سلامت باتری آیفون باید چند درصد باشد؟ چه زمانی باتری را عوض کنیم؟

Battery Health گوشی های آیفون چقدر باشد خوب است؟ نکات مهم درباره میزان سلامت باتری آیفون و اینکه چند درصد باید باشد ارائه شده تا زمان تعویض باتری را بدانید.

میزان سلامت باتری گوشی آیفون (battery health) یکی از نکات مهمی است که خریداران و فروشندگان گوشی های اپل باید به آن توجه کنند. وقتی ظرفیت باتری آیفون به کمتر از 80% کاهش یابد می توانید به فکر تعویض باتری باشید. در ادامه اطلاعات کاملی درباره میزان battery health گوشی های آیفون در اختیار شما می گذاریم تا بدانید سلامت باتری آیفون چقدر باید باشد؟ از کجا ببینیم و تا چند درصد خوب است و همچنین چه زمانی باید باتری آیفون را تعویض کنیم. با مینویسم همراه باشید.

سلامت باتری آیفون چقدر باید باشد؟

میزان سلامت باتری آیفون مقداری بین 0 تا 100 درصد است. برای دیدن مقدار سلامت باتری آیفون باید به بخش  settings و سپس Battery بروید. یک گوشی آیفون نو دارای سلامت باتری 100 درصد است که با گذشت زمان و بالا رفتن میزان استفاده و تعداد شارژ موبایل این مقدار کاهش می یابد. هرچقدر سلامت باتری کاهش یابد میزان زمان بین دو شارژ کاهش می یابد. اگر می خواهید بدانید سلامت باتری ایفون تا چند درصد خوب است ادامه مطلب را بخوانید.

آیا سلامت باتری 70% برای آیفون خوب است؟

اپل هر آیفونی با ظرفیت باتری 80% یا بیشتر را در شرایط مطلوب در نظر می گیرد. در واقع، اپل در مورد سلامت باتری تا اندازه ای حساس است که گارانتی یک ساله آن ظرفیت باتری 80% یا بیشتر را شامل می شود. دیدن آیفون هایی که پس از گذشت یک سال همچنان ظرفیت باتری 95 درصد یا بالاتر دارند، غیرعادی نیست.

همچنین بخوانید: برای افزایش سلامت باتری ایفون چه کنیم

آیا باتری آیفون کمتر از 80% را باید نعویض کرد؟

ما می توانیم باتری آیفون را با یک هزینه سرویس تعویض کنیم. گارانتی ما باتری هایی که استفاده معمول ندارند را شامل نمی شود. اگر AppleCare+ داشته باشید و باتری محصول شما کمتر از 80 درصد ظرفیت اصلی خود را داشته باشد، آیفون شما واجد شرایط تعویض باتری بدون هزینه اضافی است.

آیا سلامت باتری آیفون 80% باشد خوب است؟

چه زمانی باید باتری آیفون را تعویض کنم؟ وقتی سلامت باتری به کمتر از 80% برسد، تعویض باتری توصیه می شود. به طور کلی، این حدود دو سال بعد از خرید آیفون رخ می دهد، اما به میزان مصرف شما بستگی دارد. موارد زیادی وجود دارند که در آن ها گوشی بعد از گذشت چهار سال به ظرفیت 80% رسیده است.

سلامت باتری ایفون رو از کجا ببینیم؟

سلامت باتری آیفون چقدر باید باشد

برای آیفون 6 و بالاتر، iOS 11.3 و نسخه های بالاتر ویژگی های جدیدی برای نشان دادن سلامت باتری دارند و توصیه می کنند که آیا نیاز به تعویض باتری وجود دارد یا نه. می‌توانید این موارد را در Settings > Battery > Battery Health (با iOS 16.1 یا جدیدتر، در Settings > Battery > Battery Health & Charging پیدا کنید).

در چه درصدی باید باتری گوشی خود را تعویض کنم؟

«حداکثر ظرفیت» به شما نشان می دهد که عملکرد باتری در مقایسه با وقتی که کاملا نو بود، چقدر تغییر کرده است. اگرچه با گذشت زمان این عملکرد کمی کاهش می یابد، اما همچنان باید حدود 80 درصد از ظرفیت را در 300-500 چرخه شارژ حفظ کند. اگر شروع به کاهش به زیر 80 درصد کرد، زمان تعویض باتری است.

باتری آیفون چند سال دوام می آورد؟

باتری لیتیوم یونی آیفون به طور معمول تا 500 چرخه شارژ یا حدود دو سال دوام می آورد؛ قبل از این ظرفیت باتری به کمتر از 80% کاهش یابد. زمانی که از مقداری معادل 100 درصد ظرفیت باتری خود استفاده کرده اید، یک چرخه شارژ را کامل می کنید.

چه زمانی باید باتری آیفون را در 80% تعویض کنم؟

وقتی ظرفیت باتری آیفون شما به کمتر از 80% کاهش می یابد، پیام روبرو را شماهده خواهید کرد: «سلامت باتری شما به طرز چشمگیری کاهش یافته است. یک ارائه دهنده خدمات اپل معتبر می تواند باتری را تعویض کند تا عملکرد و ظرفیت کامل آن بازیابی شود. اطلاعات بیشتر در مورد گزینه های موجود …»

چگونه سلامت باتری آیفون خود را دوباره 100 کنم؟

 • از «حالت ذخیره انرژی» استفاده کنید.
 • استفاده از اپلیکیشن را در تلفن هوشمند اندرویدی خود محدود کنید.
 • «خدمات مکان» را خاموش کنید.
 • ویژگی «شارژ باتری بهینه» را فعال کنید.
 • از ویژگی «روشنایی خودکار» استفاده کنید.
 • از آیفون در دمای شدید استفاده نکنید.
 • از «حالت کم مصرف» استفاده کنید.
 • «زمان قفل خودکار» را در آیفون خود کاهش دهید.

آیا باید شارژ باتری را بین 40 تا 80 نگه دارم؟

Cadex Electronics که سیستم های مانیتورینگ قدرت را طراحی می کند، می گوید: «برای این که گجت ها را برای سال ها نگه دارید، از شارژ کردن آن ها از صفر تا 100 درصد خودداری کنید. در عوض، باتری را بین 40 تا 80 درصد نگه دارید. تحقیقات نشان می دهند که این کار باعث می شود از فرسوده شدن باتری های لیتیومی جلوگیری می کند.»

آیا اپل باتری در 86% را تعویض می کند؟

ممکن است این گزینه را داشته باشید که برای خدمات تعویض باتری هزینه پرداخت کنید. اپل خدمات تعویض باتری را ارائه نمی دهد، مگر این که زیر 500 چرخه شارژ باشد و ظرفیت آن به کمتر از 80% کاهش یافته باشد که در اینصورت جز گارانتی یا AppleCare قرار می گیرد.

سلامت باتری 78% چه مدت دوام می آورد؟

بنابراین 78 درصد خیلی خوب نیست، اما حدود 3 الی 4 ماه دوام می آورد. اگر یک دستگاه دست دوم با سلامت باتری 78 درصد می خرید، باید قیمت باتری را از قیمت کل کم کنید زیرا قطعا باتری نیاز به تعویض خواهد داشت. به عنوان یک قانون کلی، حتی وقتی سلامت باتری کمتر از 83 درصد باتری های نو قرار می دهیم زیرا جز گارانتی است.

همچنین بخوانید: آیا امکان انتقال شارژ باتری بین دو گوشی وجود دارد

پایین ترین میزان سلامت باتری در آیفون چقدر است؟

این درصدها چه معنی می دهند؟

 • 100 درصد: باتری شما در حال حاضر از حداکثر عملکرد معمولی پشتیبانی می کند.
 • 95 درصد: این آیفون دچار خاموشی غیرمنتظره شده است زیرا باتری قادر به ارائه حداکثر توان لازم نیست. …
 • 79 درصد یا کمتر: سلامت باتری شما به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

آیا امکان دارد سلامت باتری اپل افزایش یابد؟

به منظور بهبود سلامت باتری، می توانید ویژگی هایی که باعث رفرش اپلیکیشن ها در پس زمینه می شوند را غیرفعال کنید. به Settings > General > Background App Refresh بروید و Wi-Fi، Wi-Fi & Mobile Data یا Off را انتخاب کنید تا Background App Refresh را به طور کامل خاموش کنید.

وقتی سلامت باتری آیفون 75% است چه اتفاقی رخ می دهد؟

به عنوان مثال، اگر حداکثر ظرفیت به 75 % برسد، نشان دهنده این است که شارژ کامل به اندازه ای دوام خواهم آورد که یک باتری تازه تا 75 درصد شارژ شده باشد. بنابراین اگر باتری جدید تا 8 ساعت کار می کند، یک باتری با ظرفیت 75% تا حدود 6 ساعت کار خواهد کرد.

چه چیزی سلامت باتری آیفون را به مخاطره می اندازد؟

علاوه بر این، نگه داشتن دستگاه در شارژ کامل یا خالی شدن آن می تواند تاثیر منفی بر سلامت باتری آیفون داشته باشد. به همین دلیل، بهتر است سعی کنید شارژ باتری را بین 40 تا 80 درصد نگه دارید تا سلامت باتری آیفون را حفظ کنید.

چه چیزی باعث تخلیه شارژ باتری آیفون می شود؟

دو دلیل اصلی که باعث تخلیه باتری آیفون می شود عبارتند از صفحه نمایش و سرویس تلفن همراه. بدیهی است که وقتی از گوشی خود استفاده می کنید، آیفون شما کارهایی را در پس زمینه نیز انجام می دهد و حتی بدون این که متوجه شوید نور صفحه نمایش را بیشتر می کند.

چرا باتری آیفون من خیلی سریع خالی می شود؟

عوامل متعددی می توانند باعث تخلیه سریع شارژ آیفون شوند. به عنوان مثال، اگر روشنایی صفحه نمایش زیاد باشد یا اگر خارج از محدوده وای فای یا داده همراه هستید، ممکن است باتری سریع تر از حد معمول خالی شود. حتی اگر سلامت باتری شما به مرور زمان بدتر شده باشد، ممکن است به سرعت از بین برود.

آیا می توانم باتری آیفون خود را در 85% تعویض کنم؟

در نهایت، سلامت باتری به 85 % کاهش می یابد و این سوال برای شما مطرح می شود که آیا باید باتری را تعویض کنم یا مدتی منتظر بمانم و در نهایت کل گوشی را عوض کنم. خوشبختانه، با سلامت باتری 85% شما می توانید تا حدود یک سال از آیفون خود استفاده کنید.

شارژ باتری 20 درصد آیفون چقدر دوام می آورد؟

البته آیفون تنها زمانی به شما پیشنهاد می کند که حالت کم مصرف را روشن کنید که به 20 درصد عمر باتری رسیدید. در این صورت زمان اضافی حدود یک ساعت است. باز هم خیلی بد نیست.

آیا باتری های آیفون با گذشت زمان ضعیف تر می شوند؟

با گذشت زمان از میزان کارایی باتری گوشی های آیفون کاسته می شود، اگرچه از نظر فنی همچنان می توانید از باتری آیفون خود استفاده کنید اما می تواند مشکل ساز شود. باتری که تنها با 80% ظرفیت خود کار می کند برای تامین توان گوشی آیفون دچار مشکل خواهد شد. در نتیجه متوجه می شوید که آیفون باگ های بیشتری پیدا می کند.

آیا 75 درصد سلامت باتری خوب است؟

به طور معمول، هر چیزی زیر 80 درصد سلامت باتری ضعیف است، هر چیزی زیر 70 درصد بسیار ضعیف است.

سلامت باتری 83% چقدر دوام می آورد؟

سلامت باتری 83% به طور معمول معادل با دو سال کارکرد گوشی آیفون است. حداکثر ظرفیت به صورت 83% نمایش داده شده است، به این معنی است که وقتی گوشی خود را تا 100 درصد شارژ می کنید یعنی آیفون شما به اندازه ای شارژ می شود که یک باتری سالم تا 83 درصد شارژ شده باشد.

آیا سلامت باتری 70% همچنان خوب است؟

با چند درصد سلامت باتری باید باتری آیفون را تعویض کنم؟ آیفون شما باید تا 80 درصد ظرفیت باتری اصلی خود را پس از 500 چرخه شارژ کامل حفظ کند. هنگامی که درصد سلامت باتری آیفون به زیر 80 درصد می رسد، میزان شارژ باتری شما شروع به کاهش می کند.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.