آیا آلپرازولام خواب آور است؟

در این بخش از سایت مینویسم می خوانید که آیا آلپرازولام خواب آور است یا نه و دلیل خواب آور بودن و یا نبودن این دارو چیست؟

آلپرازولام برای مدیریت اختلالات اضطرابی، هواس پرتی و افسردگی مورد استفاده قرار می گیرد. این دارو حتما باید زیر نظر پزشک تجویز شود. زیرا ممکن است عوارض خطرناکی را برای فرد به وجود آورد. عوارض استفاده از آلپرازولام ممکن است 1 الی 2 ساعت بعد از مصرف در بدن افراد واکنش نشان بدهد و تاثیر بگذارد. اما آیا آلپرازولام خواب آور است؟ در ادامه مطلب می توانید پاسخ این سوال را بخوانید.

آلپرازولام خواب آور است؟

بله آلپرازولام خواب آور می باشد. یکی از عوارض اصلی این دارو ایجاد خواب آلودگی در فرد مصرف کننده است. آلپرازولام یکی از پر مصرف ترین بنزودیازپین ها برای درمان اختلال اضطراب فراگیر و اختلال هراس است. آلپرازولام در بین داروهایی که برای درمان افسردگی و مشکلات روانی استفاده می شود برتر از آنها می باشد. درمان بیماران مبتلا به اضطراب باید با دوز 0.25 تا 0.5 میلی گرم زاناکس (نام دیگر آلپرازولام) سه بار در روز شروع شود. درمان بسیاری از اختلالات هراس در بیماران نیاز به استفاده از زاناکس در دوزهای بیشتر از 4 میلی گرم در روز دارد.

چرا آلپرازولام خواب آور است؟

از آنجایی که آلپرازولام برای درمان و اختلالت افرسدگی مورد استفاده قرار می گیرد سبب ایجاد آرامش در فرد می شود. این دسته از داروها که آرام بخش هستند خواب آور نیز می باشند. دلیل خواب آور بودن آلپرازولام نیز همین موضوع می باشد. در ترکیبات شیمیایی این دارو یک ماده ای وجود دارد به نام گابا که سبب می شود تاثیر این دارو در بدن بیشتر شود.

سخن پایانی

زمانی که این دارو توسط روان پزشک تجویز می شود باید حتما مقدار دوز مصرفی آن در طول روز را مشخص کند. همچنین اگر فرد مبتلا به بیماری های دیگر مانند بیماری های قلبی، کلیه و کبد می باشد باید با پزشک معالج خود مشورت کند. زیرا این دارو ممکن است بر روی اندام های داخلی بدن نیز تاثیر بگذارد. اگر از این دارو مصرف می کنید و علائمی را مشاهده کردید مصرف دارو را قطع کنید و سریعا به پزشک مراجعه کنید.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.