ثبت نام، پرداخت و نصب وردپرس
 ثبت نام، پرداخت و نصب وردپرس

 

نحوه انتقال یک وبلاگ از Blogger به میزبان پرداخت شده (پولی) با استفاده از وردپرس

اکثر وبلاگ نویسان از وبلاگ نویسی از یک گزینه ی رایگان شروع می کنند، یکی از محبوب ترین گزینه ها Blogger.com است. با گذشت زمان، ممکن است متوجه شوید که اهداف وبلاگ نویسی شما تغییر کرده است و یا ساین هایی را پیدا کنید که گزینه های میزبانی رایگان امکان انعطاف پذیری و ویژگی های شما را برای سفارشی کردن وب سایت شما فراهم نمی کند. گزینه های میزبانی پرداخت با توجه به داشتن نام دامنه خود و پشتیبانی فنی بهتر در سراسر ساعت، کنترل بیشتری بر وبلاگ شما دارند.

همچنین فرصتی برای کسب درآمد از تبلیغات و فروش نام دامنه خود در کنار وردپرس وجود دارد که بسیار SEO دوستانه است.این مزایا به شما این امکان را می دهد تا وبلاگ نویسان را مجبور کنید تا از میزبان آزاد خود به یک حساب پرداخت شده در حالی که پست های قبلی خود را حفظ می کنید، تغییر دهید، بنابراین چگونه می توانید این کار را انجام دهید؟

به عنوان مثال در اینجا، ما از( WordPress ) نرم افزار وبلاگ نویسی سایت میزبانی شده استفاده می کنیم که وبلاگ نویسان نیز از آن استفاده می کنند.

مراحل

وبلاگ جدید خود را اعلام کنید
وبلاگ جدید خود را اعلام کنید

1) وبلاگ جدید خود را اعلام کنید:  قبل از اینکه حتی مهاجرت کنید، این را در سایت قدیمی خود انجام دهید. شما می توانید یک پست وبلاگ ایجاد کنید تا همه بدانند که قصد دارید به یک سایت جدید منتقل شوید و البته لینک آن را به وبلاگ جدید خود اضافه کنید. همچنین اجازه دهید خوانندگان شما از تاریخ پیش بینی شده ای که مهاجرت می کنید مطلع شوند .

سایت حقوقی میزبانی شده را پیدا کنید
سایت حقوقی میزبانی شده را پیدا کنید

2) سایت حقوقی میزبانی شده را پیدا کنید: نگاهی به سایت میزبانی شده که معیارهای وبلاگ شما را برآورده می کند کنید. سایت های میزبانی شده پرداختی (پولی) که ممکن است بخواهید از آنها مراقبت کنید، کسانی هستند که Fantastico یا Simple Scripts را نصب می کنند تا بتوانید راحت ترین برنامه های محبوب را نصب کنید. همچنین نگاهی به ویژگی های اضافی مانند نام دامنه رایگان و اعتبارات تبلیغاتی رایگان بیاندازید و البته، قیمت و فضای حافظه را مقایسه کنید.

 ثبت نام، پرداخت و نصب وردپرس
ثبت نام، پرداخت و نصب وردپرس

3) ثبت نام، پرداخت و نصب وردپرس: شما باید وردپرس را در سرور جدید خود نصب کنید. با استفاده از نصب کننده هایی مانند Fantastico یا Simple Scripts از پانل کنترل میزبان وب خود استفاده کنید. روی آن کلیک کنید و مراحل نصب وردپرس را دنبال کنید.

Hello World
Hello World

4) پست پیش فرض “Hello World” را در وبلاگ وردپرس خود حذف کنید: برای انجام این کار ابتدا باید به پنل مدیریت وردپرس وارد شوید در www.yoursite.com/wp-admin/ . روی «پست ها» (Posts) از پانل navigation سمت چپ کلیک کنید. روی پیوند «سطل زباله» (trash) بلافاصله زیر پست پیش فرض Hello World کلیک کنید.

ابزار وارد کننده Blogger
ابزار وارد کننده Blogger

5) پست های خود را از Blogger.com با استفاده از ابزار وارد کننده Blogger وارد کنید.

  • ابزارها را از پنل ناوبری سمت چپ انتخاب کنید، وارد کردن و انتخاب بلاگر را از لیست انتخاب کنید.
  • بر روی Install Now در پنجره پنجره کلیک کنید.
  • پلاگین را فعال کنید از شما خواسته خواهد شد تا به حساب Blogger خود دسترسی داشته باشید. هنگامی که دسترسی ارائه شده است، شما را به وردپرس هدایت می کند که در آن شما می توانید نام وبلاگ یا لیست آنها را ببینید اگر تعداد کمی داشته باشید.
  • بر روی دکمه Import Magic در کنار وبلاگ که می خواهید وارد کنید در وردپرس کلیک کنید. مراحل را طبق دستورالعمل کامل کنید.
تنظیمات وبلاگ خود وردپرس خود را تغییر دهید
تنظیمات وبلاگ خود وردپرس خود را تغییر دهید

6) تنظیمات وبلاگ خود وردپرس خود را تغییر دهید: گام نهایی اما مهم این است که این کار را انجام دهیم، که تمام ترافیک را از وبلاگ قدیمی به سمت جدید هدایت می کند. در پنل مدیریت، به تنظیمات بروید و Permalinks را انتخاب کنید. بر روی “ساختار سفارشی” (Custom Structure) کلیک کنید و در کادر نوشتار زیر آنرا وارد کنید. 

year%/%monthnum%/%postname%.html%/

تنظیمات را ذخیره کنید
تنظیمات را ذخیره کنید

7) پس از انجام، تنظیمات را ذخیره کنید.

بلاگر را دوباره به دامنه سفارشی تغییر دهید
بلاگر را دوباره به دامنه سفارشی تغییر دهید

8) بلاگر را دوباره به دامنه سفارشی تغییر دهید: در وبلاگ Blogger خود، دامنه سفارشی را با انتخاب تنظیمات، سپس انتشار دهید و برروی دامنه سفارشی (Custom domain) کلیک کنید. URL خود را وارد کنید و تنظیمات را ذخیره کنید. عدم انجام این مرحله در صورت دسترسی به یک پیام خطا در وبلاگ Blogger منجر خواهد شد؛ خوانندگان به آدرس جدید شما هدایت نمی شوند.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید