نحوه رفتار با همسر در جمع باید چگونه باشد ؟

رفتار با همسر در جمع

برخی افراد ممکن است خواسته یا ناخواسته در جمع خانوادگی و یا دوستان رفتار های ناشایستی با همسر خود داشته باشند که باعث ناراحتی او شود. اما در جمع چگونه با همسر خود رفتار کنیم؟ برای خواندن این مطالب در این پست با ما همراه باشید.

موارد و رفتارهایی وجود دارد که یک همسر خوب در جمع های خانوادگی یا دوستانه و در حضور دیگران نباید انجام دهد. ممکن است برخی موارد در خلوت و تنهایی شما و همسرتان مشکلی نباشد اما این رفتار ها در ملاعام و حضور جمع کار درستی نخواهد بود و باید احترام همسر را حفظ کرد. اما در جمع چگونه با همسر خود رفتار کنیم؟ و یا در جمع چه رفتارهایی را نیابد با همسر خود داشته باشیم؟

در یک رابطه احساسی سالم همانطوری که شوهر باید به همسر احترام بگذارد، خانم نیز باید به شوهر خود احترام بگذارد. رابطه سالم رابطه ای است که نیاز به احترام متقابل دارد و این یک نیاز اساسی برای حفظ رابطه است. در ادامه این مطلب 7 رفتار غیر قابل قبول را که نباید در جمع با همسر خود داشته باشید را برایتان شرح می دهیم.

7 رفتار غیر قابل قبول را که نباید درجمع با همسر خود داشته باشید

1. به همسر خود بی احترامی نکنید

دانستن این که چگونه باید با همسر خود در مکان عمومی رفتار کنید، برای او و شما بسیار مهم است. احترام اولین کاری است که شما باید به عنوان یک همسر به خوبی انجام دهید. نحوه برخورد شما با همسر و احترام گذاشتن به او در ملاء عام آینه ای است از آن چه شما در مورد او دقیقاً فکر می کنید. رفتار با وقار در خارج از منزل بهترین راه برای نشان دادن این است که او مهم ترین فرد در زندگی شما خواهد بود که هرگز به او آسیب نخواهید رساند.

2. بین حرف همسرتان نپرید و صحبت او را قطع نکنید

اگر همسرتان در میان جمعی در حال صحبت کردن می باشد، برای کامل کردن صحبت های او در میان حرفش نپرید و اجازه دهید حرف های او به پایان برسد و سپس شما حرف های خود را برای تکمیل کردن صحبت های همسرتان بگویید.

برخی از زوج ها به دلیل شناخت کافی که از یکدیگر دارند، می توانند حرف های هم را کامل کنند. به همین دلیل این موضوع ممکن است در جمع نیز اتفاق بیفتد که ممکن است در آن لحظه حس خوبی را به همسر شما ندهد، بنابراین در جمع حتما حواستان باشد که در میان صحبت های همسر خود نپرید.

بیشتر بخوانید : یک رابطه شاد با همسر 

3. در جمع خانوادگی به همسر خود اهمیت دهید و او را نادیده نگیرید

برخی از زوج ها با دیدن خانواده خود، همه توجه شان را برای پدر و مادر خود می گذارند و در آن لحظه اهمیت زیادی به همسر خود نداده و او را نادیده می گیرند که در این صورت حس بدی را به همسر خود انتقال می دهند که باعث بروز مشکلات زیادی در زندگی زناشویی می شود.

بی توجهی به همسر شاید از نظر خیلی از افراد ساده و بی اهمیت باشد، اما اهمیت دادن به همسر در جمع خانوادگی بسیار مهم است و حتما آن را رعایت کنید تا همسرتان همیشه خوشحال و برای داشتن شما افتخار کند.

4. از شوخی ها و رفتار های آزار دهنده بپرهیزید

ممکن است برخی از افراد در خلوت و تنهایی خود شوخی هایی با یکدیگر داشته باشند که در آن لحظه باعث ناراحتی هم نشوند، اما همان شوخی در جمع باعث آزرده خاطری طرف مقابل می شود. اگر در یک جمعی با همسر خود شوخی کردید و ناراحتی او را دیدید و متوجه شدید، در میان همان جمع از او معذرت خواهی کنید.

همانطور که می دانید برخی شوخی ها در بین زوج ها وجود دارد که تنها برای خلوت آن ها می باشد و ناراحت کننده نمی باشد، اما اکر همین شوخی ها در جمع دیده شود، باعث ناراحتی طرف مقابل شده و نسبت به دیگر رفتار های همسر خود نیز حساس می شود.

بنابراین حتما در میان جمع رفتار محترمانه ای با همسر خود داشته باشید. باید تفاوت بین دوستی و رابطه عاشقانه را کامل درک کنید .

5. از مقایسه کردن همسر خود با دیگران خودداری کنید

یکی دیگر از کارهایی که نباید در جمع انجام دهید، مقایسه کردن همسر خود با دیگران می باشد.

مقایسه کردن همسر خود با دیگران باعث تحقیر او در میان جمع می شود و به او حس بی ارزش بودن را می دهد. بنابراین از مقایسه کردن رفتار و اندام و خصوصیات شخصی همسر خود با دیگران بپرهیزد و هیچ گاه این کار را نه تنها در میان جمع بلکه در تنهایی خودتان نیز انجام ندهید.

6. با همسر خود رفتار مناسب داشته باشید و او را تحت فشار قرار ندهید

موضوع بعدی که باید آن را در نظر داشته باشید مربوط به تحت فشار گذاشتن همسرتان است. گاهی اوقات همسر شما در بین جمع اظهار می کند که می خواهد کاری را انجام دهد، در این بین اگر شما مخالفت خود را به صورت آشکار بیان کنید، برای همسرتان دو راه بیشتر باقی نمی گذارید. او یا باید بر روی حرف خود پافشاری کند که در این صورت خودخواه جلوه می کند و یا باید حرف شما را بپذیرد که در این صورت فردی ضعیف و اگر مرد باشد، فردی زن ذلیل خوانده می شود.

طبق تجربه ثابت شده است که در خصوص رفتار درست با همسر در چنین شرایطی فرد معمولا ترجیح می دهد تا شخصیت خودش را حفظ کند، بنابراین با برخورد نامناسب و تحت فشار قرار دادن او، نه تنها باعث ایجاد ناراحتی در او می شوید بلکه باعث می شوید تا خودتان نیز در همان جمع مورد تحقیر قرار بگیرید.

بیشتر بخوانید: روش داشتن رابطه استوار 

7. در میان جمع خانوادگی همسرتان نسبت به او بی اهمیت نباشید

مهم ترین جمعی که زوج ها در آن حضور دارند و باید رفتار های مناسب با یکدیگر داشته باشند، جمع خانواده هایشان می باشد. در میان جمع خانوادگی همسرتان به گونه ای رفتار کنید تا همسرتان به انتخابی که داشته است افتخار کند و در نزد خانواده خود سربلند باشد. بنابراین نکات مهم رفتار مناسب را در میان جمع خانوادگی همسر خود رعایت کنید تا باعث خجالت زدگی او نشوید.

شاید در نگاه اول این موضوع بسیار ساده باشد، اما در نهایت و در مقوله روانشناسی رفتار با شوهر،  عدم رعایت این موضوع منجر به مشکلات بسیار زیادی از قبیل شکاف و جدایی بین خانواده ها، از بین رفتن حرمت ها، ناراحتی های همسرتان به دلیل قرار گرفتن بر سر دو راهی همسر و خانواده و…خواهد شد. بنابراین بهترین کار آن است که سعی کنید تا تحت هر شرایطی و با داشتن سیاست های رفتاری و کلامی از بروز اختلاف جلوگیری کنید.

 

در پایان

داشتن رفتار مناسب و رعایت برخی نکات، یکی از مهارت های بزرگ می باشد که زوج ها باید این مهارت را داشته باشند.

با رعایت چند نکته ساده احترام بین دو طرف به وجود می آید و در نهایت زندگی آرام و زیبایی خواهند داشت، همچنین عشق و علاقه آن نسبت به یکدیگر افزایش می یابد و به انتخاب خود افتخار می کنند.

احترام بین زوج ها به تربیت فرزندان نیز کمک بزرگی می کند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.