تعبیر خواب خوردن برف چیست؟

خوردن برف در خواب چه تعبیر و مفهومی دارد؟

شاید در خواب احساس گرما می کنید و به همین دلیل خواب میبینید که در حال خوردن برف هستید. اما همیشه اینطور نیست. خوردن برف در خواب می تواند تعابیر دیگری نیز داشته باشد. برای خواندن تعبیر و تفسیر خوردن برف در خواب با ما همراه باشید.

در مطالب گذشته تعبیر خواب برف به صورت کلی اشاره ش. در این نوشته قصد داریم کمی درباره تعبیر خواب برف خوردن بگوییم. بهتر است قبل از آن توضیح مختصری درباره تعبیر خواب بدهیم. شاید شما هم اکنون خوابی دیده اید و در جست و جوی تعبیر آن هستید. برخی افراد هم هستند که هیچ اعتقادی به تعبیر خواب ندارند. تعبیر خواب، علمی تخصصی است و تعبیر یک خواب، بستگی به مسائل بسیاری دارد. یونگ، روان تحلیل گر معروف و شاگرد و همکار فروید که بعد ها راهش را از او جدا کرد، معتقد است که افراد برای نشان دادن انواع مفاهیم از نمادها استفاده میکنند تا موضوعات بیشماری را که فراتر از دامنه درک انسان می‌باشد بفهمند. در حقیقت در بیشتر خواب ها انسان ها مسائلی را که در ناخودآگاه آن ها وجود داشته و بنا به دلایلی امکان راهیابی به بخش هشیار ذهن آن ها را ندارند، و آمدنشان به سطح هشیار اضطراب بسیار زیادی برای آن ها به همراه دارد، را به صورت نمادی در رویای خود بروز می‌دهند و بنظر من برخی مواقع رویاها روش بسیار خوبی برای شناخت عمیق انسان و آگاهی از ناهشیار اوست.

به طور کلی رویاها به سه دسته تقسیم میشوند: دسته اول بر اثر پرخوری و مسائلی از این دست که باعث آشفتگی ذهنی میشوند میباشد. دسته دوم مربوط به اتفاقاتی از گذشته است که در ناهشیار ما مانده آمد و همانطور که گفتیم به دلیل سطح اضطراب بالایی که ایجاد میکنند، امکان ورود به هشیاری را ندارند. و دسته سوم مربوط به امیال و آرزوهایی است که مرتبط با آینده است و باز هم بنا به دلایلی امکان آمدن به هشیار را ندارند. یکی از رویاهایی که ممکن است فکر ما را به خود مشغول کند، خوردن برف است، در این پست قصد داریم به تعبیر خواب خوردن برف بپردازیم.

تعبیر خواب خوردن برف

 • از دیدگاه حضرت یوسف تعبیر خواب برف بی موقع، لشکر است. و برف به موقع نشانه رزوق و روزی است. گاهی نیز خواب برف تعبیر به عذاب و فتنه می شود.
 • جابر مغربی نیز میگوید دیدن برف در خواب لشکر است، هر چه در خواب مقدار برف بیشتر باشد، نشانه لشگر بزرگتر است.
 • از نظر آنلی بیتون، اگر در خواب برف ببینید، در آینده مصیبت و بدبختی به سراغتان خواهد آمد و قدم زدن در برف نشانه ناامیدی حاصل از یک ناکامی است.
 • لیلا برایت خواب برف را اینگونه تعبیر میکند که نشانه اینست که اخبار خوش به شما خواهد رسید.

از نظر امام جعفر صادق، برف ۶ تعبیر دارد:

 1. رزق و روزی
 2. غم و اندوه
 3. لشکر زیاد
 4. زندگانی
 5. بیماری
 6. زیادی ثروث و ارزانی نرخ ها

اما همانطور که گفتیم خواب ها در واقع اشکال نمادی مسائل ناهشیار ممنوعه هستند که در صورت ورود به هشیاری اضطراب زیادی برمی انگیزند، بنابراین برف میتواند در خواب نشانگر امواج احساسات ابراز نشده شما و سرد و یخ بودن آن بیانگر شدت ممنوعه بودن و اضطرابی که از بیان این احساسات نصیبتان میشود، باشد.

 • و اگر در خواب دیدید در برف چیزی پیدا میکنید، یونگ آن را چنین تعبیر میکند؛ استعدادها ی بکر خود را کشف خواهید کرد.
 • یونگ میگوید اگر در خواب ببینید برف آب میشود، نشانه آزادی و به هشیار آمدن این احساسات سرکوب شده است.
 • اما تعبیر خواب خوردن برف ممکن است باز نشانه عمق احساسات ناهشیار شما که اضطراب برانگیز بوده و از طرفی برای هشیار شدن فشار می آورند، باشد
 • تعبیر خواب خوردن برف از نظر آنلی بیتون این است که به اهداف تان نمی‌رسید.

امیدواریم این مطالب جهت تعبیر خواب خوردن برف، پاسخگو بوده باشد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.