آیا دود سیگار برای درمان گوش درد خوب است؟

یکی از درد های رایج بین همه افراد گوش درد است که میتوان گفت همه ما یک بار گوش درد را تجربه کرده ایم. اما علت اصلی گوش درد چیست و چگونه میتوان گوش درد را درمان کرد؟ در این پست قصد داریم تا به سوال ” آیا دود سیگار برای درمان گوش درد خوب است؟ “ پاسخ دهیم. حتما شما هم این مورد را دیده اید که کسی که گوش درد دارد به او پیشنهاد می کنند که دود سیگار را داخل گوش آن فوت کنند تا دردش از بین برود، اما این کار درست است؟ فواید دود سیگار برای گوش درد چیست؟ ایا دود سیگار برای گوش درد خوب است یا ضرر دارد؟ در این پست به همه این سوال ها پاسخ خواهیم داد.

تاثیر دود سیگار بر گوش درد

درست است که دود سیگار که حاوی نیکوتین است و گوش درد را از بین می برد اما این درمان به صورت مقطعی است. بیشتر کودکان و نوزادان به گوش درد مبتلا می شوند و با حرکت هایی مانند کشیدن گوش، و یا دست زدن به گوش و گریه نشان میدهند که گوش آن ها درد می کند. اما معمولا کودکانی که نارس هستند و یا مشکلات فیزیکی دارند درد گوش را بیشتر تجربه می کنند. بنابراین در پاسخ به این سوال که آیا دود سیگار برای گوش درد نوزاد خوب است باید گفت: دمیدن دود سیگار در گوش کودک هیچ کاری برای تسریع در رفع عفونت گوش نوزاد نخواهد کرد.

در واقع اینکه درد گوش بعد از فوت کردن دود سیگار در گوش بهتر شود ناشی از نیکوتین موجود در سیگار و همچنین گرمای آن است.

در واقع نیکوتین موجود در سیگار مانند یک مسکن عمل کرده و درد گوش را برای مدتی تسکین می دهد اما آن را درمان نمی کند و مشکل اصلی و علت واقعی گوش درد همچنان باقی است. حتی ممکن است مضرات دود سیگار برای سلامتی نوزاد به مراتب بیشتر از فواید آن برای گوش درد نوزاد باشد.

آیا دود سیگار برای گوش درد ضرر دارد؟

یکی از شایع ترین راه حل هایی که افراد برای از بین بردن و درمان گوش درد استفاده می کنند دود سیگار است، چرا که دود سیگار درد گوش را کاهش میدهد و مانند مسکن عمل می کند اما آیا دود سیگار برای گوش ضرر دارد؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که بله، دود سیگار درست است که گوش درد را درمان می کند اما با داشتن نیکوتین منجر به آسیب هایی به پرده گوش میشود. دود سیگار خود منجر به عفونت هایی در ناحیه گوش میشود.

چرا سیگار بد است (دلایل مضر بودن سیگار برای بدن)

باید گفت که اصلا نباید از دود سیگار برای درمان گوش درد استفاده کرد چرا که ضرر داشته خود منجر به عفونت هایی در ناحیه گوش شده و تنها برای مدت کوتاهی درد را ساکت می کند.  بهتر است که برای درمان گوش درد حتما به دکتر مراجعه کنید.

علت گوش درد چیست؟

ابتدا باید بررسی کنیم علت گوش درد چیست و چه عاملی منجر به گوش درد میشود؟ باید گفت که علت های گوناگونی میتواند منجر به درد در ناحیه گوش شود. علت هایی مانند:

  • عفونت گوش میانی
  • عفونت گوش خارجی
  • کلستاتوم گوش
  • تومور در گوش
  • وجود قطرات آب در گوش 
  • و…

    آیا دود سیگار برای درمان گوش درد خوب است؟
    آیا دود سیگار برای درمان گوش درد خوب است؟

برای درمان گوش در ابتدا باید مشکل را متوجه شد و به همین دلیل اصلا نباید تنها با استفاده از قرص مسکن و یا دود سیگار سعی در بر طرف کردن درد گوش داشته باشیم. ابتدا باید علت را متوجه بشویم و سپس به دکتر مراجعه کنیم. زمانی که بدن با مشکلی مواجه میشود و اختلالی در روند اعضا و جوارح پیش می آید، بدن سعی می کند با نشانه هایی مانند درد اعلام کند. اگر شما از مسکن و یا دود سیگار استفاده کنید باعث می شوید تا درد از بین برود و دیگر به دنبال ریشه این درد نروید و بعد ها دیر شود.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید