روز تعطیل خود را چگونه بگذرانیم | ایده برای روزهای تعطیل

یک روز تعطیل را چگونه بگذرانیم

با توجه به فرهنگ سازمانی جدید حاکم در محیط‌ کار امروزی، بسیاری از ما نمی‌دانیم که چگونه روز تعطیل خود را بگذرانیم. برای برخی از افراد، چک نکردن صندوق ایمیل‌های ورودی می‌تواند اضطراب‌آور باشد به گونه‌ای که روز تعطیل فرد را خراب کند.

اگرچه ممکن است تعطیلی و نرفتن سر کار برای افرادی که به کار اعتیاد دارند دشوار باشد، استراحت و آرامش دو رکن اساسی برای ذهن، جسم و روح انسان هستند. اگر شما جز افرادی نیستید که کل روز تعطیل را روی کاناپه بگذرانید؛ که البته گزینه‌ی قابل قبولی است؛ اگر از خود می پرسید که روز تعطیل خود را چگونه بگذرانم، انرژی گرفتن از طریق انجام فعالیت‌های تفریحی یا حتی مرتب کردن خانه را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که آماده‌ی تلاش برای دستیابی به اهداف شغلی خود در هنگام بازگشت به محل کار هستید.

10 ایده برای بهتر گذراندن روزهای تعطیل

روزهای تعطیل بهترین فرصت برای تجدید قوا و انجام دادن کارهایی است که انجام آن در روزهای دیگر غیرممکن است به دلیل اینکه یا خودمان مشغول کار و تحصیل و فعالیت هستیم و یا اطرافیان ما. با وجود اینکه کارهای زیادی وجود دارند که می توانید در تعطیلات خود انجام دهید اما بعضی اوقات حوصله مان سر می رود و نمی دانیم یک روز تعطیل را چگونه بگذرانیم. ما 10 ایده برای گذراندن روزهای تعطیل به شما راائه می کنیم.

1. صبح زود بیدار شوید

اگر قرار است بیشتر روز تعطیل خود را در تختخواب بگذرانید، چیز زیادی را بدست نخواهید آورد. اگرچه وسوسه‌انگیز است که فقط بخوابید و اسراحت کنید، اما خوابیدن برای مدت زمانی طولانی در چند روز پیاپی می‌تواند برنامه‌ی خواب شما را بر هم زده و موجب احساس خواب‌آلودگی در شما شود. زنگ هشدار را مانند روزهای عادی تنظیم کنید و یک صبحانه‌ی دلچسب را برای خود و عزیزانتان درست کنید. در صورتی که شب قبل تا ساعت 2 بیدار نمانده باشید، به محض بیدار شدن آماده‌ی شروع یک روز تعطیل فوق‌العاده هستید.

2. با یک دوست قدیمی قرار بگذارید

ایده برای روز تعطیل: با یک دوست قدیمی قرار بگذاریداگر زندگی و کار شلوغ و پرمشغله‌ای دارید، یافتن زمان کافی برای ملاقات دوستان قدیمی ممکن است برای شما امکان‌پذیر نباشد. این روابط بسیار ارزشمند هستند و اغلب ارزشی را به زندگی ما می‌بخشند که به هیچ وجه متوجه آن نیستیم. به منظور اطمینان حاصل کردن از این که دوستی بلند مدت همچنان مستحکم و پایدار باقی می‌ماند، در روزهای تعطیل برای ملاقات با دوستان قدیمی خود برنامه‌ریزی کنید. فقط به یاد داشته باشید که قرار را از قبل تعیین کنید تا مشکلی در زمان‌بندی به وجود نیاید.

3. به مراقبت از خود بپردازید

ممکن است کمی خودخواهانه به نظر آید، اما مراقبت از خود و رسیدگی به زیبایی و ظاهر خود می‌تواند تاثیر بسزایی در افزایش اعتماد به نفس و احساس آرامش داشته باشد. جلسات اسپا حرفه‌ای یک گزینه‌ی ایده آل برای روز تعطیل هستند، اما اگر حوصله‌ی این جلسات را ندارید در خانه به ظاهر خود رسیدگی کنید. حمام کنید، ماسک صورت درست کنید و از محصولات مراقبت از پوست و مو استفاده کنید.

4. کارهای روزمره‌ی خانه را انجام دهید

 

کارهای روزمره‌ی خانه را انجام دهیدممکن است انجام کارهای روزمره‌ی خانه در یک روز تعطیل کمی عجیب به نظر آید، اما انجام چند کار خسته‌کننده که در فهرست کاری شما قرار دارد به طرز شگفت‌انگیزی ذهن شما را آرام کرده و موجب احساس آرامش در شما می‌شود. به عنوان مثال، دستگیره‌ی شکسته یک در را تعمیر کنید، برخی از امور مالی خود را بررسی کنید یا تنها خانه را تمیز کنید. به طور قطع بعد از تعطیلات از خود به خاطر انجام این کارها تشکر خواهید کرد.

5. به سرگرمی مورد علاقه خود بپردازید

روز تعطی خود را چگونه سپری کنیمسرگرمی مورد علاقهآیا شما یک رمان‌نویس مشتاق هستید که در یافتن وقت کافی برای نوشتن مشکل دارید؟ شاید یک نوازنده هستید و یا به باغبانی علاقه دارید؟ سرگرمی شما هرچه که باشد، اطمینان حاصل کنید که حدقال چند ساعت را به سرگرمی مورد علاقه خود بپردازید. اگر فکر می‌کنید وقتی که می‌گذارید نتیجه‌بخش نخواهد بود، فقط کافی است این موضوع را در نظر بگیرید که ممکن است همین سرگرمی به روشی برای امرار معاش شما تبدیل شود. یا حداقل از آن نهایت لذت را ببرید!

6. پیاده‌روی کنید

گذراندن روزهای تعطیل: پیاده‌روی کنیدبیشتر افراد شاغل در یافتن زمان کافی برای ورزش کردن در طی هفته با مشکل روبرو هستند، بنابراین مهم است که در روزهای تعطیل فعال باشید و کمی فعالیت کنید. این امر به طور ویژه وقتی اهمیت دوچندان پیدا می‌کند که شما در طی هفته زمان زیادی را پشت میز مشغول انجام کار خود هستید. پیاده‌روی یک روش ساده برای تحرک است و تقویت عضلات است. همچنین، فرصت فوق‌العاده‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد تا به طبیعت بروید و زمان با کیفیتی را همراه با دوستان و اعضای خانواده‌ی خود سپری کنید.

7. یک دستور پخت جدید را امتحان کنید

وقتی مشغول هستید، امتحان کردن دستور پخت‌ها و غذاهای جدید ممکن است کمی زمان‌بر باشد. به عبارت دیگر، شما زمان کافی یا انرژی لازم برای خطا کردن را ندارید! به این ترتیب، روز تعطیل بهترین فرصت برای امتحان کردن یک دستور پخت جدید است تا مهارت آشپزی خود را محک بزنید و آن را تقویت کنید. فقط به خاطر داشته باشید که نسبت به روزهای معمول کمی زودتر شروع به آشپزی کنید تا زمان کافی برای رسیدن به نتیجه‌ی دلخواه و خوشمزه را داشته باشید.

8. برای هدفی ارزشمند کار داوطلبانه انجام دهید

ایده برای روز های تعطیل: کار داوطلبانهداوطلب شدن برای یک خیریه و یا یک نهاد اجتماعی یک روش موثر برای فعال بودن، گسترش افق دید است. همچنین، موجب می‌شود به خود یادآوری کنید که زندگی چیزی بیشتر از کار است. اگر نسبت به کارهای داوطلبانه مردد هستید، با مراکز محلی خود تماس بگیرید یا به صورت آنلاین به دنبال گروه‌های خیریه‌ای بگردید که به کمک شما نیاز دارند. شما می‌توانید کارهای مختلف از کار در یک پناهگاه بی‌خانمان‌ها گرفته تا مرمت ساختمان‌های محلی را انجام دهید. این تجربه‌ای بی‌پایان است و شما با افراد شگفت‌انگیزی آشنا خواهید شد.

9. قفسه‌های لباس را مرتب کنید

روز تعطیل خود را چگونه بگذرانیم: قفسه‌های لباس را مرتب کنیدممکن است متوجه نشوید، اما کشوها و قفسه‌های لباس به هم ریخته و نا مرتب موجب افزایش سطح استرس شما می‌شوند. بسیاری از ما فضاهای ذخیره‌سازی اختصاصی برای خود داریم که نمی‌دانیم باید با آن چکار کنیم. همین امر می‌تواند موجب آشفتگی ذهنی ما شود. خوشبختانه، روش ماری کوندو یک روش ساده برای مرتب کردن قفسه‌های و کمدهای لباس است. در روز تعطیل زمانی را برای فنگشویی و جدا کردن لباس‌هایی که دیگر نیاز ندارید، اختصاص دهید. نتیجه بدست آمده شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

10. سریال تلویزیونی یا فیلم مورد علاقه خود را تماشا کنید

اگرچه توصیه می‌شود که در روز تعطیل فعال و پرتحرک باشید، اما تماشا کردن سریال، فیلم های کمدی یا فیلم مورد علاقه‌تان نیز منطقی است. گذراندن وقت روی کاناپه و تماشا کردن یک سرایل یا فیلم سرگرم‌کننده می‌تواند برای شما فوق‌العاده باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.