نحوه بازیابی مخاطبین حذف شده در آیفون (به ۴ روش مطمئن)

با بازگردانی مخاطبین حذف شده ایفون از طریق iCloud، ایمیل یا با بازیابی آخرین نسخه پشتیبان، لیست مخاطبان خود را در آیفون مجدد ذخیره کنید.

آیا تابحال پیش آمده است که مخاطبان در آیفون شما ناپدید شوند یا حذف گردند؟ این می تواند ناامیدکننده باشد! متاسفانه،‌ هیچ عملکرد داخلی برای بازیابی مخاطبان حذف شده در آیفون وجود ندارد (مانند بازیابی عکس های به تازگی پاک شده از سطل زباله). خبر خوب این است که اگر می خواهید مخاطبان خود را بازیابی کنید، می توانید با استفاده از یک نسخه پشتیبان iCloud، از نسخه پشتیبان مک یا از حساب کاربری جیمیل این کار را انجام دهید. در این مقاله، ما نحوه بازیابی مخاطبان حذف شده از آیفون حتی بدون نیاز به دسترسی به کامپیوتر را به شما آموزش می دهیم. 4 روش برای بازیابی شماره های پاک شده گوشی ایفون در ادامه آورده شده است.

نکته مهم: در حالی که گزینه های نرم افزاری متعددی وجود دارند که ادعا می کنند اطلاعات حذف شده آیفون را بازیابی می کنند،‌ توصیه ما این است که از این نرم افزارها دوری کنید. دنبال کردن این مسیر به این معنی است که شما به این نرم افزارها اجازه دسترسی به دستگاه و تمام اطلاعات شخصی مهم در آن را می دهید که کار خطرناکی است. در پایان، بهترین گزینه های باقیمانده، بازیابی اطلاعات از طریق iCloud، ایمیل و نسخه پشتیبان کامپیوتر است. برای خوانند 4 روش ریکاوری مخاطبین حذف شده ایفون همراه مینویسم باشید.

روش 1: نحوه بازیابی مخاطبان در آیفون از iCloud

به منظور استفاده از این روش بازیابی اطلاعات برای بازیابی مخاطبان حذف شده در آیفون، باید به یک آیپد یا کامپیوتر دسترسی داشته باشید. همچنین باید از زمان قبل از حذف مخاطبان، نسخه پشتبان iCloud از آن ها داشته باشید. در ادامه نحوه بازیابی مخاطبان حذف شده در آیفون با استفاده از نسخه پشتیبان iCloud آورده شده است:

1- با استفاده از Apple ID و رمز عبور خود در https://icloud.com/ ثبت نام کنید.

روش برگرداندن مخاطبین پاک شده در ایفون

2- بر روی تنظیمات حساب کاربری کلیک کنید.

روش برگرداندن مخاطبین پاک شده در ایفون

3- در زیر گزینه Advanced بر روی Restore Contacts کلیک کنید.

بازیابی مخاطبان حذف شده در آیفون

4- بر روی Restore در کنار تاریخی که قبل از حذف شدن مخاطبان است، کلیک کنید.

5- برای تایید یکبار دیگر بر Restore کلیک کنید.

بعد از این که بازیابی به پایان رسید،‌ ایمیلی از طرف iCloud برای تایید این که مخاطبان به درستی در آیفون و اپلیکیشن مخاطبان در تمام دستگاه های مرتبط با آن Apple ID بازیابی شده اند، دریافت خواهید کرد.

همچنین بخوانید: نحوه بازیابی اطلاعات از icloud

روش 2: بازیابی مخاطبان ازطریق جیمیل

اگر مخاطبان حذف شده در مخاطبان جیمیل شما ذخیره شده باشند،‌ باز گردادن آن ها به آیفون کار ساده ای است. برای این روش به کامپیوتر نیازی ندارید زیرا می توانید از طریق تنظیمات مخاطبان را همگام سازی کنید. در اینجا نحوه بازیابی مخاطبان حذف شده از طریق جیمیل برای شما آورده شده است:

1- اپلیکیشن تنظیمات را باز کنید.

بازیابی مخاطبان حذف شده در آیفون

2- بر روی Mail کلیک کنید.

بازگردانی مخاطبین پاک شده ایفون

3- بر روی Accounts ضربه بزنید.

بازگردانی مخاطبین پاک شده ایفون

4- حساب کاربری ایمیلی که می خواهید مخاطبان ذخیره شده در آن را در آیفون خود بازیابی کنید، انتخاب کنید.

بازیابی شماره های پاک شده گوشی ایفون

5- به منظور همگام سازی مخاطبان جیمیل با آیفون خود زبانه Contacts را فعال کنید (زبانه وقتی فعال می شود به رنگ سبز درمی آید).

برگرداندن مخاطبین حذف شده ایفون

اکنون وقتی گوشی یا اپلیکیشن مخاطبان را باز کنید، مخاطبان جیمیل ذخیره شده را به صورت فهرست مشاهده خواهید کرد.

همچنین بخوانید: نحوه بازگرداندن پیام های حذف شده در واتس اپ

روش 3: نحوه بازیابی مخاطبان حذف شده آیفون بدون نیاز به دسترسی به کامپیوتر

اگر به تازگی یک نسخه پشتیبان iCloud از آیفون خود گرفته اید،‌ اما به کامپیوتر دسترسی ندارید، می توانید با پاک کردن تمام اطلاعات و بازیابی نسخه پشتیبان iCloud تمام مخاطبان حذف شده خود را مجدد ذخیره کنید. اگرچه اگر گزینه دیگری نداری این روش می تواند به شما کمک کند، اما این روش بسیار زمان بر است و به این معنی است که اطلاعات بعد از تهیه نسخه پشتیبان شامل عکس ها پیام های متنی را از دست خواهید داد. این به این معنی است که اگر آخرین نسخه پشتیبان iCloud شما سه روز پیش باشد، با بازیابی آن نسخه پشتیبان، اطلاعات سه روز آخر را از دست خواهید داد.

در پایان، من فقط زمانی این روش را توصیه می کنم که تعداد زیادی از شماره تلفن های مورد نیاز و ضروری شما حذف شده اند و هیچ یک از دو روش بالا کارساز نبوده باشد. اگر از این روش استفاده می کنید، حتما مراحل گفته شده در این مقاله را دنبال کنید که شامل روش بازیابی اطلاعات از نسخه پشتیبان iCloud است.

روش 4: نحوه بازیابی مخاطبان آیفون از نسخه پشتیبان مک

این روش مشابه روش 3 است زیرا برای انجام آن باید تمام اطلاعات خود را پاک کنید و سپس از نسخه پشتیبانی که قبلا تهیه کرده اید، آن ها را بازیابی کنید. با این وجود، به جای بازیابی با استفاده از نسخه پشتیبان iCloud، از نسخه پشتیبان مک از طریق Finder استفاده می کنید.

با این وجود، این روش نیز دارای نکات منفی مشابه با روش بالاست،‌ زیرا تمام اطلاعات بعد از تهیه نسخه پشتیبان را از دست خواهید داد. یکبار دیگر به شما توصیه می کنم که اگر تعداد زیادی از مخاطبان خود را از دست داده اید و هیچ یک از دو روش ابتدایی برای شما کارساز نبود، این روش را امتحان کنید.

کلام آخر

امیدوارم این مقاله به شما در بازیابی مخاطبان حذف شده کمک کرده باشد!‌ اگر هنوز موفق نشده اید، می توانید نسخه پشتیبان خودکار iCloud را فعال کنید. به این ترتیب،‌دیگر نیازی نیست نگران آخرین نسخه پشتیبان خود باشید.

آموزش های آیفون:

آموزش نصب واتساپ قدیمی برای آیفون

چگونه به ورژن قبلی ios برگردیم

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.