چگونه در اینستاگرام ریپورت کنیم ؟

چگونه می‌توان یک حساب اینستاگرام را ریپورت کرد؟ 

اگر نمی دانید چگونه می‌توان یک پست یا پروفایل را برای سوءاستفاده یا اسپم ریپورت کرد با ما در این پست همراه باشید. ما خواهیم گفت ریپورت اینستاگرام چگونه است.

اگر تاکنون به حساب اسپم IG، کلاهبرداری خرید آنلاین یا حساب جعلی بسیار آزاردهنده در اینستاگرام برخورد کرده‌اید، فوراً باید آن حساب را ریپورت کنید تا توسط اینستاگرام مسدود شود. دلیل آن این است که خود تیم اینستاگرام به حذف تمام حساب‌های جعلی و اسپم در IG ادامه می‌دهد. در نتیجه، اگر خود شما اغلب به حساب‌های اینستاگرامی برخورد می‌کنید که به نظر اسپم می‌آیند، شما باید آن حساب را گزارش دهید. اما ریپورت در اینستاگرام چگونه است؟

علاوه بر این، گاهی‌اوقات، حساب‌های جعلی در اینستاگرام وجود دارند که از عکس‌ها و ویدیوهای سایر افراد برای کلاهبرداری و جعل اطلاعات استفاده می‌کنند. به همین دلیل است که باید برای حذف حساب‌های جعلی و اسپم در اینستاگرام مشارکت کنید. 

خود اینستاگرام دارای ویژگی برای ریپورت کردن حساب اینستاگرام جعلی، عکس‌ها، ویدیوها، پروفایل‌ها و حساب‌های IG است که هیچ انطباقی با سیاست‌های اینستاگرام ندارند. شما همچنین می‌توانید از ویژگی ریپورت اینستاگرام به منظور گزارش پست‌ها یا حساب‌های اسپمی که باعث آزار و اذیت شما در شبکه‌های اجتماعی می‌شوند، استفاده کنید. روش ریپورت در اینستاگرام در ادامه آورده شده است.

چگونه شخصی را در اینستاگرام ریپورت کنیم

آنچه که باید پیش از ریپورت حساب‌های جعلی یا اسپم در اینستاگرام بدان توجه کنید، این است که باید یک دلیل قاطع برای ریپورت حساب خود داشته باشید. چون وقتی یک حساب اینستاگرام را بدون دلایل و شواهد واضح و قانع‌کننده ریپورت می‌کنید، حساب IG خود شما ممکن است در معرض خطر منع شدن قرار گیرد. 

شما باید تعیین کنید که آیا آن پست یا حساب باعث آزار و اذیت دیگران می‌شود یا نه. به عنوان مثال، دادن کامنت‌های اسپم، تعداد زیادی لایک پی در پی، حساب‌های جعلی و غیره. در ادامه خواهیم گفت چگونه اکانتی را در اینستاگرام ریپورت کنیم.

نحوه ریپورت پست‌ در اینستاگرام (پست های اسپم و جعلی)

در این مورد، ریپورت اسپمی که باعث آزار و اذیت شما می‌شود، مدنظر است. بیا ریپورت پست‌هایی که سیاست‌های اینستاگرام را نقض می‌کنند، از جمله جعل سند یا المان‌هایی که باعث نقض هنجارها می‌شوند. 

در اینجا، نحوه‌ی ریپورت اسپم و پست‌های جعلی اینستاگرام آورده شده است. چگونه در اینستاگرام ریپورت کنیم

 • بر روی آیکون نقطه در انتهای پست IG ضربه بزنید.
 • سپس، گزینه ریپورت را انتخاب کنید.
 • در صورتی که المان اسپم وجود دارد، گزینه «این اسپم» است را انتخاب کنید. (This is Spam)
 • در ضمن، در صورت وجود المان‌های دیگر، گزینه «این نامناسب است» را انتخاب کنید. (This is inappropriate)
 • در صورتی که انتخاب نامناسبی دارید، باید گزینه‌ای را انتخاب کنید که با مشکل پست مطابقت داشته باشد. 

پس از آن، اینستاگرام بررسی می‌کند که آیا پستی که ریپورت کرده‌اید، واقعی است یا نه. اگر واقعی است، پست به صورت خودکار توسط اینستاگرام حذف خواهد شد. 

اکنون، می‌دانید که چگونه باید هرگونه حساب اینستاگرام آزاردهنده را ریپورت کنید . در صورتی که مشکل شما در ارتباط با ریپورت یک حساب اینستاگرام جعلی یا اسپم است، پس با ما در بخش بعدی همراه باشید. 

نحوه‌ی ریپورت یک حساب اینستاگرام جعلی

روش ریپورت در اینستاگرام

روش دیگر به منظور ریپورت یک حساب اینستاگرام، برای حساب‌های ایسنتاگرام جعلی یا اسپم است. در صورتی که حساب اینستاگرام جعلی دیده‌اید که از اسامی، عکس‌ها، ویدیوها و اطلاعات شبیه به خودتان استفاده می‌کند، باید فوراً آن حساب را ریپورت کنید تا توسط اینستاگرام حذف یا ممنوع شود. 

به منظور ریپورت یک حساب اینستاگرام برای این که حذف شود، باید به صورت زیر عمل کنید:

 • به پروفایل حساب اینستاگرامی که می‌خواهید ریپورت کنید، بروید. 
 • بر روی آیکون نقطه در گوشه‌ی سمت راست بالا ضربه بزنید. 
 • سپس، گزینه ریپورت را انتخاب کنید. 
 • اگر واقعاً آن حساب IG جعلی است، گزینه «این نامناسب است» را انتخاب کنید. (This is inappropriate)
 • من بر این باور هستم که این حساب نقض‌کننده قوانین اینستاگرام است را انتخاب کنید. (this account violates Instagram community guidelines)
 • ریپورت حساب را انتخاب کنید. (Report account)
 • سپس، این حساب تظاهر می‌کند شخص دیگری است را انتخاب کنید. (This profile pretending to be someone else.)
 • در صورتی که حساب IG جعلی، شما را جعل می‌کند، «من» را انتخاب کنید. 

سپس، منتظر بمانید که اینستاگرام، حساب IG را بررسی کند. این روش برای ریپورت حساب‌های اینستاگرامی از قبیل حساب‌های جعلی یا اسکم‌های خرید آنلاین بسیار کارآمد است. 

نحوه‌ی ریپورت یک حساب اینستاگرام اسپم

ریپورت در اینستاگرام چگونه استسومین مورد زمانی است که پست شما حاوی کامنت‌های اسپم مانند فروش محصولاتی است که آزاردهنده هستند و هیچ ارتباطی با پست شما ندارند. شما حتی می‌توانید کامنتی را ریپورت کنید که حاوی نفرت‌پراکنی، تعرض یا ناسزا هستند. 

آموزش ریپورت کامنت در اینستاگرام

به منظور ریپورت کامنت‌ها در اینستاگرام به شرح زیر عمل کنید.

 • پستی موردنظر را باز کنید. 
 • سپس، کامنت‌هایی که می‌خواهید ریپورت کنید را انتخاب نمایید. 
 • علامت تعجب در بالا سمت راست را انتخاب کنید. 
 • اگر واقعاً آن کامنت اسپم است، گزینه اسپم را انتخاب کنید. 
 • یا اگر آن کامنت حاوی محتوایی است که موجب آزار و اذیت می‌شود، نقض محتوا را انتخاب کنید. 

در صورتی که کامنت‌های زیر پست شما دارای تعداد زیادی اسپم باشند، شما نمی‌توانید آن‌ها را تک تک ریپورت کنید. بنابراین، توصیه می‌شود که از ویژگی بلاک کامنت در اینستاگرام استفاده کنید تا به صورت خودکار حذف شوند. 

هیچ‌گاه برای ریپورت حساب اینستاگرامی که جعلی، اسپم یا نقض‌کننده‌ی سیاست‌های اینستاگرام است، تردید نکنید. به این طریق، اینستاگرام فوری می‌تواند آن حساب را حذف یا ممنوع کند. 

در این مقاله گفتیم چگونه افراد را در اینستاگرام ریپورت کنیم و روش‌های مختلف ریپورت حساب اینستاگرام از نظر پست‌های اسپم یا جعلی، حساب‌ها و کامنت‌هایی است که باعث آزار و اذیت شما در IG می‌شوند ارائه شد. اگر روش دیگری برای ریپورت افراد در اینستاگرام می‌شناسید، آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. موفق باشید!

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.