انواع مدل های ماشین ریویان، آیا خودروی ریویان تسلای جدید است؟

مدل های ماشین rivian

در ابن پست مدل های مختلف خودروی ریویان را خواهید دید.

سازنده خودروهای الکتریکی Rivian با حمایت جف بزوس آمازون، اولین نمایش سال را در وال استریت منتشر کرد. چهارشنبه دهم نوامبر سال 2021، سهام این شرکت پس از راه اندازی عرضه اولیه عمومی (IPO) خود در نیویورک، تقریباً 30 درصد افزایش یافت. بنابراین، رقیب جدید تسلا به ارزش بازاری نزدیک به 100 میلیارد دلار رسید، رقمی که آن را پس از فورد و جنرال موتورز (GM) دومین خودروی با ارزش در ایالات متحده می کند. اگر به دنیای خودروهای برقی همچون تسلا علاقه دارید از شما دعوت می کنیم ادامه این مطلب را بخوانید تا برایتان درباره خودروی ریویان تسلای جدید بگوییم. همچنین مدل های ماشین ریویان را در زیر ببینید.

مدل های ماشین ریویان

ریویان از فورد و جنرال موتورز پیشی گرفت

سه شنبه شب، ریویان قیمت اولیه سهام خود را 78 دلار (حدود 1600 پزو مکزیک) تعیین کرد که بالاتر از قیمت 57 تا 62 دلاری است که 10 روز پیش در نظر گرفته بودند. در مواجهه با تقاضای شدید، در همان روز شرکت اعلام کرد که تعداد سهام منتشر شده را افزایش خواهد داد.

در طول نمایش خود در وال استریت، ارزش سهام خودروی ریویان 29 درصد افزایش یافت. این شرکت در پایان روز اول خود با قیمت 100.73 دلار به ازای هر سهم و ارزش بازار 99 میلیارد دلار به پایان رسید.

بر اساس بیانیه نزدک (Nasdaq)، این شرکت با جمع آوری 12 میلیارد [دلار] و ثبت رکورد بزرگترین عرضه عمومی اولیه (IPO) در ایالات متحده در سال 2021 و هفتمین IPO بزرگ در ایالات متحده تا به امروز، شمرده می شود.

شرکت سازنده کامیون های الکتریکی برای آمازون در یکی از بزرگترین عرضه های اولیه سهام در تاریخ بازار سهام ایالات متحده نقش آفرینی کرد. در روز اول، Rivian ارزش بازار جنرال موتورز (86.3 میلیارد دلار) و فورد (78.2 میلیارد دلار) را شکست داد. این بالاترین اولین نمایش از زمان ورود غول چینی علی بابا به وال استریت در سال 2014 است.

خودروی برقی ریویان

سهم بازار خودروهای برقی ریویان در مقایسه با سهم تسلا که 17 درصد توسط ایلان ماسک، یا 12 درصد توسط NIO، یکی از کارخانه‌های پیشرو خودروهای الکتریکی در چین است، کوچک است. سپتامبر گذشته، Rivier اولین پیکاپ‌های الکتریکی خود را پیش از تسلا معرفی کرد، و همچنان عرضه سایبرتراک مورد انتظار خود را به تعویق می‌اندازد.

ریویان در ایروین، کالیفرنیا، در سال 2009 توسط رابرت اسکارینگ، که با نام RJ Scaringe نیز شناخته می شود، تاسیس شد. او در حال حاضر سهام نسبتاً کمی در شرکتی که ایجاد کرده است دارد، زیرا در موارد متعددی از سرمایه گذاران خارجی سرمایه جذب کرده است. حتی در یک مورد، موسس مجبور شد خانه خود را برای تامین مالی کارخانه رهن کند. ریویان در توییتر خود اینگونه گفت:

با شروع IPO امروز، 8.2 میلیون سهم از سهام Rivian برای تأمین مالی Forever، مأموریت بشردوستانه ما برای حمایت از طرح‌های آب و هوایی با تأثیر بالا و حفظ تنوع زیستی حیاتی، اختصاص خواهد یافت.

در حال حاضر، آمازون 22 درصد از Rivian را در اختیار دارد و تا سال 2030 برای 100000 کامیون تحویل سفارش داده است. به نوبه خود، فورد 14 درصد از سهام را در اختیار دارد، بنابراین، اگرچه از شرکت تازه وارد پیشی گرفته است، اما در نهایت سود نیز به دست می آورد. مدیر صندوق TROW یکی دیگر از سهامداران این شرکت است که 19 درصد از سهام را در اختیار دارد.

با وجود این، متخصصان تخمین می زنند که اگر Rivian به تمام اهداف تولید خود برسد، دارایی Scaringe می تواند به 14 میلیارد دلار برسد. بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، چنین ثروتی او را در میان 160 ثروتمندترین فرد جهان قرار می دهد.

آیا خودروی ریویان تسلای جدید است؟

این چهارشنبه، سهام Rivian در حدود ساعت 12:35 به وقت CDMX به قیمت 124.22 دلار رسید. این نشان دهنده 23 درصد افزایش بیشتر نسبت به قیمت بسته شدن دیروز است.

کارشناسان رشد تصاعدی را برای این شرکت پیش‌بینی می‌کنند که پیش‌بینی می‌شود به عنوان بازیگر بزرگ بعدی در صنعت تحت سلطه تسلا باشد.

“ارزیابی های حدود 100 میلیارد دلاری، منعکس کننده چشم انداز پررونق خودروهای الکتریکی است. پیش بینی می شود که حجم این صنعت تا پایان دهه، حداقل 12 برابر افزایش یابد. تسلا نشان داده است که می توان به حاشیه سود رکورد 30 درصد دست یافت. بن لایدلر، استراتژیست بازارهای جهانی در eToro، به Investing.com توضیح داد که Rivian دارای یک بازار هدف گسترده‌تر، شرکای معتبر و یک پیشنهاد دموکراتیک شده است.

لیدلر گفت: «مسابقه برای تسلای بعدی در جریان است و هر بار فشار بیشتری وجود دارد.

به نظر می رسد که نبرد ابدی ایلان ماسک و جف بزوس از فضا به خیابان ها خواهد رسید.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.