نحوه کلیک راست در گوشی (آموزش بسیار ساده)

راست کلیک کردن در گوشی با آنچه شما از طریق موس در کامپیوتر انجام می دهید، کمی فرق دارد. اما کار چندان دشواری نیست و می توانید در عرض چند ثانیه انجام آن را یاد بگیرید. 

نحوه راست کلیک کردن در گوشی های آیفون

راست کلیک در گوشی می تواند دشوار باشد اگر نحوه درست انجام آن را بلد نباشید. با دنبال کردن مراحل زیر می توانید راست کلیک کردن را در کسری از ثانیه یاد بگیرید. 

 1. متن را پیدا کنید

  از راست کلیک معمولاً به منظور کپی یا انتخاب متنی در مقاله یا لینک وب استفاده می شود. شما همچنین می توانید از آن برای انتخاب تصاویر نیز استفاده کنید. بعد از پیدا کردن آنچه که می خواهید کپی یا انتخاب کنید، می توانید به مرحله بعدی بروید. 

 2. انگشت خود را برای چند لحظه روی صفحه نگه دارید

  انگشت خود را روی متن یا عکسی که می خواهید کپی یا انتخاب کنید، نگه دارید. حباب کوچکی ظاهر می شود و متن یا تصویر انتخاب شده، هایلایت می گردد. معمولاً یک کلمه هایلایت می شود اما همه چیز بستگی به شرایط دارد. 

 3. متن را انتخاب کنید

  شما می توانید روی خطوط آبی در انتهای متن هایلایت شده کلیک کنید و متنی که می خواهید کپی شود را تنظیم نمایید. متن انتخابی شما می تواند در حد یک پاراگراف یا حتی به کوچکی یک حرف باشد. 
  اگر می خواهید کل سند را کپی کنید، اغلب گزینه «انتخاب» یا «انتخاب همه» وجود دارد. گزینه «انتخاب همه» میانبری برای انتخاب متن در یک سند است. 

 4. کپی و پیست کنید

  زمانی که متن یا تصویری که می خواهید کپی شود را انتخاب کردید، روی گزینه «کپی» در میان نواری که برایتان ظاهر می شود، کلیک کنید. متن یا تصویر انتخاب شده به روی کیبورد گوشی موبایلتان اضافه می شود. 
  به جایی که می خواهید متن یا تصویر انتخاب شده کپی شوند، بروید و برای پیست کردن اطلاعات در مقصد انتخاب شده راست کلیک کنید. چگونه در گوشی کلیک راست کنیم

نتیجه گیری

بعد از تکمیل تمامی مراحل مذکور می توانید هر چقدر که می خواهید کپی و پیست کنید. این چیزی نیست که به آسانی فراموش کنید! 

همچنین بخوانید: چگونه اینترنت گوشی آیفون را به کامپیوتر وصل کنیم

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.