چگونه از صفحه کامپیوتر اسکرین شات بگیریم؟
بهترین روش سرمایه گذاری برای کودکان

گرفتن اسکرین شات از صفحه کامپیوتر یک مهارت مهم است که خیلی اوقات مورد نیاز است. در این مقاله به شما نشان داده می شود که چگونه از صفحه کامپیوتر اسکرین شات بگیرید. عکسهای اسکرین شات نه تنها برای نمایش برنامه های رایانه ای و دسترسی به منابع آنلاین هنگامی که اتصال اینترنتی ندارید، مفید هستند بلکه برای ضبط شواهد مربوط به حمله سایبری نیز ضروری هستند. برای اینکه از صفحه کامپیوتر اسکرین شات بگیرید چندین روش وجود دارد که در این مطلب به ذکر آنها می پردازیم.

نکته : دستورالعمل های موجود در این مقاله در مورد ویندوز ۱۰، ویندوز ۸ و ویندوز ۷ اعمال می شود.

نحوه گرفتن اسکرین شات از صفحه کامپیوتر

روش اصلی برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز (مهم نیست از چه نسخه ای از ویندوز استفاده می کنید) بسیار آسان است. کافی است کلید PrtScn را روی صفحه کلید فشار دهید.

PrtScn: ضربه زدن به این دکمه اسکرین شات از کل صفحه را ذخیره می کند. اگر به چندین مانیتور متصل هستید، با فشار دادن دکمه print screen، یک عکس از تمام صفحه ها در یک تصویر واحد ذخیره می شود.
Alt + PrtScn: به طور همزمان این دکمه ها را بزنید تا از یک پنجره واحد که در آن متمرکز هستید، عکس بگیرید. پنجره را یک بار انتخاب کنید تا مطمئن شوید در فوکوس است و سپس به این کلیدها ضربه بزنید.
Win + PrtScn: با استفاده از کلید Windows با دکمه print screen یک تصویر از کل صفحه گرفته می شود و سپس آن را در پوشه پیش فرض تصاویر در زیر پوشه ای به نام Screenshots ذخیره می کنید. به عنوان مثال عکس های اسکرین شات در آدرس زیر ذخیره می شوند. C:\Users\[user]\Pictures\Screenshots

همچنین بخوانید: آموزش نرم افزار شیریت برای کامپیوتر (shareit) ویندوز ۱۰-۷

نحوه ذخیره کردن اسکرین شات

ساده ترین روش برای ذخیره یک اسکرین شات، پیست کردن آن در برنامه Microsoft Paint است. در یکی از مطالب مینویسم در رابطه با چگونگی تغییر اندازه عکس با استفاده از پینت توضیحاتی داده بودیم. ذخیره یک اسکرین شات در Paint ساده است زیرا لازم نیست آن را دانلود کنید، به صورت پیش فرض در ویندوز گنجانده شده است.

شما گزینه های دیگری مانند پیست کردن اسکرین شات در مایکروسافت ورد، فتوشاپ یا هر برنامه دیگری که از تصاویر پشتیبانی می کند، دارید، اما به خاطر سادگی ما از Paint استفاده خواهیم کرد. سریعترین راه برای باز کردن Paint در تمام نسخه های ویندوز از طریق کادر گفتگوی Run است.

برای باز کردن این کادر، ترکیب صفحه کلید Win + R را فشار دهید. mspaint را در قسمت Run تایپ کرده و Enter را فشار دهید.
با باز کردن Microsoft Paint و تصویر اسکرین شات که هنوز هم در کلیپ بورد ذخیره شده است ، فقط کافی است از Ctrl + V برای پیست کردن آن در Paint استفاده کنید. Ctrl + S را برای ذخیره تصویر اسکرین شات انتخاب کنید.

نحوه گرفتن اسکرین شات از طریق Windows Snipping Tool

روش دیگر برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز، استفاده از Snipping Tool است.

در ویندوز ۱۰، “snipping tool” را در کادر جستجو در نوار وظیفه تایپ کرده و Snipping Tool را از لیست نتایج انتخاب کنید.
در ویندوز ۸، از لبه سمت راست صفحه جستجو را انتخاب کنید، “snipping tool” را در جعبه جستجو تایپ کنید و Snipping Tool را از لیست نتایج انتخاب کنید.
در ویندوز ۷، دکمه Start را انتخاب کنید، “snipping tool” را در کادر جستجو تایپ کنید و از لیست نتایج، Snipping Tool را انتخاب کنید.

نکته : کاربران ویندوز ۱۰ امکان استفاده از Snip & Sketch را نیز دارند.

همچنین بخوانید: آموزش برداشتن رمز کامپیوتر ویندوز ۱۰ به ساده ترین روش

نحوه گرفتن اسکرین شات از طریق دانلود برنامه

در حالی که ویندوز برای توانایی های اولیه تصویربرداری از صفحه عالی کار می کند، برنامه های شخص ثالث رایگان و پولی نیز وجود دارد که می توانید برای ویژگی های پیشرفته تر مانند تنظیم دقیق تصویر در پیکسل، حاشیه نویسی قبل از ذخیره کردن آن و ذخیره آسان در یک مکان از پیش تعریف شده آنها را نصب کنید. یک نمونه از ابزار اسکرین شات رایگان که از ویندوز پیشرفته تر است PrtScr نامیده می شود. WinSnap نیز یکی دیگر از موارد خوب است اما نسخه رایگان آن فاقد برخی از ویژگی های پیشرفته تر نسخه پولی است.

ونیسا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید