آیا بوفه مد است ؟ چه وسایلی داخل بوفه قرار دهیم؟

آیا بوفه مد است ؟ آیا بوفه یا ویترین از مد افتاده یا نه؟ آیا قصد خرید بوفه یا ویترین را برای خانه خود دارید؟ یا قصد دارین آن را تعویض کنید؟ ممکن است این سوال را از خود بپرسید که اگر بوفه خریدم داخل آن را با جه ظروف و یا اکسسوری بگذارم؟ اگر تصمیم شما این است که بوفه بخرید یا نه، کاملا به سبک و سلیقه شما بستگی دارد. کاربرد بوفه در دکوراسیون خانه این است که بیشتر برای به نمایش گذاشتن ظروف دکوری و لوکس استفاده می شود بوفه کمدی زیباست که برای جلوه بیشتر به دکوراسیون منزل کاربرد دارد و رنگ، اندازه، مدل کمد این دکوری بسته به سلیقه و مساحت منزل شما دارد. به همین علت ما در اینجا چند نمونه از آن را برای شما توضیح داده ایم.

آیا بوفه مد است ؟ چه وسایلی داخل بوفه قرار دهیم؟

همان طور که می دانید دکوراسیون و چیدمان منازل نیز در طول زمان در حال تغییر است. و سوالی که برای مان پیش می آید این است که آیا بوفه مد است ؟ چه وسایلی داخل بوفه قرار دهیم؟

بوفه برای سبکهای لوکس، لاکچری و کلاسیک 

پایه و اساس سبک های لوکس، لاکچری و کلاسیک این است که به نمایش گذاشته شوند پس بوفه عنصر جدانشدنی این سبکها می باشد و وسایلی که داخل بوفه قرار می‌گیرد باید لوکس و گرانبها باشند.

سعی کنید وسایل خود را متقارن بچینید و از یکو یا نهایتا دو جنس متریال استفاده کنید و این را بدانید که تقارن و تکرار از اصول اولیه سبک های کلاسیک می باشد. اگر اکسسوری زیاد دارید همزمان داخل بوفه قرار ندهید، بهتر است که وسایل را جای دیگری نگهداری و گاهگاهی جایگزین کنید. اگر جای اضافی دیگری برای نگهداری آنها ندارید دیگر وسیه ای خریداری نکنید زیرا بوفه در این سبک برای به نمایش اکسسوری های خاص و گرانبها می باشد.

سبک آنتیک

اگر طرفدار سبک های آنتیک هستید این مدل جزوه سبک هایی است که حتماً باید بوفه داشته باشد و می توانید داخل آن را با ظروف آنتیک و خاص تزیین کنید.

دقت کنید که در موزه اشیای گرانقیمت و خاص را به تنهایی قرار میدهند و یک نور بالای آن تنظیم می‌کنند که جلوه بیشتری داشته باشد و از این تکنیک در بوفه هم استفاده میشود. نباید اطراف یک وسیله شیک و خاص را شلوغ کنید باید طوری باشد که خودش، خودش را تعریف و تایید کند.

سبک های فرانسوی و شبی شیک

آیا بوفه مد است ؟ برای پاسخ به این پرسش می توانیم بگوییم بوفه در سبک های فرانسوی کانتری و شبی شیک هم جزء لوازم ضروری می باشد. اما داخل آن وسایل لوکس قرار نمی‌گیرد بلکه ظرف های ساده یا،حتی قدیمی، گلدار و کهنه قرار داده می شود. در سبک های فرانسوی لوکس یا آنتیک، می توانید از بشقاب هایی با طرح های زیاد استفاده کنید و با جام های بلوری ترکیب کنید و همینطور می توانید مانند مس و برنزی برای بوفه های این سبک استفاده کنید.

در بوفه های به سبک شبی شیک، می توانید از گیپور و دانتل برای زیر ظرف هایتان استفاده کنید و بهتر است که برای ظروف های چینی گلدار، بلور و کریستال استفاده نشود و توصیه میشود که برای قوری و پارچ های چینی گلدار به کار ببرید.

وقتی از سبک های کلاسیک خارج میشوید و به سمت نئوکلاسیک و مدرن پیش می روید، کم کم بوفه حذف می شود و به جای آن از شلف و قفسه و یا ویترین های مدرن و ساده استفاده می شود و دیگر خبری از شو و نمایش ظروف گرانبها و لاکچری نیست زیرا با ذات مدرن شدن در تضاد می باشد.

اکسسوری در دکوراسیون چیست و چه تاثیری در دیزاین خانه دارد؟

سبک های مدرن و نئوکلاسیک 

در سبک های مدرن و نئوکلاسیک، میتوانید کتابخانه و ویترین را با هم ادغام کنید. به همین دلیل میتوان چیدمان داخل آن را با ظروف شیشه ای، بلوری، سرامیکی، گلدان های مدرن و مجسمه های خاص تزیین نمود.

حتی در صورت امکان می توانید از باکس و شمع برای دیزاین استفاده کنید. یکی از جاهایی که می توانید ویترین مدرن خود را قرار دهید، پشت میز ناهار خوری می باشد. ولی فقط میتوانید ظرف های سرو خود را داخل ویترین قرار دهید و جنبه تزئینی و نمایشی ندارد.

در سبکهای مدرن، شکل ویترین ها کاملا ساده می باشد و جنس آن بسته به سلیقه شما دارد که چه سبکی انتخاب میکنید می تواند چوبی یا فلزی باشد. مثلا در سبک اسکاندیناوی چوبی است ولی در سبک مدرن معاصر، فلزی هستند و داخل آنها ظرف و ظروف گذاشته نمیشود.

سبک انتقالی 

در سبک انتقالی میتوانید از ظروف ایرانی مانند کوزه، سفال، ظروف قلم کاری، مینا کاری، ظروف مسی استفاده کنید. البته ظروف مینا کاری و قلم کاری در سبک آنتیکو کلاسیک هم مورداستفاده قرار میگیرد.

باکس های ورودی و داخل آشپزخانه

در پاسخ به سوال آیا بوفه مد است می توان گفت اگر داخل یا ورودی آشپزخانه باکس دارید بهتر است که لوازم ساده و معمولی آشپزخانه قرار گیرد و لزومی ندارد که لوکس و گرانقیمت باشند مانند یک قوری خوشگل یا یک جام زیبا. توصیه می شود که جلوی آشپزخانه باکس قرار ندهید ورودی هرچه ساده تر باشد شیک تر است.

باکس ها و ویترین های بیرونی آشپزخانه هم باید مطابق سبکتان باشد اگر سبکی که انتخاب کردید مدرن است می توانید ترکیب ظروف و لوازم دکوری باشد. و اگر سبکتان کلاسیک است از ظرف های سرو زیبای خودتان استفاده کنید و حتما نباید دکوری باشد.در باکس های داخل آشپزخانه بهتراست که لوازم مرتبط با دکوراسیون آشپزخانه استفاده شود حتی اگر ظرف سرو زیبا و خاص دارید قرار دهید و اگر طبقه ها کم عمق هستند ناچارید که از دکوری های دیگر استفاده کنید ولی الویت با لوازم آشپزخانه می باشد.

مدل پرده زیبای اروپایی با طرح شکوفه های زیبا

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.