آیا داشتن تتو در سربازی مشکل دارد؟
آیا داشتن تتو در سربازی مشکل دارد؟

شاید برای شما هم سوال باشد که آیا داشتن تتو در سربازی مشکل دارد؟ به طور کلی قانونی مبنی بر اینکه داشتن تتو در سربازی ممنوع است تصویب نشده و با این موضوع بیشتر بر اساس سلایق افراد بالادستی برخورد میشود اما استثنائاتی در این باره وجود دارد که در ادامه آن ها به بررسی آن ها خواهیم پرداخت پس برای آگاهی بیشتر در این زمینه در ادامه با ما همراه باشید.

داشتن تتو در سربازی

در گذشته تتو یا خالکوبی دلیل معافیت بوده چون از نشانه های اختلال روانی محسوب می‌شده اما امروزه با توجه به فزونی یافتن این موضوع بین جوانان و عادی شدن این مساله، عده زیادی خالکوبی میکنند و این موضوع دیگر لزوما نشانه اختلال روانی نمی باشد و مسأله ای عادی محسوب میشود. بنابراین تنها زمانی داشتن تتو باعث معافیت از سربازی میشود که فرد از روی جنون و یا اختلال روانی دست به اینکار زده باشد و پزشک متخصص وجود اختلال روانی و عدم برخورداری از سلامت روان را در فرد تایید کند. البته امروزه تاتو یا خالکوبی یک امر رایج برای زیبایی است و هر فردی مجاز است ان را انجام دهد البته تا جایی که با شئونات اسلامی و عمومی مغایرتی نداشته باشد. بنابراین تاتو یا خالکوبی باعث معافیت نمیشود.

آیا داشتن تتو در سربازی مشکل دارد؟

داشتن تتو و خالکوبی از گذشته وجود داشته و بطور کلی قانون و مبحثی به نام جریمه خالکوبی در سربازی تصویب نشده و هر جریمه ای که شامل فرد میشود به دلیل نظر شخصی می‌باشد و بیشتر از هر چیزی به فضای محل خدمت و سلایق افراد بالادستی در آنجا بستگی دارد. یک مورد استثنا در مورد قانون جریمه افرادی که خالکوبی دارند در دوران سربازی در مورد افرادیست که از تصاویر غیر مجاز برای تتو استفاده کرده اند و این تصاویر در معرض دید عموم قرار دارد. پس برای اینکه بدانیم آیا داشتن تتو در سربازی مشکل دارد ؟ باید این نکات را در نظر بگیریم.

نکته ای که باید در نظر بگیریم این است که بر مبنای توصیه وزارت بهداشت اینکار باید در مراکز تخصصی صورت بگیرد تا از انتقال انواع بیماری جلوگیری شود و اینکه فرد فقط در صورتی میتواند اقدام به تتو نماید که اینکار برای سلامتی او ضرر نداشته باشد.

در ادامه توصیه میکنیم پست مربوطه در مورد اینکه آیا کسانی که خالکوبی دارند می‌توانند خون بدهند؟ را مطالعه کنید.

جمع بندی:

  • داشتن خالکوبی باعث معافیت نمی شود.
  • تاتو یا خالکوبی مشکلی برای سرباز ایجاد نمی کند البته ممکن است رئیس پادگان تشخیص دهد که تاتو سرباز مخالف شئونات است و در معرض دید قرار دارد که در این صورت می تواند برخورد مناسب را انجام دهد.
  • داشتن تاتو در سربازی از لحاظ بهداشتی مورد توجه می باشد.
فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید