برای مدرسه تبلت بهتر است یا گوشی؟

تبلت یا گوشی؟ کدام برای مدرسه و دانش آموزان بهتر است؟

بسیاری از والدین نمی دانند در چه سنی موبایل یا تبلت در اختیار فرزندان خود قرار دهند، یا اینکه موبایل بهتر است یا تبلت؟ در این مقاله به والدین راهنمایی می شود که برای مدرسه تبلت بهتر است یا گوشی؟

از زمانی که ویروس کرونا وارد دنیا شده است، مدارس به صورت غیر حضوری برگزار می گردد. یکی از دغدغه های والدین در این روزها این می باشد که برای مدرسه تبلت بهتر است یا گوشی؟ والدین باید توجه کنند مناسب ترین وسیله الکترونکی و دیجیتالی را برای فرزند خود تهیه کرده و در استفاده از آن فرزند خود را کنترل کنند، زیرا اگر به طور کلی فرزند خود را از استفاده از وسایل الکترونیکی منع کنند، نه تنها دردی دوا نمی شود بلکه باعث ایجاد عذاب وجدان در والدین و ایجاد تنش در فرزندان می شود. در این پست درباره بهتر بودن گوشی یا تبلت برای مدرسه و کودکان توضیحاتی داده شده است، با ما همراه باشید.

برای مدرسه گوشی مناسب است یا تبلت؟

با آنلاین شدن مدارس، تقریبا همه کودکان به گوشی و تبلت نیاز پیدا کرده اند. قبل از اینکه در مورد این که تبلت بهتر است یا گوشی صحبت کنیم، باید تاکید کنیم که برای کودکان دبستانی چیزی به اسم خرید گوشی و تبلت برای کودک و به اسم کودک نباید صورت بگیرد. در این سنین خرید گوشی برای کودکان به هیچ عنوان توصیه نمی‌ شود ولی در خصوص تبلت، می‌ توانید آن را برای خانواده بگیرید. یعنی به جای خرید گوشی برای کودک دبستانی خود، بهتر است که یک تبلت برای کل خانواده بخرید چون در این شرایط کودک احساس مالکیت بر این وسیله پیدا نمی‌ کند، بین خواهر و برادرها بر سر مالکیت اختلاف نمی‌ افتد و والدین راحت تر می توانند کنترل کنند. چرا که می‌ توانند مدت زمان استفاده را محدودتر کنند و برای دانستن رمز آن به مشکل برنمی‌ خورند و محتوای بازی‌ ها و برنامه ‌های دانلود شده به راحتی قابل نظارت است. دقت داشته باشید به هیچ عنوان روی تبلت مد نظر فیلترشکن نصب نکنید و از گذاشتن سیم کارت در تبلت پرهیز کنید.

در چه سنی برای فرزند خود گوشی بخریم؟

اکثر بچه ها هنگامی که گوشی داشته باشند وارد فضاهای مجازی می شوند، در فضاهای مجازی شایعات و دروغ های فراوانی وجود دارد که به سرعت تاثیرات منفی در فرزندان می گذارد و موجب ترس و استرس آن ها می شود، بنابراین هر چقدر دیرتر برای فرزند خود گوشی تهیه کنید، بهتر می باشد.

می توانید در سن 15 سالگی برای فرزند خود گوش بخرید، اما تمام برنامه ها و فعالیت های او را کنترل کنید. مانع حضور او در اینستاگرام و سایر فضاهای مجازی شوید و اجازه ساختن گروه یا حضور در گروه‌ های ناشناس را ندهید. نرم ‌افزارهای زیادی وجود دارند که با نصب آن‌ ها می‌ توانید بسیاری از سایت‌ ها با محتوای غیراخلاقی را فیلتر کنید تا به کودک اجازه دسترسی به کلید واژه های خاص و سایت ‌های مستهجن را ندهد.

مدیریت و نظارت بر استفاده کودکان و نوجوانان از گوشی و تبلت و حضورشان در فضای ‌مجازی، مسئله‌ ای نیست که بدون حساسیت از کنارش عبور کنید، پس حتما به نکته توجه کنید. جالب است که بدانید چند وقت پیش هم کارشناسان و آموزگاران مدارس آلمان هشدار دادند که قانون این کشور باید دسترسی کودکان زیر ۱۴ سال به تلفن همراه را هر چه زودتر ممنوع کند و نباید بی‌ توجه از کنار این مطلب گذشت چرا که آثار چنین اتفاق‌ هایی، سال‌ ها بعد مشخص خواهد شد.

چرا برای مدرسه تبلت بهتر است

به دلیل غیرحضوری شدن مدارس، استفاده از گوشی یا تبلت برای مدرسه نیاز می باشد. همانطور که در بالا توضیح دادیم، بهتر است برای کودکان دبستانی تبلت تهیه کنید، البته بدون سیم کارت و نظارت کامل داشته باشید.

همچنین برای نوجوانان با رده سنی 15 سال به بالا می توانید گوشی بخرید، اما نظارت بر برنامه ها فراموش نشود.

والدین با نظارت داشتن بر فرزندان خود در هنگام استفاده از گوشی، از بسیاری از آسیب های روحی و تنش ها، استرس و اضطراب در فرزندان خود جلوگیری می کنند.

  • قیمت مناسبتری نسبت به گوشی های پرچمدار دارد.
  • عمر باتری تبلت ها بهتر از گوشی های هوشمند است
  • اندازه صفحه نمایش تبلت بزرگتر است بنابراین برای سلامت چشم دانش آموزان گزینه بهتری است.
  • گرچه برنامه هایی مانند Google Sheets ، Microsoft Office و Google Docs در گوشی های هوشمند نیز در دسترس هستند اما استفاده و ویرایش آن ها معمولا سخت است.
  • تبلت ها می توانند نقش یک لپ تاپ را ایفا کرده و اکثر عملکردهای مشابه آن را انجام دهند. در عین حال ، تبلت ها همانند نسخه های تکامل یافته و همه کاره تلفن های هوشمند هستند. تقریباً همه تبلت ها می توانند فیلم بگیرند ، عکس بگیرند و همچنین کنفرانس یا چت تصویری را تسهیل کنند.
  • شما می توانید صفحه کلیدهایی را برای تبلت خریداری کنید که تایپ راحت تری را امکان پذیر می کند.

برقراری ارتباط و تماس از طریق گوشی ساده تر و راحتتر است. و همچنین حمل و نقل آسانتری هم دارند. اما از آنجا که هدف از خرید تبلت برای دانش آموزان فقط یادگیری و آموزش است برای مدرسه تبلت بهتر از گوشی است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.