رفع خواب آلودگی هنگام مطالعه در شب

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که تنها عصر ها می توانید مطالعه کنید، اگر در طول روز بیش از حد مشغول کارها هستید یا به دلیل اینکه به صورت نیمه وقت کار می کنید، احساس خستگی و خواب آلودگی در بعدازظهر ها برای شما تبدیل به چالش شده است. شما تنها شب ها می توانید مطالعه کنید و این ساعت از روز قطعا انرژی شما در اوج نیست. بنابراین تا انتهای این مطلب همراه باشید تا با راه های رفع خواب آلودگی هنگام مطالعه در شب به صورت قدم به قدم آشنا شوید. مهمترین فواید کتاب خواندن برای زندگی چیست؟

رفع خواب آلودگی هنگام مطالعه در شب

1. 10 دقیقه ورزش کنید

(هنگام ورزش، انتقال دهنده های عصبی در مغز آزاد می شوند و شما را بیدار و هوشیار نگه می دارند. این یک دلیل تکاملی دارد. در ساواناهای آفریقا، هر زمان انسانهای ماقبل تاریخ از شکارچیان احساس خطر می کردند، به هم هشدار می دادند و برای زندگی می دویدند. این تکامل  وشیاری سخت گیرانه با فعالیت بدنی در ما است. بنابراین، هنگام ورزش، مغز سیگنال هوشیاری و بیداری را دریافت می کند.)

هر وقت می خواهید اواخر شب کار کنید، به مدت 10 دقیقه، معمولاً بین ساعت 6 تا 7 عصر، تمرین کنید. این باعث جوان شدن شما می شود و می تواند تا حدود ساعت 11 شب شما را در سطح مناسبی نگه دارد. اگر توجه کرده باشید، تمرین فقط به مدت 10 دقیقه است. در صورتی که روزش سخت انجام دهید شما را خسته کرده و بعد از شام شما خواب آلود می کند.

ممکن است به هر ورزش هوازی (برای مثال: دویدن، پرش، پرش از جک و بالا رفتن از پله) که ضربان قلب شما را افزایش می دهد، بپردازید. اما، فاکتورهایی مانند انعطاف پذیری، قدرت و سلامت کلی را در نظر بگیرید تا تعیین کنید که آیا یک ورزش خاص برای شما مناسب است یا خیر.

2. وظایف آسان تر را برای شب نگه دارید

شما باید ایده آل راحت تر و جالب تری را برای شب داشته باشید. از آنجا که انرژی و عزم در هنگام شب شما کم است، از برخورد با چیزهای چالش برانگیز در شب ناامید خواهید شد. و در صورتی که نتوانید ان را انجام دهید شما را آزرده خواهد کرد.

رفع خواب آلودگی هنگام مطالعه در شبرفع خواب آلودگی هنگام مطالعه در شب3. اتاق خود را ضد_خواب کنید

برای رفع خواب آلودگی هنگام مطالعه در نور شدید مطالعه کنید. مطالعه فقط با چراغ رومیزی روشن، محیط را دنج می کند، که می تواند باعث خواب آلودگی شما شود. همین مورد برای یک اتاق کم نور نیز صدق می کند. بنابراین، اتاق مطالعه خود را روشن کنید. همچنین میز و صندلی را به دراز شدن روی تخت یا افتادن روی کاناپه ترجیح دهید

4- ساعات شب را با ساعات صبح معامله کنید

اگر ساعت 11 شب به رختخواب می روید و 6 صبح بیدار می شوید و ساعت 8 تخت خود را ترک کنید، سعی کنید زمان خواب و بیداری خود را مثلاً با یک ساعت جابه جا کنید (یعنی 10 بخوابید و 5 بیدار شوید)  و آن ساعت صبح اضافی را برای مطالعه قرار دهید. از آنجا که صبح، شما به خوبی استراحت کرده اید، آن ساعت از ساعت شب بازدهی بهتری خواهد بود.

100 تا از معروف ترین کتاب های جهان که پیش از مردن باید خواند

5. آزمایش کنید و ببینید چه چیزی برای شما مفید است

پیشنهاد می شود روش های مختلف را آزمایش کنید (مثال ها: قدم زدن در فضای باز، موسیقی ، پاشیدن آب روی صورت و مطالعه با صدای بلند). شما هرگز نمی دانید چه چیز دیگری می تواند برای شما مفید باشد.

در این مطلب از کافئین به عنوان راهی برای رفع خواب آلودگی هنگام مطالعه استفاده نشده ، به این دلیل که ممکن است در خواب شما تداخل ایجاد کند. ممکن است وقتی آن شب های گاه به گاه که مطالعه می کنید خوب باشد، اما وقتی مجبور شوید مرتباً آن را مصرف کنید، خوب نیست.

به طور خلاصه

  • عصر به مدت 10 دقیقه ورزش کنید (نوع هوازی که در داخل خانه به راحتی انجام شود).
  • چیزهای راحت و جالب را برای شب نگه دارید.
  • در نور شدید مطالعه کنید و از تختخواب یا کاناپه خودداری کنید.
  • در صورت امکان، زود بخوابید تا مقداری از شب را با ساعت صبح معامله کنید.
  • آزمایش کنید ، و ببینید چه چیز دیگری برای شما مفید است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.