چگونه ایرپاد را خاموش کنیم (کاهش مصرف باتری ایرپاد)

آنچه که باید بدانید:

  • شما نمی‌ توانید ایرپاد را خاموش کنید، اما می‌ توانید در عمر باتری آن صرفه‌ جویی کنید.
  • وقتی که از ایرپاد استفاده نمی‌ کنید، این دستگاه باتری بسیار کمی مصرف می‌ کند.

در این مقاله، نحوه کاهش مصرف باتری ایرپاد (AirPods) را توضیح می دهیم. این دستورالعمل ها برای ایرپاد های نسل اول، ایرپادها یی با جعبه شارژ بی سیم (نسل دوم) و AirPods Pro اعمال می‌ شود.

شما نمی‌توانید ایرپاد یا جعبه شارژ آن را خاموش کنید

ما می‌ دانیم، شما تنها نیستید. برای بسیاری از مردم این سوال پیش می‌ آید که آیا می‌توانند برای صرفه‌ جویی در مصرف انرژی و حفظ باتری، ایرپاد خود را خاموش کنند یا وقتی که از آن استفاده نمی‌ کنند مصرف آن را کاهش دهند.

شرکت اپل، ایرپاد ها را به گونه‌ای طراحی کرده است که همیشه آماده باشد. تنها کاری که باید انجام دهید باز کردن جعبه یا کیس، بیرون آوردن ایرپاد و گذاشتن آن‌ ها در گوش است و همه چیز به همین سادگی است. برای اتصال به این دستگاه، نیازی به دکمه روشن/خاموش یا ضربه زدن بر تعدادی کلید لمسی بر روی صفحه نیست.

به همین دلیل، اپل راهی برای خاموش کردن این دستگاه تعبیه نکرده است. اگر بتوانید آن‌ها را خاموش کنید، باید قبل از استفاده یکبار دیگر آن‌ها را روشن کنید و ممکن است تنها راه فهمیدن روشن یا خاموش بودن ایرپاد این باشد که آن را در گوش خود قرار دهید.

بنابراین، اپل راهی برای خاموش کردن ایرپاد یا جعبه شارژ آن چه به صورت نرم افزاری و چه به صورت سخت افزاری تعبیه نکرده است. با این وجود، چند نکته برای جلوگیری از پخش صدا و افزایش عمر باتری ایرپاد وجود دارد.

نکته: دکمه تعبیه شده بر روی جعبه شارژ ایرپاد برای روشن یا خاموش کردن آن نیست، اگرچه ممکن است این چنین به نظر آید. این دکمه برای تنظیم مجدد ایرپاد تعبیه شده است. تنها زمانی که می‌ خواهید آن را مجدد تنظیم کنید، این دکمه را فشار دهید.

برای قطع صدا و صرفه‌ جویی در مصرف باتری، ایرپاد را در جعبه شارژ قرار دهید

همانطور که گفته شد، شما نمی‌توانید ایرپاد را خاموش کنید تا از کار کردن آن‌ جلوگیری کنید یا در عمر باتری صرفه‌ جویی کنید. با این حال، اپل ویژگی‌ هایی را در این دستگاه‌ها تعبیه کرده است که به شما امکان می‌ دهد هر دو کار را انجام دهید.

نحوه افزایش عمر باتری ایرپاد

بیشتر افراد برای صرفه‌ جویی در مصرف باتری ایرپاد و حفظ طول عمر آن می‌ خواهند ایرپاد را خاموش کنند. از آنجایی که شما چنین امکانی را ندارید، بهترین راه حل این است که وقتی از آن استفاده نمی‌ کنید دستگاه را درون جعبه شارژ خود قرار دهید. به گفته اپل، وقتی ایرپادها در جعبه شارژ قرار می‌گیرند به صورت خودکار خاموش می‌شوند و از باتری استفاده نمی‌کنند.

در واقع، آن‌ ها خود را با هر توانی که در باتری جعبه شارژ باقی مانده است شارژ می‌ کنند. اگرچه اپل می‌ گوید ایرپاد ها در جعبه شارژ مخصوص خود «خاموش می‌ شوند»، اما ما می‌ دانیم که منظور «توقف کار کردن» است نه «خاموشی کامل».

برای حفظ عمر باتری ایرپاد هر بار از یک ایرپاد استفاده کنید

اگر عمر باتری ایرپاد نگرانی اصلی شما است، با استفاده از یک هدفون در عمر ایرپاد خود صرفه‌ جویی کنید. هدفونی که از آن استفاده نمی‌ کنید را در جعبه شارژ مخصوص قرار دهید تا به طور کامل شارژ شود. این تنها برای وقتی خوب است که می‌ خواهید به کسی زنگ بزنید،‌ در غیراینصورت چه کسی دوست دارد تنها با یک گوش به موسیقی گوش دهد. به هر حال، تحت شرایط خاص می‌ توانید این کار را انجام دهید.

نکته: اگر می‌خواهید ایرپادهای خود را به دلیل نگرانی در مورد سلامت باتری خاموش کنید، نگران نباشید. حتی اگر ایرپاد شما در جعبه باشد، همیشه شارژ نمی‌ شود. هنگامی که باتری‌ها به طور کامل شارژ شوند، جعبه شارژ مخصوص به صورت خودکار اتصال برق را قطع می‌کند.

چگونه از کارکرد ایرپادها در زمانی که در گوش شما نیستند جلوگیری کنید

دلیل دیگری که ممکن است بخواهید ایرپاد را خاموش کنید این است که هنگامی که در گوش شما نیستند، موسیقی پخش نکنند. خوشبختانه، نیازی به نگرانی نیست. ایرپادها حاوی تشخیص خودکار گوش هستند؛ تنظیماتی که به دستگاه این امکان را می‌دهد که وقتی هدفون داخل گوش قرار می‌ گیرد موسقی را پخش کند.

به همین دلیل وقتی ایرپاد را از گوش خود خارج می‌ کنید، پخش موسیقی خود به خود متوقف می‌شود. هیچ نگرانی در مورد پخش آهنگ هنگامی که در جیب شما هستند، وجود ندارد.

نکته: اگر تنظیمات ایرپاد را در iOS یا مک به خوبی جستجو کنید، متوجه می‌شوید که گزینه‌ای تحت عنوان Off وجود دارد (در تنظیمات > بلوتوث > ایرپاد > روی ایرپاد دوبار ضربه بزنید). این کار باعث خاموش شدن ایرپاد نمی‌ شود، بلکه مشخص می‌ کند که وقتی دو بار روی ایرپاد ضربه بزنید چه اتفاقی رخ خواهد داد. اگر این گزینه را انتخاب کنید، این ویژگی خاموش می‌ شود و با ضربه زدن روی دستگاه هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد. این گزینه امکان خاموش کردن خود ایرپاد را به شما نمی‌ دهد.

همچنین بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.