چگونه صورت را لاغر کنیم؟ ۱۲ حرکت صورت (ساده و کاربردی)

به غیر از روش های تهاجمی که برای لاغر کردن صورت وجود دارد، می توان با انجام برخی حرکات ورزشی صورت را لاغر کرد. در این مطلب روش های لاغر کردن صورت با ورزش را در اختیار شما قرار داده ایم.

حرکات ورزشی برای لاغر کردن صورت معمولاً با کاهش چربی صورت همراه هستند. انجام منظم این حرکات ورزشی به مدت 1 ماه موجب می شود تا صورتتان لاغرتر به نظر رسد. اگر صورت نسبتاً چاق و گردی دارید و می خواهید لاغر و کشیده به نظر برسد، در این مطلب به شما می گوییم که چگونه صورت را لاغر کنیم؟ این حرکات ورزشی را امتحان کنید.

چگونه صورتمان را لاغر كنيم

برای انجام این حرکات ورزشی صورت، نیاز به تجهیزات خاصی ندارید. شما تنها به یک زیرانداز یوگا و 10 تا 15 دقیقه زمان در روز نیاز پیدا خواهید کرد. راحت روی زیرانداز یوگا خود بنشینید و با انجام دادن سه ست از هر حرکت ورزشی، نتایج زحمات خود را طی چند روز ببینید.

روش های خانگی جلوگیری از شل شدن پوست صورت را در مینویسم دنبال کنید.

برای راحتی شما، 12 تا از بهترین ورزش ها برای لاغر کردن صورت را معرفی خواهیم کرد که می توانید آن ها را هر روز در خانه انجام دهید. به این روش می توانید صورت خود را لاغر کنید. با ما همراه باشید. 

نتایج حاصل از یوگا به اندازه سایر تمرینات لاغر کردن صورت نمایان نمی شوند اما این تمرینات کاملاً طبیعی، بدون درد و ماندگار هستند. به منظور دستیابی به نتایج مثبت، برخی از این حرکات را باید حداقل سه ماه انجام دهید.

1. لاغر كردن صورت با ورزش: ژست شیر

چگونه میتوانیم صورت خود را لاغر کنیم

فواید: این حرکت به منظور تحریک و تقویت تمام عضلات صورت بکار می رود. این حرکت یکی از بهترین آساناها برای صورت و غده تیروئید در قیمت گردن به شمار می رود. 

روش کار: زانو بزنید و دستان خود را روی ران پا قرار دهید. فک خود را پایین بیاورید و دهانتان را تا جایی که می توانید، باز کنید. زبان را به سمت پایین، به سمت چانه بیرون بیاورید. در حالی که نفس می کشید، صدایی شبیه به غرش شیر از داخل گلو خود ایجاد کنید. این حرکت را چند بار تکرار کنید. 

2. لاغر شدن صورت با ورزش: وضعیت زبان قفل شده

فواید: این حرکت یوگا به صورت و خط فک شکل می دهد. علاوه بر این، عضلات صورت را نیز تقویت می کند. 

روش کار: در وضعیت نیلوفر آبی بنشینید. اگر به دلیل درد زانو یا باسن نمی توانید در حالت نیلوفر آبی قرار بگیرید، ژست نشسته ضربدری نیز بکار می آید. دستان خود را راحت روی پاها قرار دهید. نوک زبان خود را به دیواره بالایی دهان بزنید انگار که می خواهید چیزی را قورت دهید. زبان خود را در همین حالت نگه دارید، دهان خود را به آرامی باز کنید تا زمانی که کشش در قسمت گلو و گردن را احساس کنید. این حرکت را چندین بار تکرار کنید. به صورت کاملاً طبیعی از بینی نفس بکشید. 

حرکاتی برای خوش فرم شدن صورت

3. روش لاغری صورت با ورزش: قفل چانه

چگونه باید صورت خود را لاغر کنیم

فواید: حرکت قفل چانه، به صورت شکل می دهند و عضلات فک و صورت را تقویت می کند. این حرکت برای افراد دارای غبغب بسیار مفید است چراکه کمک می کند تا از شر غبغب رها شوند. 

روش کار: در وضعیت نیلوفر آبی یا شبیه به آن بنشینید. نفس عمیق بکشید. دستان خود را روی زانو قرار دهید، جناغ سینه را به سمت چانه بالا ببرید و زمانی که جناغ به چانه رسید، سر خود را کمی به سمت جلو/پایین خم کنید. برای چند ثانیه در این حالت بمانید. 

نکته: شما می توانید از حالت های نشسته مختلف مدیتیشن استفاده کنید. مهم است که ستون فقرات را صاف و زانوها را نزدیک به زمین نگه دارید.

4.لاغر كردن سريع صورت با ورزش: صورت ماهی

چگونه صورت لاغر داشته باشیم

فواید: حرکت ماهی باعث تقویت و کشش عضلات گونه می شود. این حرکت، پل بودن گونه ها را برطرف می کند. 

روش کار: گونه ها و لب های خود را به سمت داخل بمکید و سعی کنید صورت ماهی را تقلید نمایید. در حالی که این وضعیت را حفظ کرده اید، سعی کنید بخندید. در گونه ها و فک احساس سوزش خواهید کرد. کمی استراحت کنید و دوباره این حرکت را تکرار نمایید. 

شستن صورت با اب سرد بهتر است یا گرم

5. لاغری صورت با ورزش: حرکت دهانشویه

چطور صورت چاق را لاغر کنیم

فواید: تکنیک دهانشویه، گونه ها را تقویت می کند و غبغب را از بین می برد. 

روش کار: دهان خود را با هوا پر کنید. هوای دهان خود را از یک گوشه به گوشه دیگر منتقل کنید مانند تمیز کردن دهان با دهانشویه. این حرکت را برای چند دقیقه ادامه دهید. کمی استراحت کنید و دوباره تکرار کنید. 

6.ورزش لاغری صورت: بالا بردن گونه

لاغر كردن صورت در خانه

فواید: این حرکت برای استخوان گونه عالی است چراکه چربی گونه را کاهش می دهد و با تقویت عضلات صورت باعث می شود تا صورت لاغرتر به نظر رسد. 

روش کار: راحت بنشینید و تا جایی که می توانید لبخند بزنید. سپس، انگشت اشاره و میانه هر دو دست را روی گونه ها قرار دهید. با کمک انگشتان دست، گونه ها را به سمت چشم ها بالا ببرید. این حالت را برای چند ثانیه نگه دارید و استراحت کنید. این حرکت را چندین مرتبه تکرار کنید. 

7. ورزش لاغر شدن صورت: لیفت چانه

لاغر شدن صورت با ورزش

فواید: لیفت چانه به شما در رها شدن از شر غبغب کمک می کند و باعث کشش فک، گلو و گردن می شود. 

روش کار: در یک حالت نشسته یا ایستاده راحت قرار بگیرید. حالا سر خود را به سمت سقف بالا ببرید و چشمانتان را به همان سمت حرکت دهید. لب هایتان را سفت کنید و به سمت جلو بیرون بیاورید انگار می خواهید سقف را ببوسید. برای چند ثانیه در این حالت بمانید. این کار را چند مرتبه تکرار کنید.

بهترین روش برای از بین بردن خط خنده

8. راهکار برای لاغر شدن صورت: چرخاندن گردن

فواید: چرخاندن گردن موثرترین روش برای رهایی از شر غبغب به شمار می رود. این حرکت، عضلات چانه، خط فک و گردن را تقویت می کند. حرکت چرخاندن گردن موجب سفت شدن پوست گردن می شود و افتادگی و چین و چروک پوست را کاهش می دهد.

روش کار: راحت بنشینید و سر خود را رو به جلو نگه دارید. سر خود را به سمت یک طرف در راستای چانه خم کنید و به صورت دورانی بچرخانید. در حین انجام این کار، ستون فقرات خود را صاف و شانه ها را پایین نگه دارید. حرکات دایره ای را در جهت عقربه های ساعت و خلاف جهت عقربه های ساعت برای چند دقیقه انجام دهید. مطمئن شوید که شانه ها و کتف به سمت گوش ها بالا نمی روند.

نکته: برای تمام تمرینات چرخاندن گردن، کشش بیش از اندازه باعث آسیب رسیدن به گردن می شود. 

9. راه حل برای لاغر شدن صورت: کشیدن لب

فواید: کشیدن لب، عضلات صورت را تقویت می کند و باعث برجسته شدن گونه ها و خط فک می شود. در نتیجه، صورت جوان تر به نظر می رسد.

روش کار: در حالت نشسته یا ایستاده راحت قرار بگیرید، سر خود را رو به جلو و صاف نگه دارید. لب پایین خود را تا جایی که می توانید با فشار دادن فک پایین خود به سمت بیرون بالا ببرید. در حین انجام این کار باید کشش را در عضلات چانه و خط فک خود احساس کنید. چند ثانیه در آن حالت بمانید، کمی استراحت کنید و دوباره تکرار کنید.

10.لاغر كردن سريع صورت با رهاسازی فک

فواید: رهاسازی فک باعث برجستگی گونه ها و خط فک می شود و غبغب را کاهش می دهد. علاوه بر این، رهاسازی فک موجب کشش عضلات اطراف لب ها، فک ها و گونه ها می شود.

روش کار: راحت بنشینید و فک خود را طوری حرکت دهید که انگار با دهان بسته غذا می خورید. در حین انجام این کار، سعی کنید نفس بکشید. پس از آن، با قرار دادن زبان روی دندان های پایین، دهان خود را تا حد امکان باز کنید. این حرکت را برای چند ثانیه نگه دارید و آن را چندین بار تکرار کنید.

11. روشی ساده برای لاغری صورت: تمرکز چشم

چگونه لپ صورت را لاغر کنیم

فواید: این حرکت، ابروها را صاف می کند. 

روش کار: چشمان خود را کاملاً باز نگه دارید. مطمئن شوید که ابروها چروک نشوند. در این حالت بمانید و در یک نقطه در دوردست خیره شوید. این حالت را برای 10 ثانیه حفظ کنید و سپس، استراحت کنید. حرکت تمرکز چشم را چهار مرتبه تکرار کنید. 

12. تمرین برای لاغری صورت:دمیدن هوا

چگونه لپ های صورت را لاغر کنیم

فواید: این حرکت روی عضلات صورت و گردن کار می کند. علاوه بر این، دمیدن هوا موجب کاهش غبغب می شود و ظاهری لاغرتر به صورت می دهد.

روش کار: ستون فقرات خود را صاف نگه دارید و سر خود را به سمت عقب خم کنید. به سقف نگاه کنید. لب های خود را بیرون بکشید و هوا را در گلو باد کنید. این کار را برای 10 ثانیه ادامه دهید و سپس استراحت کنید. دمیدن هوا را 10 مرتبه تکرار کنید.

اینفوگرافیک 10 تمرین برتر یوگا برای لاغری صورت

اگر می خواهید عضلات صورت و گردن خود را تقویت کنید و چربی اضافی آن را از بین ببرید، یوگای صورت می تواند مفید باشد. اینفوگرافیک را برای خلاصه‌ ای از 10 مورد از بهترین تمرین های یوگا جهت لاغر شدن صورت و جوان تر به نظر رسیدن آن بررسی کنید.

همانطور که حرکات یوگا برای تقویت شکم، نیم تنه و قسمت های پایین بدن بکار می روند، همچنین می توانند به شما در تقویت عضلات صورت نیز کمک کنند. این تمرینات به تجهیزات خاصی نیاز ندارند و به راحتی در هر مکانی قابل انجام هستند. رهاسازی فک، بلند کردن گونه ها و چانه، چرخاندن گردن، کشیدن لب و تمرکز چشم چند تکنیک عالی برای لاغر شدن صورت به شمار می روند. فقط 20 تا 30 دقیقه یوگا صورت در روز باعث ایجاد تفاوت های قابل توجه می شود. 

اینفوگرافیک تمرینات یوگا برای لاغری صورت

چند نکته در مورد تمرنیات لاغری صورت

  • ژست شیر باعث تقویت و تحریک عضلات صورت می شود. 
  • بالا بردن گونه با تقویت عضلات صورت موجب جوان تر به نظر رسیدن آن می شود. 
  • رهاسازی فک باعث کشش عضلات اطراف لب ها، فک و گونه می شود. این حرکت گونه ها برجسته می کند و غبغب را از بین می برد. 

سوالات متداول در مورد لاغری صورت با ورزش

آیا دویدن باعث کاهش چربی صورت می شود؟

چربی صورت در اثر ذخیره چربی اضافی به وجود می آید. دویدن یک فعالیت قلبی عروقی است که به سوزاندن کالری و کاهش وزن کلی کمک می کند. اگرچه دویدن نمی تواند به طور مستقیم به کاهش چربی صورت کمک کند اما کاهش وزن کلی و چربی ناشی از دویدن منظم باعث کاهش چربی صورت خواهد شد.

آیا پروانه زدن باعث کاهش چربی صورت می شود؟

بله، پروانه زدن می تواند به کاهش چربی صورت کمک کند زیرا یک تمرین هوازی شدید محسوب می شود. با این وجود، پروانه زدن مستقیماً کاهش چربی صورت را به همراه نخواهد داشت. به عبارت دیگر، این حرکت ورزشی با سوزاندن کالری و تقویت عضلات به کاهش درصد چربی بدن کمک می کند. کاهش وزن کلی می تواند منجر به کاهش چربی صورت نیز شود.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.