آیا انجام تست کرونا برای همه پروازهای خارجی الزامی است؟

شاید همان زمان که ویروس کرونا در چین شناخته شد، جدی گرفته می شد و پرواز های چین به کشور های دیگر لغو می گشت امروز دنیا دچار این فاجعه نمی شد! اکنون که تعداد پرواز های ایرلاین ها کاهش یافته و قیمت بلیط هواپیما و سایر وسیله های نقلیه به نسبت قبل از شیوع ویروس کرونا افزایش یافته افراد به دلایل شغلی و یا ماموریت به سفر می روند و با توجه به اخبار منتشر شده و زمزمه های موجود در فضای مجازی، برای افرادی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند این سوال مطرح است که آیا انجام تست کرونا برای همه پروازهای خارجی الزامی است؟

انجام تست کرونا در مراکز 16 ساعته

آیا انجام تست کرونا برای همه پروازهای خارجی الزامی است؟

ستاد مبارزه با کرونا، انجام تست PCR را برای تمامی افرادی که قصد رفتن به سفرهای خارجی را دارند الزامی نموده اما با این حال بسیاری از آژانس های هواپیمایی و ایرلاین ها این مصوبه را رعایت نمی کنند و با توجه به قوانین کشور های مقصد، برخی نیز آزمایش های دیگر برای تشخیص کرونا مسافران انجام می دهند.

نکته قابل توجه این است که هر کدام از ایر لاین ها و یا آژانس های هواپیمایی آزمایشگاه معتمد به خود را دارند که مسافرات حداقل 48 ساعت قبل از پرواز جهت انجام تست کرونا به آنجا مراجعه می کنند.

این آزمایشگاه های معتمد ایر لاین ها، نیز جواب تست را طی 24 الی 48 ساعت به مسافر ارائه می دهند و جالب است که بدانید در ایر لاین های و یا سایت های فروش بلیط هواپیما در صورت مثبت بودن تست کرونا مسافران، هیچ تضمینی در قبال عودد هزینه دریافتی نمی دهند از این رو اگر احساس می کنید که علائم ابتلا به این ویروس را دارید از رفتن به سفر های خارجی خودداری کنید.

برخی از شرکت های هواپیمایی نیز برای فیلتر بیشتر به بانک اطلاعاتی وزارت بهداشت و درمان متصل بوده تا از فروش بلیط به افرادی که به تازگی تست کرونا انجام دادند و پاسخ آن مثبت بوده خودداری کنند. البته آنها با هدف قرنطینه شدن این افراد و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اقدام به این کار می کنند.

آزمایش CRP چیست و چگونه انجام می شود؟

از آنجایی که انجام تست کرونا برای پروازهای خارجی بستگی به قوانین کشورها دارد و آژانس های هواپیمایی صرفا مسئول نظارت بر ارائه تست کرونا هستند (ممکن است سفر به برخی از کشور های خارجی نیازی به انجام تست کرونا نباشد) از این رو به دلیل تضاد های موجود بین ایر لاین ها در خصوص انجام تست کرونا برای سفر به کشور های مختلف، بهترین کار برای اطلاع از انجام این پروسه به منظور جلوگیری از مشکلات احتمالی و منع از پرواز، تماس با پشتیبانی شرکت هواپیمایی است که از آن بلیط را تهیه نموده اید. مشاوران آنها شما را در خصوص نوع آزمایش کرونا و همچنین مراکز طرف قرارداد خود راهنمایی می کنند.

تمامی شرکت های هواپیمایی چه در پرواز های خارجی و چه داخلی موظف اند که کلیه مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا را به منظور پیشگیری از شیوع این ویروس، رعایت کنند و در صورت مشاهده عدم توجه به این مصوبات با آنها برخورد خواهد شد.

برای جلوگیری از ایجاد هرج و مرج و دریافت هزینه های گذاف از مسافران در ازای انجام تست کرونا بهتر است که ایر لاین ها با آزمایشگاه های خصوصی و دولتی قرارداد ببندند و آنها را به عنوان آزمایشگاه معتمد خود به مسافران معرفی نمایند تا با توجه به شرایط مالی خود آزمایشگاه مناسب را انتخاب کنند.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.