بهترین نرم‌‌افزارهای طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی سال ۲۰۲۱

نرم افزارهای دکوراسیون و طراحی داخلی

برای این که منزل و یا محل کارتان بهترین و زیباترین دکوراسیون را داشته باشد، می توانید از نرم افزارهای مختلف برای طراحی داخلی استفاده کنید در این مقاله بهترین نرم افزارهای طراحی داخلی به شما ارائه می شود.

با وجود وفور نرم‌افزارهای طراحی داخلی، حتی صاحبان خانه‌ای که خود را به دور دنیای طراحی می‌دانند نیز می‌توانند طرح‌های رویایی ایجاد نمایند. در حالی که تنها افراد حرفه‌ای و صاحبان خانه‌ی دارای دانش فنی می‌توانند خانه‌ی خود را طراحی کنند اما برنامه‌ها، نرم‌افزارها و سرویس‌های متعددی وجود دارند که می‌توانند به کاربران در تبادل ایده‌های طراحی داخلی کمک کنند. از ایده‌های کف گرفته تا طراحی مبلمان، این نرم‌افزارهای طراحی می‌توانند به شما در تبدیل خانه‌ی رویاییتان به واقعیت کمک کنند. در این پست بهترین نرم افزار برای طراحی داخلی به شما معرفی می شود، با ما همراه باشید.

بهترین نرم‌افزارهای طراحی داخلی 2021

در ادامه، 5 مورد از بهترین نرم‌افزارهای طراحی داخلی سال 2021 معرفی می‌شوند. 

بهترین نرم‌افزار کلی طراحی داخلی: Virtual Architect Ultimate Home Design

Virtual Architect Ultimate Home Design همه کاری انجام می‌دهد، از کمک به تجسم طرح‌های ساختمانی گرفته تا داخل‌تراشی. استفاده از این نرم‌افزار بسیار ساده است. 

مزایا

 • استفاده از این نرم‌افزار طراحی داخلی هم برای افراد حرفه‌ای و هم برای تازه‌کاران بسیار ساده و کارآمد است. 

معایب

 • تنها بر روی ویندوز کار می‌کند.
 • پرهزینه است. 

همانطور که از نام این نرم‌افزار مشخص است، Virtual Architect Ultimate Home Design همه کاری انجام می‌دهد. این نرم‌افزار طراحی داخلی می‌تواند به کاربران، چه حرفه‌ای چه تازه‌کار، در طراحی خانه‌های رویاییشان، بازسازی و به‌روزرسانی داخل خانه کمک کند و حتی خانه‌ها را از نظر مصرف انرژی بهینه سازد. 

جدیدترین نسخه‌ی این نرم‌افزار به کاربران این اجازه را می‌دهد تا عکس‌های خود را برای پروژه‌های جدید وارد کنند یا از یک نقشه‌ی ساختمان کاملاً شخصی‌سازی شده انتخاب نمایند. با وجود راهنمایی‌های تعبیه شده در برنامه، طراحی خانه با کمک کاتالوگ پنجره‌ها، درها، المان‌های معماری و حتی نقاشی، مبلمان و دکور بسیار ساده خواهد بود. 

این برنامه حتی وارد اصول اولیه طراحی نیز می‌شود و می‌تواند با نقشه‌های الکتریکی و همچنین HVAC و طرح‌های لوله‌کشی به کاربر کمک کند. خوشبختانه، نرم‌افزار Virtual Architect Ultimate Home Design نقشه‌ها را هم به صورت دوبعدی  و هم به صورت سه‌بعدی ایجاد می‌کند و به همین دلیل است که تجسم کلی پروژه بسیار ساده می‌باشد. 

در حالی که نقشه‌های این برنامه در میان سایر نرم‌افزارهای این فهرست بیشترین نزدیکی را به واقعیت ندارند اما توانایی‌های متنوع آن باعث شده است که در میان بهترین‌ها قرار بگیرد. با این وجود، یکی از مشکلات اصلی این نرم‌افزار این است که تنها بر روی سیستم عامل ویندوز قابل اجرا می‌باشد. نرم‌افزار Virtual Architect Ultimate Home Design را تنها یکبار می‌توان دانلود کرد و هزینه‌ی آن 99.99 دلار است. 

بهترین نرم‌افزار برای نقشه‌های ساختمان: magicplan

Magicplan یکی از ساده‌ترین روش‌های ایجاد نقشه ساختمان و فرازه‌‌نما با استفاده از دوربین خود دستگاه محسوب می‌شود. 

مزایا

 • استفاده از آن ساده است.
 • هزینه‌ی آن مناسب است. 

معایب

 • ابعاد ممکن است اشتباه شوند؛ البته، امکان ویرایش دستی وجود دارد. 

Magicplan نرم‌افزاری برای افراد حرفه‌ای و متخصص در زمینه ساخت و بازسازی است اما این بدان معنی نیست که کاربران دیگر نمی‌توانند از قابلیت‌های آن برای بازسازی اتاق‌ها و خانه‌های خود استفاده کنند. Magicplan از دوربین دستگاهی که روی آن اجرا می‌شود، به منظور تخمین زدن ابعاد اتاق استفاده می‌کند که البته عملکرد تبلت یا گوشی موبایل بهتر از لپ تاپ است. (ابعاد و همچنین شکل اتاق را می‌توان بعداً به صورت دستی نیز اصلاح کرد). 

زمانی که اتاق‌ها نگاشت شدند، می‌توان نقشه‌ی کل ساختمان را ایجاد کرد (برای پروژه‌های کوچک‌تر، نقشه ساختمان می‌تواند تنها یک اتاق باشد). Magicplan همچنین مبلمان متنوعی در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، این نرم‌افزار به کاربر قابلیت دیدن اتاق‌ها از بالا را می‌دهد. 

Magicplan را می‌توان برای دو پروژه به صورت رایگان استفاده کرد و سپس، با 9.99 دلار به ازای هر ماه، هر پروژه و هر کاربر شروع می‌شود. این هزینه یا ثبت‌نام سالانه به 8.33 دلار در ماه کاهش می‌یابد. نرم‌افزار Magicplan همچنین یک گارانتی 14 روزه با پشتیبانی برگشت پول را ارائه می‌دهد. 

بهترین نرم‌افزار برای ویژن برد: Morpholio Board

Morpholio Board پینترست برنامه‌های طراحی داخلی است که به ایده‌های طراحی و تجسم فضاها کمک می‌کند. 

مزایا

 • آیتم‌ها را می‌توان در هر زمانی تعویض کرد.
 • می‌توان از طیف گسترده‌ای از منابع استفاده کرد. 

معایب

 • تنها بر روی اپل قابل استفاده است. 
 • Morpholio Board یک دید واقع‌گرایانه از فضاها را ارائه نمی‌دهد. 

برای کسانی که به کمی کمک در تجسم فضاها نیاز دارند، Morpholio Board بهترین گزینه است. این نرم‌افزار به کاربران کمک می‌کند تا مبلمان، قالیچه‌ها و فرش‌ها، دکور، نورپردازی و موارد دیگر را از وبسایت‌های و برندهای مختلف و همچنین تصاویر خود کاربر انتخاب کنند و ویژن برد موردنظر خود را ایجاد نمایند. 

تصاویر اضافه شده به برد حتی می‌توانند همپوشانی داشته باشند به طوری که بتوان فضا را تجسم کرد. لازم به ذکر است که این نرم‌افزار به دلیل محدودیت‌هایی که دارد، دید واقعی از فضا ایجاد نمی‌کند. 

Morpholio Board یک روش عالی برای تجسم آیتم‌های مشخصی از مبلمان و پارچه‌های مختلف در کنار یکدیگر به حساب می‌آید. هر برد اتاق دارای فهرست متناظری است که شامل آیتم‌های مختلف می‌باشد. Morpholio Board همچنین با پینترست ادغام شده است تا بتوان فضای موردنظر را بهتر تجسم کرد. 

Morpholio Board تنها برای محصولات که از iOS و macOS استفاده می‌کنند، در دسترس است. استفاده از این نرم‌افزار در حد پایه کاملاً رایگان است. استفاده از نرم‌افزار حرفه‌ای آن که دارای طیف وسیعی از قابلیت‌هاست، 4 دلار در ماه یا 12 دلار در سال هزینه دارد. 

بهترین نرم‌افزار طراحی داخلی رایگان: Homestyler

Homestyler به کاربران این امکان را می‌دهد تا نقشه ساختمان و فرازه‌نما را به سرعت و رایگان ایجاد کنند. 

مزایا

 • استفاده از آن رایگان است. 

معایب

 • نقشه‌ها نزدیک به واقعیت نیستند. 

Homestyler به کاربران این اجازه را می‌دهد تا نقشه‌های ساختمان خود را ایجاد کنند و آن‌ها را در کنار فرازه‌نماها تجسم کنند. در حالی که Homestyler را نمی‌توان پیچیده‌ترین برنامه‌ی فنی در زمینه‌ی طراحی داخلی دانست اما با توجه به رایگان بودنش، بسیار کاربردی است. 

با نرم‌افزار Homestyler، کاربران می‌توانند نقشه‌های ساختمان را از طریق انتخاب یک شکل پایه یا کشیدن دیوارها، اضافه کردن پنجره‌ها و درها و قرار دادن مبلمان ایجاد کنند. در حالی که نرم‌افزار Homestyler به کاربران امکان انتخاب مبلمانی از برندهای خاص را نمی‌دهد، اولویت با مبلمان عمومی است که در منوی این برنامه قرار داده شده‌اند. د

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این نرم‌افزار، گزینه‌ی تغییر کف به انواع مختلف از چوب گرفته تا کاشی و پارکت و غیره و همچنین تغییر رنگ دیوارهاست. این نرم‌افزار همچنین به کاربر اجازه می‌دهد تا فرازه‌نمای اتاق را تنها با کشیدن آیکون پرسپکتیو از هر موقعیتی ببیند. 

نرم‌افزار Homestyler هم در گوگل پلی و هم در اپل استور در دسترس است اما سوالات متداول سایت توصیه می‌کند که عملکرد این برنامه بر روی کامپیوترهای شخصی که از کروم یا آخرین نسخه‌ی اینترنت اکسپلورر استفاده می‌کنند، بهتر است. 

بهترین سرویس طراحی آنلاین: Modsy

Modsy طراحی داخلی را ساده می‌کند در حالی که طرح‌های زیبا و سفارشی برای کاربران ارائه می‌دهد. 

مزایا

 • دو طراحی به کاربران حق انتخاب می‌دهد. 
 • نوسازی‌های طراحی نامحدود.

معایب

 • پرهزینه است. 

برای افرادی که تمایلی به دخالت در کار طراحی داخلی ندارند یا صرفاً فرد دیگری را برای این کار استخدام کرده‌اند، Modsy بهترین گزینه است. این سرویس آنلاین، نقشه‌های ساختمان به شدت واقعی و فهرستی از محصولات را ارائه می‌دهد. 

برای شروع، کاربران  چند عکس از اتاقی که به دنبال بازسازی یا طراحی آن هستند را به همراه چندین اندازه‌گیری لازم برای تیم Modsy ارسال می‌کنند. سپس، مشاوران تیم Modsy نگاهی به این عکس‌ها می‌اندازند و دو طراحی سفارشی را ایجاد می‌کنند و ظرف دو هفته به صورت آنلاین به کاربر تحویل می‌دهند. این دو طراحی شامل نقشه دقیق ساختمان است که اتاق را از تمام زوایا نشان می‌دهد. 

این طرح‌ها با اقلام قابل خرید از برندهایی مانند West Elm یا Interior Define ایجاد می‌شوند. در نتیجه، Modsy نه‌تنها بهترین طراحی را در اختیار شما قرار می‌دهد بلکه خرید اقلام را نیز ساده می‌کند. آیا از کاناپه‌ای که Modsy برایتان انتخاب کرده است، خوشتان نمی‌آید؟ هیچ اشکالی ندارد. طراحی‌ها را می‌توان اصلاح کرد اگر بر اساس سلیقه‌ی مشتری نباشند. 

نرم‌افزار Modsy دارای سه طرح مختلف است که کاربران را طراحان داخلی باتجربه آشنا می‌کند. طرح پریمیوم آن، 159 دلار به ازای هر اتاق هزینه دارد؛ یک طرح چند اتاقی از 299 دلار شروع می‌شود و دو یا چند اتاق را پوشش می‌هد. 

طرح لوکس حدود 499 دلار به ازای هر اتاق هزینه دارد. هر سه طرح شامل پشتیبانی ایمیلی و تلفنی از سوی باتجربه‌ترین طراحان داخلی و امکان اصلاح نامحدود طراحی است. علاوه بر این، هر سه طرح شامل گارانتی برگشت پول در صورت عدم ایجاد طراحی مناسب است.

همچنین بخوانید: طراحی دکوراسیون مدرن

سخن پایانی

برنامه‌ها، نرم‌افزارها و سرویس‌های امروزی که بر موضوع طراحی داخلی تمرکز دارند، باعث شده‌اند تا بازسازی و نوسازی خانه‌ها ساده‌تر از هر زمان دیگری باشد. البته، برخی از آن‌ها تنها برای استفاده‌ی افراد حرفه‌ای طراحی شده‌‌اند. اما نرم‌افزارهایی مانند Magicplan و Homestyler امکان تجسم را ساده‌تر می‌کنند.

هم Modsy و هم Morpholio Board در تجسم نوسازی خانه بسیار عالی هستند اما از آنجایی که نرم‌افزار Virtual Architect Ultimate Home Design ارائه‌دهنده‌ی پشتیبانی در طراحی تمام وجوه یک خانه است، آن را می‌توان بهترین نرم‌افزار کلی طراحی داخلی دانست. 

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.