بررسی و آشنایی با طرز استفاده از شیشه شیر دکتر براون

شیشه شیر از موارد ضروری و کاربردی در سیسمونی نوزاد می باشد و باید قبل از به دنیا آمدن نوزاد، نسبت به خرید آن اقدام شود. شیشه شیرها به این دلیل که با دهان و دندان کودک کاملا در ارتباط هستند، انتخاب آن نیز نیاز به حساسیت بالایی دارد. این حساسیت ایجاب می کند که در راستای حفظ سلامت کودک، شیشه شیر با کیفیت خریداری شود.

شیشه شیر دکتر براون، یک محصول با کیفیت در سرتاسر جهان می باشد که از خرید آن هرگز پشیمان نخواهید شد. برای آشنایی بیشتر شما عزیزان، در ادامه ی مطلب به بررسی و آشنایی کامل با طرز استفاده از  شیشه شیر دکتر براون پرداخته  شده است.

 

دلایل مقبولیت و ویژگی های شیشه شیر  دکتر براون در سراسر دنیا

شرکت های متعددی دست به تولید شیشه شیر می زنند و چندان محصولات با کیفیت را به مردم عرضه نمی کنند، همین امر می تواند دلیلی برای گمنامی شرکت های تولیدی باشد. شیشه شیر های دکتر براون یک شیشه شیر شناخته شده در جهان می باشد که این شهرت را به واسطه ی کیفیت بالایش در محصولات تولیدی خود پیدا کرده است.

این کیفیت و طراحی مناسب در کنار ویژگی های بی نظیر،  شیشه شیر دکتر براون را به یک برند نام آشنا تبدیل کرده است که برخی از مهم ترین ویژگی های آن عبارتند از:

 

داشتن سیستم تخلیه هوا

نوزادان پس از استفاده از شیشه شیر دچار نفخ می شوند و این به دلیل وارد شدن هوا به درون معده آن ها، در زمان استفاده از شیشه شیر است. شیشه شیر دکتر براون به سیستم تخلیه هوای نی دار مجهز است که اجازه نمی دهد هوا وارد معده کودک شود و از نفخ نوزاد جلوگیری می کند.

 

محافظت از خواص شیر

شیر مهم ترین تغذیه برای نوزاد است و باید تمام ریز مغذی های موجود در آن، به بدن نوزاد برسد. شیشه شیر دکتر براون از موادی ساخته شده است که این مواد را به خود جذب نمی کند و همه ویتامین و مواد موجود در شیر به نوزاد منتقل می شود. در شیشه شیرهای معمولی این امر چندان رعایت نمی شود.

 

طراحی سر شیشه شیر شبیه به سینه مادر

معمولا برخی از نوزادان پس از استفاده از شیشه شیر، از سینه مادر تغذیه نمی کنند و این یک معضل بزرگ برای خانواده و نوزاد می باشد. سر شیشه شیر دکتر براون،  به گونه ای طراحی شده است که با سینه مادر فرقی ندارد و نوزاد متوجه تفاوت میان آن دو نخواهد شد که همین امر سبب می شود، نوزاد تغذیه خود را به راحتی از  سینه مادر دریافت کند.

 

عدم استفاده از مواد مضر در ساخت شیشه شیر دکتر براون

شیشه شیر دکتر براون بسیار باکیفیت می باشد و در  بین مادران خواستگاه ویژه ای دارد. این کیفیت را به واسطه استفاده نکردن از مواد مضری چون BPA و   PVC دارا می باشد، این در حالیست که شرکت های پیش افتاده این مواد را شیشه شیرهای تولیدی خود به کار می برند.

انتخاب نادرست شیشه شیر ممکن است به کودک و نوزاد شما آسیب برساند پس در انتخاب آن نهایت حساسیت را به خرج دهید.

 

تفاوت اصلی میان شیشه شیر دکتر براون با شیشه شیرهای معمولی

یکی از مواردی که ممکن است بارها از زبان خانواده ها و مادرانی که به تازگی صاحب فرزند شده اند  بشنویم،  داشتن نفخ و مشکلات گوارشی نوزاد است. معمولا خانواده ها برای رفع این مشکل راه های زیادی را امتحان می کنند، اما به دلیل نداشتن آگاهی از شیشه شیر غافل می شوند در حالیکه معمولا شیشه شیرها یک عامل اصلی در ایجاد این مشکل هستند.

شیشه شیرهای دکتر براون به دلیل مجهز بودن به نی تخلیه هوا و همچنین طراحی مناسب سر شیشه شیر، از ورود هوا به داخل معده کودک جلوگیری می کند که این امر مانع از ایجاد نفخ می شود. این در حالیست که شیشه شیرهای دیگر به این موارد مجهز نیستند و می توانند سبب نفخ و مشکلات گوارشی در نوزاد شوند که در نتیجه آن بی قراری و بی خوابی را برای کودک به وجود می آورد.

بنابراین در میان انواع شیشه شیر ها بهترین و ایده آل ترین آن، برند دکتر براون بوده که از کیفیت و ویژگی های خارق العاده ای برخوردار است که می تواند سلامت کودک شما را به میزان قابل توجه ای افزایش دهد.

 

طرز استفاده صحیح از شیشه شیر دکتر براون

استفاده از شیشه شیرهای دکتر براون دشوار نیست و به راحتی قابل استفاده می باشند. تنها داشتن میله ی موجود در آن از تفاوت های ظاهری میان شیشه شیرهای دکتر براون با دیگر شیشه شیرهاست که با چشم قابل تشخیص می باشد. ممکن است این تفاوت ظاهری افراد را در نحوه ی استفاده از آن دچار تردید کند که در همین راستا، در ادامه طرز استفاده از آن توضیح داده شده است.

  1. در ابتدا شیشه شیر را توسط برس مخصوص شیشه شیر می شوییم تا تمیز و عاری از هر گونه آلودگی شود.
  2. در مرحله ی بعدی سر شیشه شیر را بر روی قسمت دایره ای تو خالی قرار می دهیم.
  3. در مرحله ی سوم نی یا همان لوله را به یک قسمت دایره ای که معمولا همرنگ خود نی است، وصل می کنیم.
  4. در نهایت نی را به سر شیشه شیر متصل می کنیم .شیشه شیر آماده ی استفاده می باشد.

شیشه شیر دکتر براون

آیا استفاده از شیشه شیر دکتر براون ضروری می باشد؟

ضرورت و نیاز توسط خود افراد مشخص می شود، اما باید گفت که با توجه به حساس بودن بدن نوزاد بهتر است وسایل آن کاملا بهداشتی و بدون مواد مضر باشد. شیشه شیرهای دکتر براون این اطمینان خاطر را به والدین خواهند داد، که در مقابل هزینه ای که انجام می دهند سلامت فرزندشان تضمین می شود.

می توان نوزاد را با شیشه شیرهای معمولی نیز بزرگ کرد، اما ممکن است با ایجاد مشکلات گوارشی هم نوزاد و هم والدین  به دردسر بیافتند. در کنار این موضوع کیفیت مواد به کار رفته در ساختار شیشه شیرهای معمولی در مقابل شیشه شیرهای دکتر براون چندان قابل مقایسه نیست و این ممکن است، سلامت کودک را به خطر بیاندازد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.