آموزش نصب فونت بر روی ویندوز ۷و۸

انواع مختلف فونت به شما اجازه می دهد خلاقیت و سبک خاص خود را داشته باشید. یک سری از فونت ها به صورت پیش فض در سیستم شما وجود دارند و بلافاصله پس از نصب ویندوز قابل دسترسی هستند اما ممکن است بخواهید برخی فونت های دلخواه خود را به ویندوز 7و8 اضافه کنید برای این کار می توانید فونت هایی که با سلیقه شما مطابقت دارند اما در ویندوز شما وجود ندارند را دانلود و بارگیری کرده و روی ویندوز خود نصب کنید.

نصب فونت بر روی ویندوز 7 و 8 به راحتی امکان پذیر است. کافی است چند مرحله ساده را دنبال کنید. در این پست آموزش نصب فونت بر روی ویندوز 7و 8را به شما آموزش می دهیم.

آموزش اضافه کردن فونت به ویندوز 7 و 8

آموزش نصب فونت بر روی ویندوز 7 و 8: سایت نصب فونت
آموزش نصب فونت بر روی ویندوز 7 و 8

1) فونت مورد نظر را پیدا کنید. شما می توانید فونت های مورد نظرتان را به صورت رایگان و یا با پرداخت هزینه در سایت های مختلف پیدا کنید. سایت های متعددی وجود دارند که فونت های رایگان و متن باز را ارائه می دهند که نیازی به ثبت نام یا برنامه های اضافی ندارند. برخی از سایت های محبوب تر برای دانلود فونت عبارتند ازdafont ,Google Fonts ,Font Squirrel , 1001 Fonts, and fonts.com.

آموزش نصب فونت بر روی ویندوز 7 و 8
فایل را از حالت فشرده خارج کنید

2) فونت انتخابی خود را دانلود کنید. فونت مورد نظر خود را از یک سایت معتبر دانلود کنید، زیرا فایل های فونت ممکن است حاوی ویروس باشند. فایل های فونت بیشتر در فرمت ZIP دانلود می شوند. فایل را در جایی از رایانه خود ذخیره کنید که به راحتی بتوانید به آن دسترسی داشته باشید مانند دسکتاپ.

آموزش نصب فونت بر روی ویندوز 7 و 8: فایل فونت را از حالت فشرده خارج کنید

3) فایل فونت را از حالت فشرده خارج کنید. فایل ZIP شامل فونت هایی است که می تواند بر روی رایانه شما نصب شود. فرمت های فایل معمولا بصورت ttf، .ttc. و otf. هستند.

آموزش نصب فونت بر روی ویندوز 7 و 8
کپی کردن فونت بر روی ویندوز 7 و 8

4) به مسیر C: \ Windows \ Fonts یا هر محل دیگری که فایل فونت را دانلود نموده اید بروید. با استفاده از Windows Explorer، به پوشه Fonts در پوشه Windows در هارد دیسک خود بروید. شما باید یک لیست از فایل ها را برای فونت هایی که قبلا نصب شده مشاهده کنید.

5) فایل فونت جدید را بکشید و در پوشه Fonts بیندازید. با کشیدن و رها کردن فونت در پوشه Font به صورت خودکار فونت مورد نظر نصب می شود.

  • پوشه Font در مسیر Start/Control Panel/Fonts قابل دسترسی است.
  • شما همچنین می توانید فونت ها را با دو بار کلیک کردن بر روی فایل فونت نصب کنید. 

با دنبال کردن آموزش نصب فونت بر روی ویندوز 7و8 که آن را به کمک تصاویر برای شما نمایش دادیم به سادگی می توانید فونت مورد نظر را به ویندوز 7ویا 8 خود اضافه کنید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.