ی تمیز تکرار کنید: اگر لکه لاک ناخن همچنان باقی مانده است، از یک پارچه یا پد تمیز استفاده کنید و همین کار را مجدداً تکرار نمایید.
 2. اجازه دهید خشک شود: پس از تکمیل کار، اجازه دهید تا پارچه به طور کامل خشک شود.

در صورتی که مراحل مذکور باعث پاک شدن لکه از روی لباس نشد، با از حلال خشکشویی استفاده کنید یا به خشکشویی محل خود مراجعه نمایید. مواد زیر قابل شستشو هستند:

 • پنبه
 • نایلون
 • پلی استر
 • کتان

همچنین خوب است روش پاك كردن شمع از روي لباس را بلد باشید.

پاک کردن لاک ناخن از روی پارچه‌ های ظریف

برخی از پارچه‌ها در مقایسه با پارچه‌های دیگر بسیار ظریف‌تر هستند و نمی‌توان آن‌ها را در ماشین لباسشویی انداخت. در نتیجه، در نظر گرفتن این نکته ائز اهمیت است که به موارد زیر برای جلوگیری از آسیب رسیدن به پارچه هنگام پاک کردن لکه لاک ناخن توجه کنید و برچسب مراقبت روی لباس را به دقت بخوانید.

پارچه‌های زیر را تنها باید خشکشویی کرد:

 • ابریشم
 • پشم
 • مداکریلیک
 • استات

مراحل زیر، یک روش کارآمد برای پاک کردن لکه لاک از روی لباس بدون آسیب رسیدن به پارچه‌های ظریف به شمار می‌رود. همانند روش آخر، مطمئن شوید که ابتدا روش پاک کردن خود را ابتدا روی یک قسمت کوچک و پنهان از پارچه امتحان کنید.

 1. از یک ابزار سخت غیربرنده برای برداشتن مقدار باقی مانده از لاک ناخن استفاده کنید: ابتدا، تلاش کنید که مقدار باقی مانده از لاک ناخن را از روی پارچه بردارید. از یک ابزار سخت غیربرنده به منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به پارچه استفاده کنید.
 2. یک واحد روغن ناگریل را با هشت واحد حلال خشکشویی ترکیب کنید و روی لکه قرار دهید: یک لکه‌گیر به کمک ترکیب یک واحد روغن نارگیل یا معدنی یا هشت واحد حلال خشکشویی درست کنید و روی لکه قرار دهید.
 3. اجازه دهید برای چند دقیقه باقی بماند: لکه‌گیر را برای چند دقیقه باقی بگذارید.
 4. پدی را روی لاک ناخن قرار دهید تا آن را جذب کند: در مرحله‌ی بعدی، پارچه یا پدی را روی لکه قرار دهید تا لاک ناخن جذب آن شود.
 5. پد را تا زمانی که لکه کاملاً از بین برود، بگذارید بماند و اجازه دهید تا خشک شود: این کار را تا زمانی ادامه دهید کخ لکه کاملاً از بین برود. سپسف اجازه دهید پارچه خشک شود.

در صورتی که لکه این چنین به نظر می‌رسد که پاک کردنش سخت باشد، از کارشناسان این زمینه کمک بگیرید تا به پارچه آسیبی وارد نشود.

همچنین تصور نکنید شستن لباس های مجلسی را تنها باید به خشکشویی سپرد. شستن لباس مجلسی پولک دار نیز ممکن است.

سخن پایانی

خواه با یک پارچه‌ی قابل شستشو مواجه باشید یا ظریف، هر دو روش ارائه شده در این مقاله بسیار ساده و کارآمد هستند و نیازی به صرف زمان زیادی ندارند. هر دو روشف ارزش امتحان کردن را دارند!

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.