آموزش جستجو در اینستاگرام به صورت کامل و کاربردی

قابلیت سرچ یا جستجو در اینستاگرام یکی از کاربردی ترین قابلیت هایی است که اینستاگرام برای کاربران خود ارائه داده است. شما از محتوای پست های افراد یا پیج های اینستاگرامی که آن ها را فالو نکرده اید بی خبر خواهید بود مگر اینکه از سرچ اینستاگرام کمک بگیرید تا بتوانید به صفحات آن ها دسترس داشته باشید. در ادامه آموزش جستجو در اینستاگرام را خواهید دید.

آموزش نحوه جستجو در اینستاگرام

قبل از هرچیز باید بدانید که جستجو در اینستاگرام بدون عضویت امکان پذیر نیست و شما برای جستجو در اینستاگرام با گوگل یا با اپلیکیشن اینستاگرام نیاز به یک اکانت اینستاگرام خواهید داشت. اگر نحوه ساخت اکانت اینستاگرام را نمی دانید از لینک زیر کمک بگیرید.

ساخت اکانت اینستاگرام

برای شروع جستجو در اینستاگرام ابتدا باید در صفحه خانه اینستاگرام روی علامت ذره بین در پایین صفحه کلیک کنید. وارد صفحه ای مانند صفحه زیر خواهید شد. جستجو در اینستاگرام بر اساس هشتگ ها انجام می شود. به عنوان مثال اگر شما کلمه دوست را سرچ کنید هر عکس یا ویدئویی که با هشتگ دوست (#دوست) در اینستاگرام منتشر شده باشد برای شما نمایش داده می شود.

آموزش استفاده از هشتگ اینستاگرام

در بالای این صفحه 4 نوع جستجو در اینستاگرام برای شما ممکن است:

1. top: در اینجا لیست جستجوهای اخیر خود را تحت عنوان Recent خواهید دید در پایان این لیست پیشنهادهای جستجوی اینستاگرام تحت عنوان suggested را خواهید دید. اگر تاریخچه جستجوی اینستاگرام خود را پاک کنید قسمت ریسنت را نخواهید دید. اگر عبارتی را در این قسمت جستجو کنید هر چیز مرتبط با عبارت مورد جستجوی شما نمایش داده می شود که می تواند شامل نام اکانت، هشتگ، مکان و یا نام صفحات اینستاگرام باشد.

آموزش پاک کردن جستجوی اینستاگرام در مواقغ ضروری 

2.accounts: نتایج عبارت مورد جستجو در این قسمت شامل تمام صفحاتی است که عبارت مورد جستجو را شامل می شود. در واقع در این قسمت می توانید جستجو در اینستاگرام براساس نام اکانت را انجام دهید.

3.tags: اگر در این قسمت عبارت خاصی را جستجو کنید تمامی هشتک های مرتبط در اینستا با آن نمایش داده خواهند شد. (جستجو در اینستاگرام با هشتگ)

4.places: برخی کاربراین پست های خود را با نام مکان یا لوکیشن پست می کنند و با دیگران به اشتراک می گذارند. اگز در قسمت مکان ها یا places کلمه خاصی را جستجو کنید هر عکس یا ویدئویی که با کلمه مورد نظر یا کلمات شبیه به آن منتشر شده باشد برای شما نمایش داده خواهد شد. (جستجو در اینستاگرام براساس آدرس)

جستجو در اینستاگرام به وسیله شماره تلفن ها

اینستاگرام دارای قابلیتی بود که آدرس اینستاگرام افرادی که شما شماره تلفن آن ها را ذخیره کرده بودید را نمایش می داد.  البته به شرطی که شما گزینه مربوط به آن را فعال کرده بودید و شخص مقابل نیز این گزینه را در موبایل خود فعال کرده بود اما در آپدیت جدید اینستاگرام این ویژگی غیرفعال شده است و شما نمی توانید جستجو در اینستاگرام با شماره موبایل را انجام دهید.

جستجو در اینستاگرام با کامپیوتر چگونه است؟

اگر نام اکانت شخص خاصی را در گوگل جستجو کنید صفحه اینستاگرام آن شخص برای شما نمایش داده می شود البته به شرطی که یک اکانت اینستاگرام فعال داشته باشید و با آن لاگ این کنید بنابراین جستجو در اینستاگرام بدون عضویت امکان پذیر نمی باشد.

نتایج جستجو در اینستاگرام بر چه اساسی می باشد؟

اگر شما با اکانت های مختلفی در اینستاگرام کلمه مشابهی را جستجو کنید ممکن است نتایج متفاوتی را مشاهده کنید. علت چیست؟

این نتایج بر اساس لایک ها و صفحاتی است که شما فالو کرده اید و اینستاگرام نتایج جستجو در اینستاگرام را بر اساس آن ها نمایش می دهد.

امیدواریم راهنمای جستجو در اینستاگرام برای شما کاربردی بوده باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.