خیلی از افراد ممکن است این روزها که بازار فضای مجازی داغ تر از همیشه است با مشکل مزاحمت و دریافت پیام های غیراخلاقی و مستهجن در فضای مجازی مواجه شوند. اکنون این سوال ممکن است برایتان پیش بیاید که با اینگونه مزاحمت ها چه کنید؟ یکی از پر طرفدارترین شبکه های مجازی که نسبت به شبکه های دیگر از امنیت بیشتری نیز برخوردار است واتساپ می‌باشد. امکان ریپورت کردن از مواردیست که حدود پنج سال پیش به واتساپ اضافه شد، اکنون ما میخواهیم به این موضوع بپردازیم که چگونه در واتس اپ ریپورت کنیم؟ و اینکه اگر کسی را در واتس اپ ریپورت کنیم چه میشود؟ برای آگاهی از پاسخ این پرسش ها در ادامه با می‌نویسم همراه باشید.

چگونه در واتس اپ ریپورت کنیم؟

چندین روش برای فیلتر کردن مکالمات خود با افراد در WhatsApp وجود دارد. اگر کسی مرتباً محتوای توهین آمیز، نفرت انگیز یا ناپسند را ارسال کند که با آن راحت نیستید ، WhatsApp به شما امکان می دهد او را مسدود یا گزارش دهید. حتی می توانید هر دو را انجام دهید. ما یک راهنمای تصویری برای آموزش ریپورت کردن اشخاص در WhatsApp و آنچه پس از آن اتفاق می افتد، داریم.

برای ریپورت کردن در واتس اپ، میتوانیم داخل صفحه چت خود با آن شخص شویم و در آن جا، در سمت چپ قسمت بالای صفحه روی سه نقطه کلیک کرده و گزینه مشاهده مخاطب را انتخاب کنیم و اگر آن شخص جزو مخاطبین ما نبود میتوانیم در سمت راست بالای صفحه روی شماره او کلیک کنیم.

سپس همانطور که در عکس می‌بینید وارد صفحه ای میشوید که در قسمت پائین آن دو گزینه به نام مسدود کردن و گزارش مخاطب وجود دارد که ما برای ریپورت کردن، گزینه گزارش مخاطب را انتخاب میکنیم و با انتخاب این گزینه پنجره ای محاوره ای مطابق شکل برای ما باز میشود که از ما سوال میکند آیا میخواهید این مخاطب را به واتساپ گزارش دهید و علاوه بر آن نوشته ای مبنی بر مسدود کردن در این پنجره وجود دارد که با فعال کردن تیک آن ما میتوانیم علاوه بر گزارش آن مخاطب، او را مسدود کنیم تا دیگر نتواند پیامی به ما ارسال کند و همینطور تماس های او نیز با ما مسدود خواهد شد.

پاسخ به ۱۰ سوال متداول و کاربردی در مورد واتساپ

آموزش ریپورت کردن در واتس اپ تصویری

1. برنامه واتس اپ را باز کنید. به صفحه شخصی که میخواهید او را ریپورت کنید وارد شوید.

چگونه در واتس اپ یک نفر را ریپورت کنیم

2. برای گزارش دادن شخص مورد نظر در واتس اپ در صفحه باز شده عبارت Report Contact را انتخاب کنید.

گزارش دادن در واتس اپ

3. دو گزینه پیش روی شما قرار میگیرد. اولی Report And Blog و دومی Report. با انتخاب گزینه اول عباوه بر این که شخص مورد نظر را به واتس اپ گزارش داده اید پیام های بین شما و مخاطب مورد نظر پاک می شود اما اگر گزینه دوم را انتخاب کنید هیچ پیامی پاک نمی شود اما اگر ریپورت را انتخاب کنید پیام های اخیری که شخص مورد نظر برای شما فرستاده برای واتس اپ فوروارد و ارسال می شود.

نحوه ریپورت کردن در برنامه واتس اپ

4. برای تایید روی OK کلیک کنید.

چگونه در واتس اپ ریپورت کنیم؟اگر در واتس اپ کسی را ریپورت کنیم چه میشود؟

بعد از آموزش اینکه چگونه در واتس اپ ریپورت کنیم؟ حالا میخواهیم ببینیم که بعد از ریپورت کردن در واتس اپ چه اتفاقی می افتد؟

حتما برایتان سوال است که ریپورت کردن با مسدود کردن (بلاک کردن) چه فرقی دارد؟ زمانی که شما میخواهید فردی را در واتساپ ریپورت کنید همانطور که گفتیم دو گزینه پیش روی شماست. فقط گزارش و یا گزارش همراه مسدود کردن. ریپورت کردن یعنی فرستادن گزارش. بعد از انتخاب گزینه ریپورت، فعل و انفعالات اخیر شما با شماره ای که ریپورت کرده آید به منظور تحقیق بیشتر برای واتساپ ارسال میشود. واتساپ شماره گزارش شده را بعد از ریپورت، مدام تحت نظر میگیرد تا فعالیتش را بررسی کند و در نهایت این عمل باعث میشود فرد خاطی برای همیشه از دسترسی به واتساپ محروم شود. اما اینکه چه مدت طول میکشد تا این اتفاق بیفتد مدت زمان مشخصی ندارد. اگر طی تحقیق و بررسی که بعد از ریپورت متوجه شماره ریپورت شده میشود، آن به این نتیجه برسند رفتار فرد با قوانین واتساپ مغایرت دارد او به طور موقت یا دائم از دسترسی به واتساپ محروم خواهد شد.

حتی بعد از ریپورت کردن یک فرد او میتواند باز برای شما پیام ارسال نموده و با شما تماس بگیرد، مگر اینکه در بین دو گزینه ای که گفتیم پیش روی شماست شما گزینه گزارش و مسدود کردن را انتخاب کنید تا دیگر نتواند برایتان تماس یا پیام ارسال نماید و پیام های قبلی تان نیز به طور کلی حذف خواهد شد.

چگونه در واتس اپ بفهمیم چه کسانی شماره ما را ذخیره کرده اند؟

در صورت ریپورت کردن یک گروه، دو گزینه پیش روی شماست شامل گزارش و گزارش و خروج از گروه. که در صورت فقط گزارش فعل و انفعالات آن گروه مورد بررسی قرار میگیرد تا در صورت مغایرت با قوانین واتساپ گروه غیر فعال شده اعضا از فرستادن پیام در گروه محروم شوند اما شما همچنان در آن گروه حضور خواهید داشت و پیام های مستهجن اعضا را دریافت خواهید کرد. اما در صورت انتخاب گزینه گزارش و خروج شما علاوه بر گزارش از آن گروه خارج خواهید شد.

ویژگی Report برای شناسایی افرادی که از پلت فرم پیام فوری برای انتشار هرزنامه و محتوای مخرب استفاده می کنند، معرفی شد. شایعات، اخبار جعلی، پیام های جعلی و … نمونه هایی از محتوایی هستند که واتس اپ آنها را به عنوان هرزنامه طبقه بندی می کند. اگر به طور مداوم هر یک از این موارد را از شخصی در WhatsApp دریافت می کنید، باید آنها را گزارش دهید. و اگر محتوای هرزنامه در چت گروهی توزیع می شود، می توانید گروه را نیز گزارش دهید.

آیا شماره گزارش شده می تواند برای شما پیام ارسال کند؟

خب، این کاملاً بستگی به انتخابی دارد که هنگام گزارش مخاطب انجام داده اید. اگر گزینه “گزارش و مسدود کردن” را انتخاب کنید ، آن شخص نمی تواند پیام های جدیدی برای شما ارسال کند. از طرف دیگر، اگر هنگام گزارش دادن مخاطب گزینه “Report” را انتخاب کنید، آن شخص همچنان می تواند صندوق ورودی شما را با متن، پرونده رسانه یا یادداشت صوتی بمب گذاری کند.

WhatsApp هرکدام از گزینه ها را که انتخاب کنید، گزارشی را که ارسال کرده اید ثبت می کند و شماره را به “closely monitored” اضافه می کند که در آنجا فعالیت های شخص از نزدیک کنترل می شود. همچنین، تحقیق در مورد فعالیت های شخص در سیستم عامل انجام خواهد شد و ممکن است در نهایت استفاده از WhatsApp ممنوع شود.

بعد از ریپورت کردن چقدر طول میکشد شماره مورد نظر متوقف شود؟

چه مدت طول می کشد تا شماره گزارش شده در WhatsApp ممنوع شود. چه اتفاقی می افتد وقتی کسی را در واتساپ ریپورت میکنیم یا گزارش می دهیم؟
WhatsApp تحقیق در مورد مخاطب گزارش شده را آغاز می کند. اگر واتس اپ دلایلی پیدا کند که معتقد باشد فعالیت های حساب واقعاً شرایط خدمات واتس اپ را نقض می کند، استفاده از واتس اپ برای این شماره (به طور موقت یا دائمی) ممنوع میشود.

توجه: ریپورت کردن یک شماره در واتس اپ تضمین نمی کند که شخص از استفاده از واتس اپ منع شود. ممنوعیت شماره گزارش شده به تشخیص واتس اپ اتفاق می افتد.

آیا یک شماره گزارش شده می تواند با شما تماس بگیرد؟

باز هم ، این به گزینه هایی بستگی دارد که وقتی شماره را گزارش کرده اید انتخاب کرده باشید. اگر گزینه “گزارش و مسدود کردن” کاربر را انتخاب کنید، WhatsApp به شخص مورد نظر اجازه میدهد با شما تماس بگیرد. از طرف دیگر، ریپورت کردن بدون مسدود کردن شخصی همچنان به او امکان دسترسی از طریق تماس های صوتی یا تصویری را می دهد، حتی پس از ارسال گزارش شما به WhatsApp.

امیدواریم این مطالب جهت آموزش اینکه چگونه در واتساپ ریپورت کنیم؟ مفید واقع شده باشد.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید