چگونه با آیفون عکس های حرفه ای بگیریم؟ ۵ نکته ویژه

آموزش تنظیمات دوربین گوشی آیفون برای گرفتن عکس های حرفه ای را اینجا بخوانید. با دانستن نکات و ترفندهای عکاسی حرفه ای با آیفون عکس های زیباتری بگیرید.

هر فردی می تواند با استفاده از آیفون خود یک عکس زیبا بگیرد. اما برای داشتن عکس های حرفه ای، اصولی وجود دارند که باید آن ها را رعایت کنید. دوربین آیفون قابلیت هایی را اضافه کرده است و کیفیت عکس را تا سطحی بهبود داده که می توانید با استفاده از آن عکس های حرفه ای بگیرید. اما عکاسان حرفه ای چه ترفندهایی را برای گرفتن عکس های حرفه ای و زیبا با استفاده از دوربین آیفون بکار می گیرند؟

نکاتی برای گرفتن عکس حرفه ای با آیفون

در مقالات گذشته گفتیم چگونه با گوشی عکس های بهتری بگیریم در این مقاله قصد داریم به طور اختصاصی در مورد نکات گرفتن عکس های حرفه ای با استفاده از گوشی های آیفون صحبت کنیم. این نکات در مورد گرفتن عکس های حرفه ای با آیفون به شما کمک خواهد کرد تا عکس های بهتری بگیرید تا مورد توجه قرار گیرید.

1. روش صحیح نگهداشتن گوشی آیفون برای گرفتن عکس های حرفه ای

بیشتر افراد هنگام عکاسی توجه زیادی به نحوه گرفتن گوشی خود نمی کنند که همین امر باعث تار شدن عکس ها می شود. اگر دقت نکنید، ممکن است در حالی که لنز را با انگشتان دست خود پوشانده اید عکس بگیرید. وقت گذاشتن برای گرفتن صحیح آیفون این پیام را به مغز ارسال می کند که شما در حال گرفتن عکس هستید. این کار باعث می شود تا توجه بیشتری به جزئیات داشته باشید.

طریقه گرفتن عکس حرفه ای با گوشی آیفون

روش مناسب برای نگه داشتن گوشی آیفون به صورت عمودی در دست غیرغالب است. گوشه پایینی گوشی آیفون را به ناحیه گوشتی در انتهای انگشت شست خود فشار دهید. قسمت پایینی گوشی در کف دست شما قرار می گیرد. انگشتان یه لبه را می گیرند و انگشت شست لبه دیگر را. انگشت اشاره شما می تواند با فشار بر روی پشت گوشی ثبات بیشتری فراهم کند.

اکنون آن دست را در کف دست دیگر قرار دهید و انگشت شست برای ضربه زدن و کنترل دوربین آزاد است. برای ثبات بهتر آرنج های خود را به بدن نزدیک نگه دارید.

تنظیمات دوربین آیفون برای گرفتن عکس حرفه ای

نگه داشتن افقی گوشی مستلزم این است که قسمت پایینی گوشی را روی انگشت حلقه قرار دهید. لبه بالایی محکم توسط انگشت شست نگه داشته خواهد شد. آن دست را در دست دیگر قرار دهید و از انگشت شست غالب برای کنترل و عکس گرفته استفاده کنید.

همچنین بخوانید: بهترین نرم افزارهای ادیت عکس

2. نوردهی را قفل کنید

آیفون به طور خودکار عکس را اندازه گیری می کند تا کل قاب یا همان فریم به درستی نوردهی شود. قابلیت HDR سایه ها را روشن تر می کند و برای نمایش هرچه بهتر جزئیات، هایلایت های برجسته و روشن را کاهش می دهد.

اگر یک عکس حرفه ای با سایه های تیره یا سفیدی های روشن می خواهید یا اگر می خواهید به چیزی که در سایه یا در برابر آسمان روشن قرار دهد نوردهی کنید، باید سنجش اکسپوز نقطه ای را انجام دهید. سنجش اکسپوز نقطه ای همراه با فوکوس نقطه ای کار می کند. جایی که ضربه می زنید تا فوکوس صورت گیرد، آیفون نیز به طور خودکار میزان نوردهی را تعیین می کند.

روش گرفتن عکس حرفه ای با آیفون

یک روش ساده برای نوردهی شی ای که روی آن فوکوس کرده اید این است که از نوار لغزنده با علامت خورشید در کنار باکس فوکوس استفاده کنید. برای روشن تر کردن عکس علامت خورشید را به سمت بالا بکشید و برای تیره تر کردن آن را به سمت پایین حرکت دهید.

آموزش عکس گرفتن با گوشی آیفون

اما اگر بخواهید دوربین بر روی یک نقطه فوکوس کند و نقطه ای دیگر را نوردهی نماید، باید چکار کنید؟ از جبران نوردهی در منوی مخفی استفاده کنید. انگشت خود را روی عکس به سمت بالا بکشید تا نمادهای مخفی ظاهر شوند و روی نماد +/- ضربه بزنید. برای روشن تر کردن تا +2 و برای تیره تر کردن تا -2 آن را حرکت دهید.

3. فوکوس/ فوکوس دستی را قفل کنید

اکنون که گوشی خود را ثابت گرفتید، می توانید بر روی گرفتن عکس با بهترین فوکوس کار کنید. آیفون شما به صورت خودکار قاب را پیدا کرده و محل فوکوس را انتخاب می کند. محل فوکوس را معمولا نزدیک ترین یا بزرگ ترین شی یا مرکز عکس در نظر می گیرد.

اما قرار دادن شی در خارج از مرکز عکس معمولا جالب تر و جذاب تر است. شما می توانید با ضربه روی شی اصلی بر روی آن فوکوس کنید. یک باکس زرد رنگ روی آن نقطه ظاهر خواهد شد. اگر انگشت خود را در همان نقطه نگه دارید، بنر زرد رنگ قفل AE/AF (قفل نوردهی خودکار/قفل فوکوس خودکار) ظاهر می شود.

تنظیمات دوربین آیفون برای گرفتن عکس های حرفه ای

با بکارگیری قفل AE/AF، شما می توانید دوربین را به آرامی بلغزانید تا ترکیب درست عکس بدست آید و بدون این که گوشی آیفون فوکوس را تغییر دهید، عکس های حرفه ای بگیرید. مراقب باشید که دوربین را به نزدیک تر یا دورتر از سوژه حرکت ندهید زیرا امکان دارد که فوکوس را از دست دهید. برای لغو نوردهی و فوکوس بر روی یک نقطه دیگر از عکس ضربه بزنید.

طرز صحیح عکس گرفتن با دوربین آیفون

در حالی که شی که یک قاب کامل را پر می کند می تواند یک عکس زیبا ایجاد کند، اگر خیلی نزدیک شوید ممکن است نتوانید فوکوس کنید. از سوژه دور شوید تا وقتی که در فوکوس قرار گیرد. اگر قاب بزرگ تری می خواهید، می توانید در ادیت آن را کراپ کنید. این در عکس هایی که با فرمت RAW گرفته شده اند و جزئیات بهتری دارند، بهترین کارکرد را دارد. اگر آیفون 13 یا 14 پرو دارید، می توانید عکس های ماکرو بگیرید.

4. ایجاد عمق با حالت پرتره

حالت پرتره یک روش عالی برای ایجاد یک ترکیب بندی فوق العاده و هدایت توجه بیننده به سوژه اصلی است. از آن در حالت نور طبیعی برای تار کردن پس زمینه استفاده کنید به گونه ای که سایر المان های موجود در عکس توجه را از نقطه کانونی منحرف نکنند. در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد حالت پرتره آیفون بدانید، آورده شده است.

همچنین بخوانید: نحوه استفاده از تایمر در دوربین آیفون

5. با استفاده از ترکیب بندی درام ایجاد کنید

ترکیب بندی خوب به تکنیک هایی مانند قانون یک سوم یا نسبت طلایی برای محل قرارگیری سوژه اصلی بستگی دارد. حتما در قسمت تنظیمات آیفون، قابلیت Grid را شبکه را فعال کنید و سوژه مورد نظر خود را در یکی از محل تقاطع خطوط قرار دهید. وقتی در قسمت تنظیمات هستید، می توانید برای گرفتن عکس های حرفه ای تنظیمات دیگری را نیز اعمال کنید.

سادگی درام ایجاد می کند. به آنچه در قاب است نگاه کنید و از شر چیزهای اضافی خلاص شوید. زاویه خود را تغییر دهید یا زوم کنید تا هر آنچه باعث منحرف شدن توجه بیننده از سوژه اصلی می شود را حذف کنید. نزدیک شدن به سوژه اصلی موجب تار شدن پس زمینه شده و توجه بیننده را به آن سمت جلب می کند.

آموزش عکس گرفتن با دوربین آیفون

پیرامون سوژه اصلی را چک کنید تا مطمئن شوید که شاخه درخت یا سایر خطوط غالب در اطراف وجود نداشته باشد. یکی دیگر از مزایای تار کردن پس زمینه این است که به عکس عمیق می دهد. این مهم است که توجه بیننده را با فراتر از یک صفحه دوبعدی با افزودن عمق به پیش زمینه، وسط و پس زمینه به عکس جلب کنید.

خطوط در پیش زمینه می توانند چشم را به سمت سوژه هدایت کنند که به آن ها خطوط پیشرو می گویند. به دنبال یک مسیر، جاده، رودخانه، ردیف درختان یا هر چیزی بگردید که چشم آن را دنبال می کند.

گرفتن عکس حرفه ای با آیفون

لازم نیست تمام عکس ها از قانون یک سوم پیروی کنند. با قرار دادن نقطه کانونی بین دو ضلع مساوی، تقارن ایجاد کنید.

آموزش گرفتن عکس حرفه ای با آیفون

این همچنین زمانی کار می کند که خطوط باریک یک نقطه ناپدید ایجاد می کنند تا چشم را به مرکز عکس هدایت کنند.

با آیفون خود عکس های حرفه ای بگیرید!

یک عکاس حرفه ای زمان لازم برای ترکیب بندی و استفاده از ابزارهای آیفون اختصاص می دهد؛ شما نیز می توانید همین کار را برای گرفتن عکس حرفه ای انجام دهید. با ثابت و محکم نگه داشتن گوشی از تار شدن عکس جلوگیری کنید. نوردهی را بر روی سوژه اصلی قفل کنید. فوکوس را طوری قفل کنید که چشم بیننده بر روی سوژه اصلی هدایت شود.

از حالت پرتره برای تار کردن پس زمینه استفاده کنید به گونه ای که چشم بر روی سوژه اصلی متمرکز شود. ازطریق ترکیب بندی خوب با استفاده از قانون یک سوم، تقارن یا زاویه دراماتیک، درام ایجاد کنید. در نهایت از طریق خطوط پیشرو، یک پس زمینه تار یا کنتراست نور چشم بیننده را به نقطه کانونی اصلی هدایت کنید.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.