آیا آبلیمو برای ناخن خوب است (چند ماسک با آبلیمو برای استحکام ناخن)

فواید آبلیمو برای ناخن چیست؟

برخی افراد ناخن های شکننده ای دارند و یا به دلیل کاشت و استفاده بیش از اندازه از لاک ها، ناخن هایشان تیره شده است. چه کار کنیم تا ناخن های زیبا و محکم داشته باشیم؟ آیا آبلیمو برای ناخن خوب است؟

داشتن ناخن های سالم و آراسته به خصوص برای خانم ها یک نوع زیبایی محسوب می شود. اگر می خواهید ناخن های زیبا و محکم داشته باشید باید به خوبی از آن ها نگهداری کنید که کار ساده ای نمی باشد. می توانید از ماسک های مختلف برای سالم ماندن ناخن های خود استفاده کنید، یکی از مواردی که کمک می کند تا ناخن های زیبا و سالم داشته باشید آبلیمو می باشد. آیا آبلیمو برای ناخن خوب است؟ لیمو حاوی مقدار زیادی ویتامین C است و این ویتامین یک ماده غذایی کلاژن ساز است و می تواند میزان تولید کلاژن را افزایش داده و به رشد سالم ناخن‌ ها کمک می‌ کند. بنابراین می توانید از آبلیمو برای داشتن ناخن های سالم و قوی استفاده کنید، در این پست با ما همراه باشید.

آیا آبلیمو در رشد ناخن موثر است؟

برخی افراد همیشه از شکننده بودن ناخن ها، ترک خوردن ناخن ها و همچنین ریش ریش شدن نوک ناخن رنج می برند و به دنیال راهی می باشند تا ناخن های سالم و زیبا داشته باشند. یکی از بهترین راه های طبیعی برای سالم نگهداشتن ناخن ها استفاده از آبلیمو می باشد. در زیر چندین ماسک لیمو به شما ارائه می شود که بهترین ماسک برای ناخن های شما است.

1. افزایش رشد ناخن با آبلیمو تازه

آبلیموی تازه ناخن ها را تقویت، برق و درخشان، تمیز و محکم می کند و باعث افزایش رشد ناخن ها می گردد.

لیموی تازه را از وسط نصف کرده و بر روی ناخن های خود بمالید تا زمانی که ناخن های شما کاملا تمیز و درخشان شوند.

این کار را هر روز انجام دهید تا نتیجه دلخواه را ببیند و ناخن های سالم و آراسته داشته باشید.

2. آبلیمو و جوش شیرین برای شفاف شدن ناخن ها

آبلیمو و جوش شیرین یک ترکیب عالی برای شفاف شدن ناخن ها می باشد. جوش شیرین به همراه اسید موجود در آب لیمو باعث پاک شدن لکه‌ های روی ناخن‌ ها می‌ شود.

3 قاشق آب، 2 قاشق جوش شیرین و 10 قطره آبلیمو را با هم ترکیب کنید و ناخن های خود را به ممدت 10 دقیقه درون این ترکیب قرار دهید و با یک مسواک این مخلوط را به آرامی روی ناخن ها بمالید.

با این ترکیب ناخن های شما کاملا تمیز و سفید می گردد.

3. روغن زیتون و آبلیمو برای تقویت ناخن ها

اگر می خواهید ناخن های خود را تقویت کنید، حتما از ترکیب روغن زیتون و آبلیمو استفاده کنید. ویتامین‌ ها و مواد آبرسان موجود در روغن زیتون به تقویت ناخن‌ ها کمک می‌ کنند؛ در حالی که آب لیمو به آرامی باعث سفید شدن ناخن‌ ها می‌ شود.

برای استفاده از این ماسک اگر بر روی ناخن خود لاک دارید آن را کاملا تمیز و اگر ناخن مصنوعی دارید آن ها را جدا کنید.

1/4 فنجان روغن زیتون را با آب نصف عدد لیموی تازه را مخلوط کنید و ناخن های خود را به مدت 10 دقیقه درون این ترکیب قرار دهید، سپس به آرامی با صابون و آب ولرم ناخن های خود را شست و شو دهید.

این کار را هر روز انجام دهید تا تاثیرآن را مشاهده کنید.

4. ترکیب آبلیمو، روغن زیتون و آرگان برای ناخن ها

اگر ناخن های شکننده و تیره دارید، می توانید برای سالم نگهداشتن و شفاف شدن ناخن ها از ترکیب آبلیمو، روغن زیتون و آرگان استفاده کنید.

این 3 ماده را به مقدار مساوی با هم مخلوط کنید و ناخن های خود را به مدت 15 الی 20 دقیقه درون آن قرار دهید.

برای این که تاثیر کامل داشته باشد به مدت 3 هفته هر روز از این ترکیب برای ناخن های خود استفاده کنید.

5. آبلیمو و عسل برای دوام ناخن ها

این ترکیب باعث دوام و عمر طولانی ناخن های شما می شود و همچنین از شکننده شدن ناخن ها جلوگیری می کند. همچنین عسل خاصیت روشن کنندگی و پاک‌ کنندگی بسیار زیادی دارد.

1 قاشق غذا خوری عسل و 1 قاشق چای خوری آبلیمو را مخلوط کنید و به مدت 30 دقیقه روی ناخن‌ ها بمالید. سپس با آب ولرم ناخن های خود را بشویید.

اگر ناخن های شما در هنگام رشد بسیار شکننده می باشند و به محض بلند شدن می شکنند، از این ترکیب برای محکم شدن ناخن ها حتما استفاده کنید.

6. آبلیمو و نمک دریا برای تقویت ناخن ها

اگر می خواهید ناخن های سالم، قوی و خوش رنگ داشته باشید، این ترکیب بسیار عالی است.

1 قاشق نمک دریا و 1 قاشق آب لیمو تازه، 1/2 قاشق آب گرم را با هم مخلوط کنید و ناخن های خود را به مدت 15 دقیقه درون این مایع قرار دهید و سپس آن را با گرم و صابون شست و شو دهید، بعد از شست و شو از مقداری کرم مرطوب کننده استفاده کنید و بر روی ناخن های خود بمالید.

از این ترکیب به مدت 2 هفته هر روز انجام دهید تا به نتیجه دلخواه برسید.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.