چگونه ژله را از قالب جدا کنیم

در بیشتر اوقات وقتی که دسر ژله ای درست میکنیم متاسفانه موقع جدا کردن ژله از قالب مشکلاتی  بوجود می آید و به راحتی از قالب جدا نمیشود. این سوال پیش می آید که چگونه ژله را از قالب جدا کنیم تا همه زحمتنمان به هدر نرود؟ در این مطلب به نکات مهمی اشاره میکنیم تا با پاسخ، چگونه ژله را از قالب جدا کنیم آشنا شوید.

چگونه ژله را از قالب جدا کنیم

یکی از علل چسبیدن ژله به ظرف، روغن نزدن به قالب ژله است.

علت دیگر چسبیدن ژلهبه قالب، بستگی به جنس ظرف و قالب ژله دارد. بهترین نوع قالب برای ژله ، قالب های پلاستیکی  است. قالبهای فلزی چون زودتر گرما رو جذب خودشون میکنن، ژله زودتر از دیواره های قالب جدا میشود اما درقالب های پلاستیکی و سیلیکونی دیرتر این اتفاق می افتد.

بهتر است ژله را غلیظ درست کنید ترجیحا از یک لیوان آب داغ و نصف لیوان آب سرد استفاده کنید.

هر چقدر که مدت زمان بیشتری ژله داخل یخچال بماند احتمال اینکه ژله به ظرف بچسبد کمتر می شود. و بالعکس هرچه ژله زمان کمتری درون یخچال بماند ریسک چسبیدن به ظرف بیشتر می شود.

چگونه ژله را از قالب جدا کنیم

راهکارهای درآوردن ژله از قالب

وقتی ژله کاملا بست، فکر  می کنید چگونه ژله را از قالب جدا کنیم ؟ یک ظرف را پر آب داغ کنید و  قالب دسر را حدود بیست ثانیه داخل آن قرار دهید و بعد بدر ظرف مورد نظر برگردانید. توجه داشته باشید که کمتر و یا بیشتر از زمان ذکر شده نشود وگرنه ژله تان کامل از قالب جدا نمی شود ویا بیش از حد آب می شود. 

می توانید برای جدا سازی دسر از یک حوله گرم و سشوار کمک بگیرید. بعد ازبستن دسر قالب را در ظرف مورد نظر برگردانید، حوله ای را که ازقبل گرم کردید را دور قالب بپیچید هنگامی که دسر از ظرف جدا شد حوله روبردارید حدود  یک دقیقه زمان میبرد. از سشوار هم به همین ترتیب میتوانید استفاده کنید، سشوار رادورتادورقالب بگیرید تا دسر از قالب جدا شود.

چگونه ژله را از قالب جدا کنیم

آموزش طرز تهیه ژله رولی گل رز برای مبتدی ها

باید در نظر داشته باشید که تمام نکات را رعایت کنید. باید از بسته شدن کامل ژله مطمین شوید. قبل از درآوردن ژله از قالب چند لحظه درآب ولرم قرار دهید و با یک کارد ژله را از دیواره های قالب جدا کنید و قالب را جندین بار تکان دهید بهتر است یک ساعت قبلا سرو ژله را از قالب جدا کنید تا اگر شل شد دوباره در یخچال قرار دهید. ترجیحا حجم ژله با اندازه قالب مناسب باشد.در نظر داشته باشید برای هر بسته پودر ژله نیاز به ۱.۵ تا۲ لیوان آب دارد. برای اضافه کردن تکه های میوه باید قبل از بسته شدن ژله این کار را انجام دهید. از آناناس و انجیر وانبه در ژله استفاده نکنید زیرا آب می اندازد و مانع بسته شدن ژله می شود. پوست نازک پرتقال و نارنگی هم رویشان باشد تا آب نیاندازد. و همجنین پاستیل باعث شل شدن رویه ژله می شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.