نحوه باکلاس راه رفتن (نکاتی برای اموزش باکلاس راه رفتن)

چگونه باکلاس راه برویم

راه رفتن با ظرافت نیاز به تمرین دارد، اما می توانید با رعایت چند مرحله ساده این کار را انجام دهید. در این مقاله نحوه باکلاس راه رفتن را به شما آموزش می دهیم.

بسیاری از مردم راه رفتن را بدون فکر کردن در مورد فرم مناسب راه رفتن آغاز می کنند. اما حالت بدن، حرکت پا، گام برداشتن و استفاده از حرکت بازو تفاوت زیادی در سرعت راه رفتن و توانایی راه رفتن پرانرژی شما ایجاد می کند. یادگیری استفاده از وضعیت مناسب راه رفتن به شما کمک می کند تا عمیق تر نفس بکشید، شانه ها و گردن خود را شل کنید و از درد کمر و لگن جلوگیری کنید. با استفاده از حرکت دست و پای راست، خود را با قدرت و بدون تلاش تلف شده جلو می برید. چه در پیاده رو، چه در مسیر، چه در تردمیل راه بروید، از همان تکنیک راه رفتن استفاده خواهید کرد. در این پست نحوه باکلاس راه رفتن به شما ارائه می شود، با ما همراه باشید.

چگونه با وضعیت بدنی مناسب و باکلاس راه برویم

منظور از باکلاس راه رفتن] درست و صحیح گام برداشتن است. با رعایت چند نکته ساده اما اصولی به شما طرز باکلاس راه رفتن را آموزش می دهیم. بسیاری از ما به راه رفتن یا درست راه رفتن فکر نمی کنیم. اما دانستن نحوه درست راه رفتن با تکنیک مناسب و وضعیت بدنی مناسب می تواند به شما کمک کند:

 • استخوان ها و مفاصل خود را به درستی تراز کنید.
 • سایش و پارگی مفاصل، ماهیچه ها و رباط ها را کاهش دهید.
 • از درد کمر، لگن، گردن و پا جلوگیری می کند.
 • کاهش درد و خستگی عضلات
 • کاهش خطر آسیب دیدگی
 • افزایش اعتماد به نفس

نکاتی برای باکلاس راه رفتن

راه رفتن فعالیتی است که تمام بدن شما را درگیر می کند. برای درک کامل نحوه راه رفتن صحیح، به تمرکز بر روی هر قسمت از بدن، از سر تا پا کمک می کند.

1. سر خود را بالا نگه دارید

مهمترین اصل در آموزش نحوه باکلاس راه رفتن درست نگاه داشتن سر است. هنگام راه رفتن تمرکز خود را روی ایستادن بلند با چانه موازی با زمین و گوش های شما روی شانه قرار دهید.

تصور کنید که سر شما به آرامی توسط یک تار نامرئی که به سقف متصل شده است بالا کشیده شود. این ممکن است به شما در جلوگیری از افتادن سر در قفسه سینه در حین راه رفتن کمک کند.

چشم و نگاه خود را به جلو نگه دارید. هنگام راه رفتن روی ناحیه ای حدود 10 تا 20 فوت جلوتر از خود تمرکز کنید.

2. پشت خود را بلند کنید

هنگام راه رفتن روی کشیدن ستون فقرات خود تمرکز کنید. سعی کنید از خم شدن، قوز کردن یا خم شدن به جلو که باعث ایجاد فشار بر عضلات پشت شما می شود، خودداری کنید.

3. شانه های خود را پایین و عقب نگه دارید

شانه های شما نیز نقش کلیدی در وضعیت و تکنیک راه رفتن شما ایفا می کنند. اگر شانه های شما کشیده یا قوز کرده به جلو باشد، می تواند ماهیچه ها و مفاصل شانه ها، گردن و قسمت بالای کمر را تحت فشار قرار دهد.

برای اطمینان از همسویی صحیح شانه ها هنگام راه رفتن، موارد زیر را انجام دهید:

 • شانه های خود را با یک حرکت شانه بالا بیاورید، سپس بگذارید آن ها بیفتند و استراحت کنند. استفاده از شانه به رفع سفتی یا تنش کمک می کند و شانه ها را در موقعیت طبیعی قرار می دهد که به شما امکان می دهد به راحتی دستان خود را حرکت دهید.
 • سعی کنید شانه های خود را شل و آرام نگه دارید، نه به سمت گوش خود کشیده و نه به جلو خم شوید. شما می توانید شانه های خود را گاه به گاه در حال راه رفتن انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که شانه های خود را آرام و در موقعیت مناسب نگه داشته اید.

4. ماهیچه های اصلی خود را درگیر کنید

ماهیچه های اصلی شما نیز هنگام راه رفتن نقش مهمی ایفا می کنند و به شما کمک می کند راحت تر حرکت کنید.

با برداشتن هر قدم، بر کشیدن و درگیر شدن ماهیچه های اصلی خود با کشیدن ناف به سمت ستون فقرات تمرکز کنید. این می تواند به شما در حفظ تعادل و ثبات کمک کند. همچنین می تواند استرس و فشار بر پشت را هنگام راه رفتن برطرف کند.

5. بازوهای خود را بچرخانید

هنگام راه رفتن، دستان خود را به آرامی در دو طرف خود به جلو و عقب بچرخانید. اطمینان حاصل کنید که دستان خود را از شانه های خود بچرخانید، نه از آرنج.

6. دستان خود را روی بدن خود نچرخانید.

دستان خود را زیاد بالا نکشید آن ها را در قسمت میانی خود نگه دارید، نه در اطراف قفسه سینه.

7. قدم از پاشنه تا پا

راه رفتن ثابت پاشنه پا را حفظ کنید. این شامل ضربه زدن به زمین با پاشنه پا، سپس چرخاندن از طریق پاشنه به سمت انگشت پا و فشار دادن انگشت از پله به بیرون است. از قدم های کف صاف یا ضربه زدن به انگشتان پا به زمین خودداری کنید.

هنگام راه رفتن باکلاس چه کارهایی نباید کرد

برای جلوگیری از آسیب دیدگی یا ساییدگی زیاد ماهیچه ها و مفاصل ، سعی کنید از عادات زیر اجتناب کنید.

به پایین نگاه نکنید: نگاه کردن مکرر به پاها یا تلفن می تواند فشار بی مورد به گردن شما وارد کند.

گام های بلند بردارید: قدرت شما از هل دادن پای عقب شما ناشی می شود. یک منبع مورد اعتماد نشان داده است که انجام بیش از حد می تواند فشار زیادی بر مفاصل ساق پا وارد کند.

باسن خود را نچرخانید: در حین راه رفتن باسن شما باید تا حد ممکن یکنواخت بماند.

خسته نباشید: برای جلوگیری از فشار پشت و شانه، هنگام راه رفتن یا ایستادن، شانه های خود را پایین و عقب نگه دارید و بر کشیده نگه داشتن ستون فقرات تمرکز کنید.

با کفش های اشتباه راه نروید: اگر قرار است بیش از چند دقیقه پیاده روی کنید، حتماً کفش هایی بپوشید که راحت جا بیفتد، قوس و پاشنه خوبی داشته باشد و به خوبی محافظت شود تا ضربه پای شما به زمین را جذب کند.

راه رفتن صحیح و باکلاس چه مزایایی دارد؟

از وضعیت بدنی مناسب و تکنیک خوب راه رفتن باکلاس، مزایای فیزیکی و روحی متعددی وجود دارد. این مزایا عبارتند از:

ماهیچه ها و مفاصل بدون درد

راه رفتن باکلاس و صحیح می تواند به شما در جلوگیری از فشار و فشار غیر ضروری بر روی ماهیچه ها، رباط ها و مفاصل در سراسر بدن شما کمک کند.

انرژی بیشتر

راه رفتن با وضعیت بد بدن کارآمد نیست. این می تواند ماهیچه های شما را سریعتر فرسوده کند، در حالی که راه رفتن با فرم خوب می تواند انرژی شما را حفظ کند.

سلامت ریه بهتر است

راه رفتن بلند با شانه ها به عقب به ریه های شما اجازه می دهد تا کاملاً بزرگ شوند و تنفس را آسان تر و کارآمدتر می کند.

گردش خون بهبود یافته است

هنگامی که بدن شما به درستی تراز شده و به درستی حرکت می کند، گردش خون شما را در تمام نقاط بدن راحت تر می کند.

بهبود هضم غذا

هنگامی که اندام های داخلی شما فشرده نشده و جریان خون سالم در دستگاه گوارش شما وجود داشته باشد، بدن شما بهتر هضم می کند.

قدرت ماهیچه ای

بیشتر عضلات شکمی شما از راه رفتن بلند و درگیر شدن مناسب سود می برند.

سردردهای تنشی کمتر

اگر با سر خود به سمت بالا راه بروید و به جلو خم نشوید، می تواند به کاهش فشار گردن کمک کند، که ممکن است منجر به سردردهای تنشی کمتری شود.

تعادل بهتر

وقتی با وضعیت صحیح راه می روید، ممکن است به بهبود تعادل شما کمک کرده و کمتر مستعد زمین خوردن شوید.

نتیجه نهایی

 • رعایت نکات مربوط به نحوه باکلاس راه رفتن علاوه براینکه باعث می شود احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید فواید دیگری نیز دارد. پیاده روی صحیح و به اصطلاح شیک و باکلاس با تکنیک و وضعیت مناسب فواید زیادی دارد. این می تواند استرس و فشار غیر ضروری بر عضلات و مفاصل شما را کاهش دهد، از کمردرد و دردهای ماهیچه ای جلوگیری کند، خطر آسیب دیدگی و موارد دیگر را کاهش دهد.
 • پیاده روی با وضعیت صحیح راه رفتن کار سختی نیست، اما ممکن است به تمرین نیاز داشته باشد. برخی از نکات کلیدی شامل راه رفتن بلند، بالا نگه داشتن سر، شانه های شل و عقب و سفت شدن هسته است.
 • اگر در راه رفتن خود مشکلی دارید یا از نحوه راه رفتن با وضعیت صحیح مطمئن نیستید، حتماً با پزشک یا فیزیوتراپ خود در مورد راه هایی برای بهبود تکنیک راه رفتن خود صحبت کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.