چگونه از تلفن هوشمند خود مراقبت کنیم که عمر مفید بالایی داشته باشد؟

شما می توانید با انتخاب درست ،حفظ و تهیه نسخه پشتیبان از گوشی هوشمند خود به عمر طولانی آن کمک کنید. در این مطلب می توانید نکاتی را برای مراقبت درست از دستگاه تلفن همراه محبوب خود داشته باشید. در دنیای امروز تلفن همراه برای افراد به دلیل اطلاعاتی که در آن ذخیره نموده اند و همچنین قیمت بالای آن بسیار اهمیت دارد و البته در عصر تکنولوژی تلفن همراه یکی از اصلی ترین ابزارها در برخی مشاغل است. اما چگونه از تلفن هوشمند خود مراقبت کنیم که عمر مفید بالایی داشته باشند؟

آموزش انتقال شماره تلفن ها با فرمت VCF به اندروید و آیفون

چگونه در شرایط مختلف از گوشی تلفن همراه خود مراقبت کنیم؟

در این مطلب قصد داریم شما را در استفاده و حفاظت از تلفن همراه هوشمند خود در شرایط مختلف راهنمایی کنیم تا بدانید چگونه می توانیم گوشی سالم داشته باشیم و چگونه عمر گوشی را افزایش دهیم. محافظت از صفحه نمایش گوشی خود را در الویت قرار دهید. نکاتی برای حفاظت از گوشی در شرایط مختلف در ادامه ذکر می شود که بهتر است با توجه به گران شدن گوشی از کنار آن ها ساده رد نشوید.

نحوه مراقبت از تلفن همراه خود در وزش باشد شدید

در حفاظت از بلندگو و میکروفن تلفن همراه خود بیشتر دقت کنید. بهتر است آن را تست کنید تا اطمینان حاصل کنید که کیفیت صدای خوبی دارد. هنگام برقراری تماس، صدای اطراف شما از طریق تلفن موجب آزار مخاطب پشت گوشی نشود.

احازه دهید بک ترفند جالب به شما آموزش دهم. در یک روز که باد می وزد، تلفن خود را در یک کیسه پلاستیکی نازک قرار دهید. صفحه لمسی گوشی شما از روی کیسه هم کار می کند، و اما پلاستیک موجب می شود صدا خوب منتقل شود. زمانی که باد می وزد، باد موچب ضربه زدن به میکروفون و ایحاد صدای بد و عجیب می شود، اما با حضور پلاستیک، باد به پلاستیک برخورد می کند و سر می خورد، و شنونده شما به جای صدای خش و باد، صدای زیبای شما را می شنود و صداهای اطراف شما که توسط باد ایجاد شده است از بین می روند و به سختی در پس زمینه شنیده خواهند شد.

 

از تلفن هوشمند خود مراقبت کنید
از تلفن هوشمند خود مراقبت کنید

نحوه فعال کردن تنظیمات قفل گشایی آیفون با ماسک صورت

یک محافظ صفحه نمایش برای گوشی هوشمند خود تهیه کنید

این روزها محافظ صفحه نمایش دارای انواع بسیاری هستند و تنوع زیادی مانند نام شرکت سازنده و یا قیمت های متفاوت و با کیفیت های کم و زیاد از آن ها وجود دارند و در بازار می بینیم. شما می توانید برای مراقبت از گوشی خود با توجه به بودجه و سلیقه خود برای گوشیتان محافظ صفحه تهیه کنید.

محافظ صفحه نمایش بخش کوچکی از نگهداری است. لایه‌هایی که سطح نمایشگر شما را می پوشانند،گوشی را از خراشیدگی صفحه در امان نگاه می دارند.و در صورتی که نگران زمین خوردن گوشی و شکستگی آن هستید، باید یک قاب گوشی هم تهیه کنید.

با درست شارژ کردن باتری گوشی هوشمند خود عمر و کارکرد آن را بالا ببرید. 

در این بخش خواهیم گفت که چگونه از باتری گوشی خود مراقت کنیم.

برای حفاظت از باتری گوشی هیچ گاه باتری گوشی هوشمند خود را کامل و ۱۰۰ درصد شارژ نکنید. و هرگز اجازه ندهید شارژ باتری گوشی هوشمند شما به زیر ۲۰ درصد برسد. درست نیست که باتری را از شب تا صبح به برق بزنید. و نکته بسیار مهم این است که از شارژر اصلی خود گوشی استفاده کنید. و دقت داشته باشید که تنها ماهی یکبار باتری را ۱۰۰ درصد شارژ کنید.

از شماره تلفن مخاطبان خود در فضای ابر (cloud) پشتیبانی کنید.

علاوه بر محافظت از صفحه نمایش گوشی، از اطلاعات خود در گوشی هوشمند نیز محافظت کنید. هیچ چیز شرم آور تر از این نسیت که هنگامی که تلفن همراه جدید خریده اید و اطرافیان خود را مجبور می کنید که شماره تلفن خود را برای شما مجددا ارسال کنند. در صورت امکان، برای مخاطبین خود یک سرویس ابری تهیه کنید،و اطلاعات خود را در آن ذخیره نمایید. بنابراین همیشه از این اطلاعات یک نسخه پشتیبان دارید.

از فضای ابر استفاده کنید
از فضای ابر برای ذخیره اطلاعات استفاده کنید

از یک صفحه قفل با اطلاعات تماس اضطراری استفاده کنید.

یکی از راه های حفاظت از گوشی تفن همراه این است که از یک صفحه قفل با اطلاعات تماس اضطراری استفاده نمایید.این کار باعث می شود تا در صورت گم شدن تلفن هوشمندتان، اطمینان داشته باشید که صفحه قفل شما، اطلاعات مخاطب تماس گیرنده با شما را در صورت قفل شدن گوشی نشان دهد. من تصویر زمینه صفحه قفل خود را با یک برنامه آیفون مانند Over با Swipe تنظیم کرده ام که به من اجازه می دهد متن را به یک تصویر اضافه کنم. من شماره تلفن یک دوست و یک آدرس ایمیل اضطراری را درج می کنم، بنابراین اگر شخص خوبی تلفن گمشده من را پیدا کند می تواند به راحتی با من تماس بگیرد تا آن را برگرداند.

راهنمای خرید تلفن همراه هوشمند

در زندگی روزمره ما تلفن های هوشمند نقش بسیار مهمی دارند، زمان آن رسیده است که در خرید و مراقبت از آن ها هوشیار باشیم.ابتدا تصمیم بگیرید که تلفن هوشمند شما یک وسیله بازی است یا یک ابزار کار! اگر تصمیم گرفتید که این یک وسیله بازی است، آفرین! به بازی Monument Valley بروید. اما اگر به عنوان یک ابزار کار به تلقن هوشمند فکر می کنید، تلفن هوشمند خود را بر اساس قابلیت های آن انتخاب کنید:

  1.  چه نرم افزاری را اجرا می کند؟ تلفن هوشمندی را انتخاب کنید که دارای نرم افزاری قوی، ایمن و مطابق کار شما باشد، از جمله برنامه هایی که ممکن است در گوشی خود استفاده کنید.
  2. در صورت خراب شدن، چه پشتیبانی در دسترس است؟ وقتی آیفون من خراب شد، مثل این بود که به یک دیوار آجری در کارم ضربه بزنم تا زمانی که گوشی را تعمیر کنم این موضوع ادامه داشت. صرفه جویی در خرید تلفن های هوشمند امروزی، در صورت خراب شدن به دلیل از دست دادن کارهای مهم شخصی ، انتخاب بدی محسوب می شود.
  3. آیا می توانید پیکربندی کنید که به صورت خودکار نسخه پشتیبان تهیه کند، بنابراین اگر اتفاق بدی رخ داد، می توانید آن را بازیابی کنید؟ وقتی شخصی می گوید “من مجبور شدم تلفنم را عوض کنم، لطفا اطلاعات خود را مجدد برای من ارسال کنید”، آن ها اعتراف می کنند که بدون توجه به نیاز به تهیه نسخه پشتیبان، در کل زندگی خود به یک گوشی هوشمند خود اعتماد کرده اند. اشتباه نکنید و حتما نسخه پشتیان را تهیه کنید. یک سرویس ابری به دست آورید تا همیشه نسخه پشتیبان داشته باشید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.