آیا مرغ عشق از تاریکی می ترسد؟ راهکارهایی برای رفع ترس مرغ عشق

برخی از افراد به پرنده ها علاقه دارند و در خانه خود از پرنده هایی مانند طوطی، مرغ عشق، مرغ مینا و …… نگه داری می کنند. پرنده ها هم مانند سایر حیوانات خانگی نیاز به مراقبت های خاص دارند، باید خصوصیات آن ها را بدانید این که از چه چیزی می ترسند، چه چیزی آن ها را خوشحال می کند، و یا چه غذاها و دانه هایی باید بخورند. آیا شما به پرندگان علاقه دارید؟ از چه پرنده ای در خانه نگه داری می کنید؟  آیا دوست دارید از مرغ عشق در خانه نگه داری کنید؟ برای دیدن حقایقی در مورد مرغ عشق کلیک کنید. در مورد مرغ عشق چه چیزی می دانید؟ آیا مرغ عشق از تاریکی می ترسد؟ برای دانستن مطالبی مانند صحت ترس مرغ عشق از تاریکی، دلیل ترس مرغ عشق در شب، ترس های مرغ عشق، علائم ترس مرغ عشق و نحوه از بین بردن ترس مرغ عشق در این پست با ما همراه باشید. برای شنیدن و دانلود صدای مرغ عشق با کیفیت بالا کلیک کنید.

همه چیز درباره ترس مرغ عشق از تاریکی

مرغ عشق پرنده ای اجتماعی است که با صاحب خود پیوند های عمیق برقرار می کند و به یک دوست واقعی تبدیل می شود. مرغ عشق در بیرون به راحتی شکار می شود به همین دلیل به یک صاحبی نیاز دارند که به خوبی از آن مراقبت کند.

یکی از نگرانی های صاحبان مرغ عشق این است ک آیا مرغ عشق از تاریکی می ترسد؟ مرغ عشق ها در طول روز بینایی بسیار خوبی دارند، اما در تاریکی به خوبی نمی بینند. به طور کلی، آن ها کمی از تاریکی می ترسند زیرا می توانند با سر و صدا یا هر حرکت کوچکی که قادر به دیدن واضح آن نیستند، سریع واکنش نشان داده و بترسند. بنابراین دلیل ترس مرغ عشق در شب همین موضوع می باشد.

چه عواملی می تواند باعث ترس مرغ عشق از تاریکی شود؟

وقتی نوبت به خواب و تاریکی می رسد، مرغ عشق ها کمی شبیه بچه های کوچک هستند. اگر همه کارها را درست انجام ندهید، آن ها به راحتی می ترسند.

اگر اولین بار است که صاحب یک مرغ عشق می شوید، باید توجه داشته باشید که بچه گربه ها در شب یک منظره وحشتناکی برای مرغ عشق می باشد. مرغ عشق شما از هر حرکت یا کوچک ترین صدایی نگران می شود و آن را به عنوان یک تهدید درک می کند و می ترسد.

بیشتر بدانید: دلیل گاز گرفتن مرغ عشق و درمان آن چیست؟

در مورد علائم ترس مرغ عشق از تاریکی باید گفت که وقتی مرغ عشق بترسد شروع به حرکت های تند کرده و خودش را به میله های قفس می زند بدون این که بتواند متوقف شود. این کار بسیار خطرناک است و ممکن است مرغ عشق به خودش آسیبی برساند و یا این که بر اثر آن ضربه ها بمیرد.

حفظ سکوت کامل در خانه های پر مشغله بسیار دشوار است، اما شما باید در تمام ساعات شبانه روز به نیاز طوطی خود فکر کنید. بنابراین، اگر می خواهید نیمه شب از خواب بیدار شوید و یک لیوان آب بخورید، نباید قفس مرغ عشق را در اتاق خود نگه دارید.

به دلیل دید ضعیف مرغ عشق در شب، چیزهایی که در طول روز برای مرغ عشق کمی عجیب به نظر می رسند، می توانند در تاریکی ترسناک شوند. بنابراین نباید با افزودن اسباب بازی های جدید و یا تغییر دادن جایگاه وسایل درست قبل از خواب، باعث ترس مرغ عشق در شب و تاریکی شوید.

باید به خاطر داشته باشید که مرغ عشق ها می دانند که آن ها حیوانات شکاری هستند و در تاریکی هوا در معرض خطر دیگر شکارچیان هستند. از این رو، آن ها به طور طبیعی در تاریکی نسبت به ایمنی خود دلهره دارند و از تاریکی می ترسند.

چرا مرغ عشق از تاریکی می ترسد؟

بیشتر بخوانید: چرا مرغ عشق ها یکدیگر را می بوسند؟

نحوه درمان ترس مرغ عشق از تاریکی 

کارهای خاصی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که مرغ عشق شما هرگز در تاریکی نمی ترسد. برای رفع ترس مرغ عشق از تاریکی کارهای زیر بسیار مفیدند:

1. پوشش قفس در شب

مرغ عشق ها می توانند در تاریکی سایه ها را در حال حرکت ببینند زیرا نمی توانند تشخیص دهند که یک حیوان درنده در آن نزدیکی است یا نه؟ به همین دلیل باعث ترس آن ها می شود. بنابراین پوشاندن قفس در شب با پارچه ضخیم تر می تواند کمک کند.

این پوشش باعث می شود که داخل قفس به اندازه کافی تاریک باشد و از دیدن مرغ عشق شما در حرکت چیز هایی خارج از قفس جلوگیری کند.

2. به تدریج چراغ ها را خاموش کنید

در طبیعت، نور به تدریج کم رنگ می شود و غروب به مرغ عشق ها فرصت می دهد تا برای خواب آماده شوند. از طرف دیگر، وقتی زمان خواب است، می توانید قفس مرغ  عشق خود را بپوشانید یا چراغ ها را بچرخانید.

بدیهی است که بسیاری از مرغ عشق ها این مسئله را ترسناک می دانند و در نهایت به جای خوابیدن در اطراف قفس پرواز می کنند. باید به تدریج اتاق و قفس را تاریک کنید، بنابراین به مرغ عشق خود زمان کافی دهید تا بفهمد خوابیدن او در تاریکی بی خطر است.

3. یک چراغ شبانه بگیرید

چراغ های شب برای ایجاد محیطی آرام بخش طراحی شده اند که استرس ناشی از ترس از تاریکی را کاهش می دهد. چراغ خواب فقط به اندازه کافی نور فراهم می کند که مرغ عشق شما بدون ناراحتی و نگرانی، به راحتی به خواب خود ادامه دهد.

4. روال زمان خواب را ایجاد کنید

با آموزش این که وقت خواب است می توانید از ترس از تاریکی مرغ عشق خود جلوگیری کنید. ممکن است کمی طول بکشد تا مرغ عشق به محیط جدید عادت کند اما او این کار را خواهد کرد. وقتی روی قفس را پوشاندید به مرغ عشق خود بگویید که شب شده است و وقت خواب می باشد، او به زودی به این روال عادت می کند و دیگر از تاریکی نمی ترسد.

چگونه می توان یک مرغ عشق ترسیده را آرام کرد؟

آیا تا به حال با هیاهو و صداهای عجیب و غریب مرغ عشق خود بیدار شده اید؟ دیدن ترس مرغ عشق بسیار ترسناک است اما باید آرامش خود را حفظ کنید و تمام تلاش خود را برای آرامش او انجام دهید.

برای آرام کردن مرغ عشق، چراغ ها را کمی روشن کنید و با صدایی آرام با او صحبت کنید. به طور کلی، به محض این که چراغ ها به اندازه کافی روشن شوند، او احتمالا پرواز در اطراف قفس را متوقف می کند، اما ممکن است هنوز برای شناختن شما به مدتی زمان نیاز داشته باشد.

همچنین بخوانید: چرا مرغ عشق ها نیاز به جفت دارند؟

هنگامی که مرغ عشق شما کمی وقت خود را برای سازگاری با محیط اطراف خود پیدا کرد، می توانید قفس را باز کنید و سعی کنید او را نوازش کنید و در صورت تمایل اجازه دهید تا روی دست شما بالا برود. سعی نکنید طوطی خود را از قفس خارج کنید، زیرا این فقط می تواند او را بیشتر بترساند.

وقتی مرغ عشق شما دوباره برای خوابیدن آماده شد، چراغ را به آرامی خاموش کنید. همچنین باید نور شب را روشن بگذارید تا محیط آرامش بخشی ایجاد شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.