شرایط مهاجرت به کشور کانادا

مهاجرت به کانادا یکی از محبوبترین مهاجرت­هاست و سالانه هزاران نفر برای مهاجرت به این کشور و گرفتن اقامت تلاش میکنند. از طرفی این کشور یکی از مهمترین کشورها برای انتخاب ایرانیان برای مهاجرت به حساب می­آید. پس آشنایی با روش‌ها و طریقه‌ها برای مهاجرت از اهمیت بالایی برخوردار است.

مهاجرت به کانادا

امروزه همه­ی افراد سعی دارند تا موقعیت شغلی و علمی خود را ارتقا داده و موقعیت خود را بهبود ببخشند. به همین علت اکثرا برای رسیدن به موقعیت بهتر و بالاتر مهاجرت به کانادا را انتخاب میکنند. کشور کانادا به علت برتر بودن از نظر تحصیلی، شغلی، رفاهی و … همیشه یکی از گزینه­های مناسب برای انتخاب مقصد برای مهاجران بوده است. تورنتو بعنوان پایتخت چند فرهنگی جهان شناخته شده است. همچنین نیمی از جمعیت آن را مهاجرین تشکیل داده­اند. در ایران نیز کسانی که به دنبال یک زندگی بهتر و شرایط بهتر برای زندگی خود هستند، کانادا را مکانی مناسب برای مهاجرت‌های کاری و یا حتی تحصیلی میدانند.

راه‌های مختلف جهت اخذ اقامت کانادا

  1. مهاجرت شغلی
  2. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
  3. مهاجرت تحصیلی
  4. مهاجرت بواسطه­ی ازدواج
  5. 5پناهندگی

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در این کشور یکی از معمول‌ترین روش­های مهاجرت است. باید توجه داشت که سرمایه گذاری در کانادا بسیار ریسک پذیر و زمان­بر است. میزان سرمایه، توانایی مالی و رزومه آنها و زمان مناسب برای سرمایه گذاری در این نوع مهاجرت، از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین مهاجرت با روش سرمایه گذاری در ایالت­های مختلف کانادا، شرایط خاص خود را دارد.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج در گذشته افراد با ازدواج صوری و غیرواقعی خود را به کشور کانادا میرساندند و ویزای اقامت میگرفتند. اکنون مهاجرت با این روش سخت شده است. لذا افرادی که قصد دارند از طریق ازدواج مهاجرت کنند، باید واقعا قصد ازدواج داشته و مدارک لازم و کافی را ارائه نمایند. به شما توصیه میکنم که اگر قصد ازدواج واقعی را دارید از این طریق دست به کار شوید. در این صورت با ردی ویزا روبرو خواهید شد. یکی از اصلی­ترین­های این مدارک، مدرکی است که اثبات کند که علاوه بر مخارج زندگی فردی خود میتواند مخارج شخص دیگری را نیز برای زندگی فراهم کند و فرد باید درآمد خالص خود را نشان دهد.

مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تولد

مهاجرت از طریق تولد یکی دیگر از روش­های مهاجرت است. در این روش فرد حتما باید در خاک کانادا متولد شده باشد و به محل تولد پدر و مادر او توجه نمی‌کنند. او را بعنوان یک شهروند کانادایی قبول می‌کنند. در این صورت ویزا و حق اقامت در کشور کانادا به او اعطا میشود. نکته مهم این است که فرزند تا قبل از سن 18 سالگی نمیتواند اقامت پدر و مادر را برای زندگی در این کشور بگیرد و بعد از سن 18 سالگی میتواند بعنوان اسپانسرشیب برای والدین درخواست ویزا نماید.

کانادا بهترین کشور برای مهاجرت

مهاجرت کاری به کانادا در واقع یکی از بهترین ویزاهای دنیا و به همان نسبت یکی از سخترین ویزاها میباشد. کانادا با توجه به اقتصاد قوی و زبان رسمی انگلیسی یکی از بهترین گزینه­ها برای انتخاب این نوع از مهاجرت میباشد. این نوع ویزا در اواخر سال 2017 با بکارگیری متد و روش­هایی مناسب، شرایط بهتری را برای ورود از طریق این روش فراهم کرده است.

کانادا بهترین کشور برای مهاجرت

تحصیل در کانادا

با توجه به دشواری­ها و سختی­هایی که در راه گرفتن ویزا از طریق کار وجود دارد عده­ی زیادی از مردم گزینه­ی تحصیل را برای اقامت در این کشور انتخاب می‌کنند و از این طریق خود را به کانادا رسانده وئ اقامت میگزینند. تحصیل در کانادا نسبت به سایر کشورهای همسطح خود و همچنین در مقایسه با کشورهایی همانند استرالیا آمریکا و یا حتی نیوزلند از هزینه­ی تحصیلی کمتری برخوردار است.

به همین علت در زمره­ی بهترین انتخاب برای تحصیل میباشد. حتی در مقایسه با کشورهای اروپایی نیز دارای هزینه­های مقرون به­صرفه­تری میباشد. با توجه به سیاست­های موجود در این کشور در حال حاضر یکی از بهترین روش­های موجود برای مهاجرت میباشد.

هزینه­ی تحصیل در  دانشگاه­های کانادا نسبت به اینکه در چه مقطعی تحصیل میکنید متفاوت است و مبلغی بین 14000 دلار تا 50000 دلار میباشد. نرخ بیکاری در کانادا پایین است. باید به این نکته نیز توجه داشت که اگر دانشجویان بعد از اخذ مدرک،در کانادا کاری را پیدا نکنند باید پس از انقضای مدرک خاک این کشور را ترک کنند. برای حل این موضوع میتوانید در دانشگاه­هایی تحصیل کنید که دارای مدرک ملی معتبرتر بوده و مشغل پیدا نکردن کار نداشته باشید و کار خود را تضمین کنید.

با توجه به این موضوع که تحصیل در کانادا رایگان نیست، می‌توانید در کنار تحصیل در داخل دانشگاه و یا خارج از دانشگاه بصورت پاره وقت مشغول به کار شوند تا مشکل مالی در زندگی در این کشور را نداشته باشند. البته لازم به ذکر است که کار در دانشگاه نیاز به مجوز ندارد اما کارهای بیرون از محوطه دانشگاه به مجوز نیاز دارد.

 

کلام آخر

مهاجرت به کانادا از راه­های گوناگونی امکان پذیر میباشد که در بالا به توضیح برخی از آنها پرداخته ایم. این کشور در حال حاضر یکی از بهترین‌ها برای انتخاب مهاجرت است. پس اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید عاقلانه است بهترین راه ممکن را برای مهاجرت انتخاب کنید. موسسه میرداماد کوشیده­ است که سوالات شما را در حوزه­­ی مهاجرت به کانادا پاسخگو باشد. علاقه مندان به تحصیل در کانادا میتوانند برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با موسسه میرداماد تماس بگیرند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.