چگونه از آبریزش چشم هنگام آرایش جلوگیری کنیم؟

نحوه جلوگیری از ابریزش چشم هنگام ارایش

آیا هنگام آرایش کردن با مشکل آبریزش چشم مواجه می‌شوید؟ نگران نباشید، ما روش‌هایی را برای جلوگیری از آبریزش چشم موقع آرایش به شما آموزش می‌دهیم. با ما همراه باشید.

اگر می‌خواهید هنگام آرایش برای مهمانی یا هر مکان دیگری، از مشکل آبریزش چشم که باعث قرمزی چشم می شود و آرایش شما را خراب می کند جلوگیری کنید باید اصول پایه‌ای زیر را رعایت کنید:

در فاصله‌ی بین چشم و مژه‌ها که به آن واترلاین می‌گویند، خط چشم نکشید.
سعی کنید از مصرف مقدار زیادی محصولات آرایشی در گوشه بیرونی چشم خودداری کنید.
سایه را با یک برس آرایشی روی خط مژه پایین خود بزنید.
به جای خط چشم مایع از خط چشم ژله‌ای یا مداد چشم استفاده کنید.
در ادامه هر یک از این موارد را با جزئیات بیشتری توضیح می‌دهیم.

 

1. در فاصله‌ی بین چشم و مژه‌ها (واترلاین) خط چشم نکشید

اگرچه کشیدن خط چشم بر واترلاین (فاصله‌ی بین چشم و مژه‌ها) مد روز است، اما اگر می‌خواهید از آبریزش چشم و سوزش آن هنگام آرایش کردن جلوگیری کنید به هیچ وجه این کار را انجام ندهید.

اما شاید برای شما این سوال مطرح شده است که واترلاین کدام قسمت چشم است؟ واترلاین ناحیه‌ای مرطوب زیر چشم است که نسبت به مژه‌های پایینی به خود چشم نزدیک‌تر است.

متاسفانه (از آنجایی که مد است و باحال به نظر می‌آید)، اگر در این ناحیه خط چشم بکشید آبریزش چشم بسیار شدید می‌شود. حتی در صورتی که چشم‌های حساسی ندارید نیز این کار موجب آبریزش چشم خواهد شد. بنابراین، بهتر است این کار را فراموش کنید.

نحوه جلوگیری از ابریزش چشم هنگام ارایش

اگر در حوزه آرایش در اینستاگرام فعالیت دارید بخوانید: اسم پیج آرایشی

2. از مصرف زیاد محصولات آرایشی در گوشه بیرونی چشم خودداری کنید

افرادی که چشم‌های حساسی دارند بیشتر اوقات با آبریزش چشم از گوشه‌های آن مواجه می‌شوند. این یک مشکل رایج در میان افراد با چشم‌های حساس است. اگر احساس می‌کنید که هنگام آرایش گوشه‌ی چشم اولین ناحیه‌ای است که تحریک می‌شود، باید نسبت به محصولاتی که برای آرایش این ناحیه بکار می‌برید نهایت دقت را به خرج دهید.

چشم‌های خود را با مقدار زیادی خط چشم و سایه نپوشانید. بهتر است سایه را به آرامی بزنید و سپس با استفاده از یک برس چشم لبه‌های آن را تمیز کنید تا ظاهری زیبا بدست آید. همچنین، می‌توانید از سایه‌هایی استفاده کنید که خیلی حالت پودری ندارند تا از ورود مقدار اضافی آن به داخل چشم جلوگیری شود. بدون این که ظاهر آرایش را به هم بزنید تا جای ممکن از آرایش گوشه‌های بیرونی چشم فاصله بگیرید. این کار موجب می‌شود تا آبریزش چشم تا حد امکان کاهش یابد.

تا حد امکان از آرایش با خط چشم با سر زاویه‌دار اجتناب کنید زیرا این نوع آرایش نیاز به گذاشتن مقدار زیاید خط چشم مایع در گوشه‌ی چشم‌هاست (یک عامل محرک برای افرادی که چشم‌های حساسی دارند).

 

3. سایه را با یک برس آرایشی روی خط مژه پایین خود بزنید

فرو بردن قلمو در پودر و سپس بلافاصله سایه زدن بر روی خط مژه پایینی موجب می‌شود که مقداری از محصول آرایشی وارد چشمان شما شود؛ کاری که به طور قطع منجر به آبریزش چشم خواهد شد. کاری که باید انجام دهید این است که سایه را با یک برس آرایشی یا یکی از اپلیکاتورهای اسفنجی، روی خط مژه خود قرار دهید و سپس با یک برس تمیز آن را به شکلی که دوست دارید ترکیب کنید. این روش حاصل سال‌ها تجربه است.

 

4. به جای خط چشم مایع از خط چشم ژله‌ای یا مداد چشم استفاده کنید.

این مورد نیز برای افرادی که عاشق خط چشم مایع هستند کمی ناراحت‌کننده است. اما اگر چشم‌های حساسی دارید و بلافاصله بعد از آرایش دچار آبریزش چشم می‌شوید، بهتر است از استفاده از خط چشم مایع خودداری کنید.

مداد چشم به اندازه‌ی خط چشم مایع تحریک کننده نیست و اگر هم آبریزش چشم داشتید، ماندگاری بیشتری دارد. سعی کنید با این تغییر کنار بیایید. برندهای معروف مداد چشم‌های باکیفیتی را به بازار عرضه می‌کنند که می‌توانند جایگزین بسیار خوبی برای آرایش با خط چشم مایع باشند.

همچنین بخوانید: اشتباهات آرایشی

گزینه‌ی دیگری که می‌توانید به جای خط چشم مایع بکار ببرید، خط چشم ژله‌ای است. به منظور آرایش کردن با این نوع خط چشم به برس آرایشی نیاز دارید، بنابراین ممکن است کمی باعث تحریک چشم شود. اما اگر کیفیت محصول خوب باشد هیچ گاه به مانند خط چشم مایع موجب آبریزش چشم نمی‌شود. و اگر خط چشم مایع را بر مداد چشم ترجیح می‌دهید، اما نمی‌توانید مانع از آبریزش چشم های خود شوید این می‌تواند یک جایگزین مناسب برای هر دو محصول باشد.

با این وجود، اگر اصلا نمی‌توانید بدون خط چشم مایع آرایش کنید، توصیه‌ی ما این است که خط چشم برندهای مختلف را امتحان کنید تا محصولاتی را بیابید که کمتر موجب تحریک چشم‌ها و در نتیجه آبریزش چشم می‌شوند.

 

5. از لوازم آرایشی فاقد مواد حساسیت زا استفاده کنید

قبل از خرید ، لیست مواد تشکیل دهنده پشت لوازم آرایشی را بررسی کنید. برخی ترکیبات مانند پارابن، گلوتن، سولفات، ترکیبات نفتی یا سیلیکون ها می توانند منجر به ایجاد حساسیت در چشم شوند.

 

6. از لوازم آرایشی معطر استفاده نکنید

به دنبال آرایش بدون عطر باشید که چشم شما را تحریک نکند. عطر یکی از مهمترین عوامل در مورد تحریک چشم است. رایحه لوازم آرایشی اغلب برای پوشاندن بوی مواد تشکیل دهنده است.
از محصولاتی که نزدیک چشم استفاده می شوند و دارای عطر هستند خودداری کنید.
به گفته آرایشگر دانیل وان: “به طور کلی ، هرچه لیست مواد شیمیایی موجود در لوازم آرایشی شما کوتاهتر باشد، تحریک کننده آن کمتر خواهد بود. همچنین از محصولات حاوی عطر خودداری کنید. ”

 

7. محصولات چشمی با خاصیت آبرسانی مانند آلوئه ورا یا ویتامین B5 بخرید

مواد مرطوب کننده که به آرایش مانند کانسیلر، ریمل یا سایه چشم کرم اضافه شده اند می توانند از قرمز شدن و جلوگیری از آبریزش چشم هنگام آرایش کردن در طول روز جلوگیری کنند. سایر افزودنی های مفید برای شما شامل روغن های ارگانیک، کره و عصاره خیار است.

 

8. از آرایش شاینی خودداری کنید

برای جلوگیری از آبریزش چشم هنگام آرایش کردن از محصولات آرایشی براق شامل سایه چشم، ریمل مژه و ابرو خودداری کنید. تکه های کوچک زرق و برق می توانند به راحتی در چشمان شما بیفتند و باعث ناراحتی شما شوند.

9. از ریمل های ساده استفاده کنید

برای جلوگیری از آبریزش چشم موقع آرایش بهتر است از ریمل های بلند کننده، حجیم کننده یا ضد آب استفاده نکنید زیرا دارای مواد شیمیایی اضافی هستند که چشم شما را اذیت می کند. ریمل های رنگی نیز ممنوع هستند زیرا رنگ (مخصوصاً رنگ قرمز) می تواند باعث آبریزش چشم شود.

 

کلام آخر

وقتی صحبت از آبریزش چشم به میان باشد، آرایش کردن خود یک چالش منحصر به فرد است. چگونه می‌توان از آبریزش چشم هنگام آرایش جلوگیری کرد؟ وقتی کم‌ترین سوزش و تحریک چشم در نهایت منجر به آبریزش چشم می‌شود، چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ تا حد امکان این چهار اصل را رعایت کنید و آبریزش چشم در هنگام آرایش را به حداقل برسانید. بعد از اتمام مهمانی و پس از بازگشت به خانه به شستشوی چشم ها بپردازید و به آن ها استراحت دهید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.