درمان شپش با نوشابه چگونه است؟

چگونه شپش را با نوشابه درمان کنیم؟

در این مطلب روش درمان شپش با نوشابه را به شما آموزش می دهیم.

شپش یکی از دو حشره انگلی کوچک بدون بال که روی پوست پستانداران و پرندگان زندگی می کنند. امکان دارد برای درمان شپش شما ناامید شوید یا نخواهید مقدار زیادی هزینه کنید و دنبال درمان خانگی و ارزان می گردید و ممکن است که “درمان شپش با نوشابه ” را نیز شنیده باشید! با ما همراه باشید در ادامه این مطلب خواهیم گفت که آیا می توان با نوشابه شپش را از بین برد؟ برای کسب اطلاعات بیشتر از مطالب مرتبط همچون شپش از چی بدش مییاد؟ و خلاصی از رشک با اسپند بازدید نمایید.

نحوه درمان شپش با نوشابه

شرکت های نوشابه سازی دستور العمل خود را مخفی نگه می دارد تا از آن در برابر رقبا محافظت کند، اما این بدان معنا نیست که ما تصوری کلی از آنچه در آن وجود دارد نداریم. بطور کلی می توان گفت نوشابه حاوی مواد زیر می باشد :

  • شربت با فروکتوز بالا یا شکر برای شیرینی
  • کافئین
  • اسید فسفریک
  • اسید سیتریک
  • رنگ آمیزی کاراملی

جدا کردن حشرات بسیار سخت است. شپش به تارهای مو نزدیک پوست سر بسته شده و برای زنده ماندن به گرمای شما نیاز دارد.

شپش ها را نمی توان جدا کرد و اغلب شامپوها و درمان های مخصوص شپش برای بیرون آوردن آن ها کافی نیستند. در عوض، بسیاری از مردم از شانه های ضد شپش برای از بین بردن آن استفاده می کنند برخی نیز از درمان آن نا امید شد و به سراغ تراشید موهای خود می روند.

نوشابه فاقد مواد مورد نیاز برای از بین بردن پیوند قوی نیش با فولیکول مو است. اگرچه حاوی اسید فسفریک و اسید سیتریک است، اما هرگز ثابت نشده است که آنها به از بین بردن تخم شپش از موها کمک می کنند. همچنین هیچ چیز خاصی در مورد سایر مواد شیمیایی موجود در کوکاکولا وجود ندارد که تضمین کند شپش را از بین می برد. رنگ شکر، کافئین و کارامل هیچ تاثیری بر شپش نخواهد داشت.

اکثر درمان های شیمیایی شپش مانند پرمیترین مناسب اند اما اگر به دنبال روش های طبیعی هستید می توانید از مواد طبیعی مانند رزماری یا روغن بادیا استفاده کنید این روشها مفید اند اما همیشه قطعی نیستند.

مگر اینکه محصولی که استفاده می کنید حاوی نوعی شپش کش قوی باشد. از آنجایی که نوشابه فاقد این مواد است، نمی توان از آن به عنوان یک درمان شپش موثر استفاده کرد. همچنین نیش ها هنوز باید با دست برداشته شوند، در غیر این صورت شپش دوباره باز می گردد.

بیشتر بخوانید: روش خانگی برای از بین بردن شپش

آیا دلایل علمی برای درمان با نوشابه وجود دارد؟

در حالی که ممکن است با داستان هایی در مورد تأثیر نوشابه برای از بین بردن شپش روبرو شوید، شواهد علمی محکمی وجود ندارد که ثابت کند نوشابه شپش را می‌کشد.

اگر راه حل را در اینترنت جستجو کنید، همه منابعی که ظاهر می شوند وبلاگ ها، سازمان های غیر رسمی و شرکت هایی هستند که سعی در بازاریابی یک محصول دارند.

در حالی که محصولاتی مانند شپش کش‌ها سال‌ها مطالعه دارند تا ثابت کنند می‌توانند با شپش مبارزه کنند و آن‌ها را بکشند، نوشابه به سادگی فاقد اعتبار لازم برای درمان مؤثر شپش است. اگر راه حل قابل اعتمادی برای شپش سر می خواهید، محصولی را انتخاب کنید که پشتوانه علمی داشته باشد.

شاید امیدوار بودید که یک بطری نوشابه نجات دهنده (ارزان و مقرون به صرفه) شما باشد، اما به سادگی هیچ مدرکی وجود ندارد که بتواند کارساز باشد.

در واقع، شواهد بیشتری وجود دارد که نشان می‌دهد این کار به جز اینکه موهای شما را بهم می‌ریزد، کاری انجام نمی‌دهد. در عوض، از درمان‌ها و شامپوهای مختلف شپش استفاده کنید.

از آنجایی که محصولات از بین برنده شپش در صورت استفاده نادرست می توانند برای خانواده شما خطرناک باشند، ما همیشه توصیه می کنیم با یک درمانگر مشورت کنید.

برای هر کسی که تا به حال مجبور به رسیدگی به یک مورد شپش شده است یا در حال حاضر با آن سروکار دارد، نمی توان انکار کرد که ناامید کننده است. به عنوان مشکلی که سال‌هاست وجود داشته است، مورد رایج موجودات پوست سر بشریت را برای مدت طولانی‌تری بیش از آنچه انتظار می‌رفت، آزار داده و آزار می‌دهد. اگرچه امروزه فناوری برای مقابله صحیح با شپش بهتر از همیشه است، بسیاری از مردم همچنان سعی می‌کنند به درمان‌های خانگی در دسترس روی بیاورند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.