آیا خمیردندان برای درمان جوش صورت خوب است؟
آیا خمیردندان برای درمان جوش صورت خوب است؟

صورت تان جوش میزند؟ میخواهید جوش صورت تان را از بین ببرید؟ خمیر دندان برای جوش صورت خوبه؟

خب اگر به دنبال یک راه حل مناسب برای از بین بردن جوش صورت تان هستید و از طرفی راه های متفاوتی را امتحان کرده اید ولی نتیجه نگرفته اید بهتر است که این مطلب را تا آخر مطالعه کنید. یکی از گزینه ها و راه حل هایی که برخی از دوستان پیشنهاد میکنند استفاده از خمیر دندان برای از بین بردن جوش های صورت است اما آیا خمیردندان برای درمان جوش صورت خوب است؟ در این پست قصد داریم تا یک پاسخ مناسب و علمی برای سوال” آیا خمیردندان برای درمان جوش صورت خوب است؟ “ پیدا کنیم.

آیا خمیردندان برای درمان جوش های صورت خوب است؟


خب در گذشته استفاده از خمیر دندان برای از بین بردن جوش و آکنه بسیار پیشنهاد میشد و همه این باور را داشتند که بالافاصله از جوش زدن میتوانید از خمیر دندان استفاده کنید تا جوش و آکنه را از بین ببرید. اما سوال این جا است که ایا خمیر دندان برای جوش های صورت خوب است باید گفت که محلول و ترکیبات قدیمی خمیر دندان تغییر کرده است و همین موضوع میتواند پاسخ این سوال که آیا خمیر دندان جوش صورت را از بین میبرد را تغییر دهد.

دلیل و درمان جوش های ناشی از استرس چیست؟

در ترکیبات گذشته خمیر دندان از ماده ای به نام  «تری‌کلوسان» (Triclosan) استفاده میشد که منجر به پاکسازی و تمیز شدن دندان ها میشد. این ماده تری‌کلوسان باعث میشد تا جوش و یا آمنه خشک بشوند و از بین بروند و حتی تورم پوست را هم کاهش می داد.

اما حالا چی؟

متخصصان و پزشکان به مرور زمان متوجه شده اند که ماده تری‌کلوسان اثر منفی بر روی هورمون‌ تیروئید می گذارد و همین موضوع میتواند بسیار خطرناک باشد، به همین دلیل دیگر از این ماده در ساخت خمیر دندان های استفاده نمیشود.

نکته دیگر این است که، خمیر دندان چربی را از بین میبرد و زمانی که شما خمیردندان را بر روی جوش های خود قرار میدهید، منجر به خشکی آن میشود. اما اگر بیش از اندازه پوست تان خشک شود، ممکن است که جوش های بیشتری بزنید. فراموش نکنید که ما به دنبال پاسخ مناسب برای سوال”   آیا خمیردندان برای درمان جوش صورت خوب است؟ هستیم.

خمیر دندان ساخته شده از ترکیبات  سدیم لورت سولفات است که مخصوص تمیز کننده دندان است و اگر بر روی پوست قرر بگیرد منجر به حساسیت های پوستی میشود.

آیا خمیردندان برای درمان جوش صورت خوب است؟
آیا خمیردندان برای درمان جوش صورت خوب است؟

از بین بردن جوش سرسیاه بینی با خمیردندان

به صورت کلی پیشنهاد میشود که از خمیر دندان برای از بین بردن جوش ها استفاده نکنید چرا که مواد تشکیل دهنده خمیر دندان تنها برای استفاده از دندان ها ساخته شده اند اما اگر قصد استفاده کمی از آن را دارید باید نکات بسیاری را مد نظر داشته باشید که خمیر دندان دارای ترکیبات زیر نباشد:

  •  سفید کننده
  • دهان شویه
  • رنگ اضافی

چرا که قرار گرفتن هر کدام از این ترکیبات فوق منجر به جوش های بیشتر و حساسیت های پوستی میشوند.

خلاصه


در این قسمت از پست سعی داشتیم تا پاسخ مناسبی برای سوال آیا خمیردندان برای درمان جوش صورت خوب است؟ پیدا کنیم. با توجه به بیانات دکتر ها و متخصص ها مواد تشکیل دهنده داخل خمیر دندان تغییراتی کرده اند و به همین دلیل دیگر برای پوست و برای از بین بردن جوش های صورت نمیتوان از آن ها استفاده کرد. اگر قصد استفاده کمی از خمیر دندان را برای از بین بردن جوش صورت دارید باید مواد تشکیل دهنده خمیر دندان را مورد مطالعه قرار دهید تا منجر به حساسیت پوستی نشود.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید